sobota 27. dubna, 22:23 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Pečivo

Datum: 06.03.2007 17:19
 
Jak skladujete pečivo? Máte chlebník nebo igelitku? Se přiznám, že chlebník nemám a pečivo je v igelitce. Nemám ráda, když okorá. A navíc u nás se dlouho neohřeje, takže plíseň nám nehrozí. Pečiva kupuju víc a mrazím.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 17:16
     

    Hanule, jsi fakt dobrá. thumbs down Jsem stará raketa, ale tohle bych neumotala ani náhodou.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečivo

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 19:39
     

    Umotáno hotovo winking smiley Hanule použila jsem ten tvůj recept flower smiley tentokrát už se mi to lepilo kapánek víc, nežflower smiley jen z té polohrubé mouky, ale i tak to šlo. Do trouby jsem s rohlíkama strčila i kastrol s naloženou vařící svíčkovou grinning smiley tak ted se uvidí! at jsou aspon trochu víc nakynutější než minule please smiley please smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 20:04
     

    Kyne to o 106 flower smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 20:41
     

    Suel, nedisponuji funkční digitální váhou, už druhým rokem jsem bez baterky, tak jde o odhady z duté míry. Navíc každá šarže mouky reaguje trochu jinak.

    Právě jsem záměrně zkusila vlhčí, co to půjde, protože aby se mělo co odpařovat a co vysychat při kynutí.. se sušším těstem se pracuje snáz, to jo, ovšem někdy může být zřejmě dehydratované až moc. Mně z něj šlo po vypracování a před prvním vykynutím v pohodě uplést miminko. (tedy zpráva o nelepivosti jako, fakt je to individuální)

    Holky, nešlo o žádný výkon, i když jsem radost měla jak malé děcko, to chápete smiling smiley, odklonila jsem se včera z pekárenské diskuse pro tu nemožnost psát, protože ta je přece jen sledovanější, tak abych tam netropila zmatek. Jináč se rohlíkuje tam.

    Všem děkuji za pochvaly, že se tím vůbec zaobíráte. smiling smiley love smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Hanule (09.02.2012 20:46)
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 22:16
     

    1 už mám v sobě mls smiley a nakynuly krásně!! akorát malinko popraskaly, potírala jsem olejem, ale celkově spokojenost veliká !! bylo to tím hrncem,takže jsem ti Hanule neskonale vděčna love smiley tvoje Kačulka je asi s konzumací těchto celozrných výrobků obeznámena od prvního rohlíčku tzn. nedělá problémy vid? tipuju, že vojtík uplně nadšený nebude a tatík taky nejspíš ne eye rolling smiley ale pozvala jsem zítra na snídani švagrovou tak se o jejich existenci nebojím (jako těch rohlíků winking smiley ) už se těším na další pečení eye rolling smiley flower smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 22:35
     

    Suelko, tuším jeden mi taky lehce z boku prdl, ale celkově hlavně že jsou fakt už načechrané! No jo, Kači je ostřílený konzument celozrnné stravy, ale někde jsem četla, že malé děti nemají zdaleka takovou potřebu, co větší a dospělci. Ať tak či tak, stoprocentní celé zrno stejně prakticky nehrozí, informaci jsem nikde neověřovala, uvádím ji jen pro zajímavost, pokud by něko pátrat chtěl.

    U nás frčí máslíčko s marmoškou, pod tím se ztratí šecko. Ne, vážně dlabe ochotně i suché smiling smiley.

     

    PS. Co průmyslového pečiva se týče, kterým jsme v testování konzumačního nadšení až na pár výjimek pochopitelně začínaly, tak Kači byla dlouho totální odmítačka bílého rohlíku, brala na milost výhradně chléb.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Hanule (09.02.2012 22:39)
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 10.02.2012 11:31
     

    Jo to máš recht, prckové by toho celozrného tolik neměly, tolik vlákniny nedokáží zpracovat, ale Kačulka je už velká holka. U nás je chléb taky oblíbený, ale díky babička se hodně naučil na rohlíky eye rolling smiley takže já to ted potřebuji přebudovat na lásku k tmavšímu pečivu winking smiley u nás zas domácí marmeládička nefrčí ale hlavně med, ten jíme na kila celá rodina stydlin smiley děda je včelař, tak je kde brát grinning smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 10.02.2012 11:52
     

    Tak to se potom nedivím. mls smiley To u mě by za takových podmínek frčelo i ovoce s medem.

     

    Stejně si dle svého laického názoru myslím, že to s tou vlákninou bude nějak jinak, protože vláknina je nestravitelný sacharid (pro jakkoli starého jedince, to by měl být právě její efekt, ne?) a zeleninu, ovoce, do prcků pcháme horem dolem, aby měli průchodnější stoličku. Tak asi bude jádro pudla spíše v nedostatečné výtěžnosti sacharidů jako takových pak u celkově zkonzumovaného množsví pečiva. Ale kdoví. smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 10.02.2012 22:07
     

    Taky jsem už slyšela, že přemíra celozrnných potravin není úplně dobře, zejména pro děti a ženy. Myslím, že to oddůvodňovali tím, že to zhoršuje vstřebatelnost vápníku. Holt platí to prověřené: všeho s mírou. Je to asi podobné jako s tím, že eliminovat tuky na minimum je špatně, protože pak zas máme nedostatek vitamínů rozpustných v tucích a tělo nějaké ty tuky potřebuje. Extrémy na všechny strany prostě nejsou dobré, chce to zlatou střední cestu a taky zdravý rozum.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 11.02.2012 09:59
     

    Věro plně souhlásím, zlatá střední cesta thumbs down

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 11.02.2012 10:27
     

    Určitě.

    Sama hodně peču s přídavkem celozrnného, protože takové pečivo nekupuji, pokud kupuji, tak jen právě prachobyčejné rohlíky a housky bílé. Sem tam chléb, který je "v běžné konzumní kvalitě" opravdu příšerný už, čili už se nemohu dočkat, až jednou seberu síly na rozpěstování skutečného kvásku. Zatím peču jen drožďáky.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 11.02.2012 10:45
     

    Jo, ještě jsem chtěla dodat smiling smiley:

    Mám moc ráda tu říkanku dětskou nebo lidovku či co to je, pamatuji si ji z kuchařky v dětství:

     

    Hrách a kroupy, to je hloupý,

    to my máme každý den,

    ale vdolky z bílé mouky

    jenom jednou za týden.

     

    Ono je to ilustrující. Jedlo se obyčejně, tak se pak mohly bez obav péci skutečně výpravné moučníky pro sváteční den. Dneska si s prominutím lidstvo žere, a tak furt aby hublo, hlídalo váhu, cholesteroly a spol.

    Předci si upekli poctivý pecen a namazali poctivým sádlem se škvarky a zasypali vlastní cibulkovou natí nebo pažitkou.

    Tuky, sacharidy i zelenina grinning smiley v rovnováze. (No, rozumíte mi. grinning smiley Na tom, co jedli, makali, tak opět mohla být skladba jiná, však to probíráme pořád, viďte smiling smiley.)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (11.02.2012 10:47)
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 11.02.2012 11:26
     

    Hanule máš pravdu thumbs down dneska už ale bohužel ani chleba ani sádlo není co bejvalo sad smiley spousta lidí se mi diví, že nechci aby malej jedl to a to, že jako dřív taky jedli všechno, jenže.... thumbs up to by bylo na dlouhou diskuzi eye rolling smiley ale vždyt ty víš winking smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 11.02.2012 16:00
     

    Holky máte pravdu, nic není jako dřív, nic není jak bejvávalo thumbs up.

    Hanul, posílám ti na dálku sílu k tomu kvásku. Třeba mě to taky nakopne, už dlouho předlouho ho chci zkusit, ale nějak to pořád odsouvám, nemám sílu, čas či odvahu.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 11.02.2012 16:08
     

    tak to jsme na tom všechny stejně grinning smiley podle mě s tím kváskem dostane chleba uplně jinou chut mls smiley u nás kvásek dokonce v pekařství prodávají ale vůbec nevím co s ním a oni taky ne confused smiley dávají j en recpet na kyselo..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.