neděle 28. dubna, 19:14 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Pečivo

Datum: 06.03.2007 17:19
 
Jak skladujete pečivo? Máte chlebník nebo igelitku? Se přiznám, že chlebník nemám a pečivo je v igelitce. Nemám ráda, když okorá. A navíc u nás se dlouho neohřeje, takže plíseň nám nehrozí. Pečiva kupuju víc a mrazím.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 5 z 8
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 23.03.2012 10:02
     

    Hanulko, na suché zídce jsem si zadělala na zápal plic a oddělala i fyzicky. Rozebrat a znovu postavit - to už bych nedokázala. Krvácelo by mi srdce.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečivo

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 23.01.2013 00:44
     
    4457 pecen2.jpg
    Další fotografie:

    Si furt hraju s tím kvasovým chlebem, tak po sto letech zase nějaký zdařilejší exemplář zdokumentovaný.

    Bochník odhadem 1,6 kg, poměr obsažených mouk 75 : 25 (žitná chlebová, pšeničná chlebová). Kynutí v lednici. Řez zatím nevím, ten až zítra.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 23.01.2013 00:46
     

    love smileyTak to je nádhera. Máš můj obdiv. To bych prostě nedokázala. stydlin smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 23.01.2013 09:09
     

    Hanule, máš chléb pěkný! thumbs down

    Taky ho budu muset příště naříznout, aby mi nepraskal, kde chce sám.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 23.01.2013 09:14
     



    Hanule napsal(a):

    Si furt hraju s tím kvasovým chlebem, tak po sto letech zase nějaký zdařilejší exemplář zdokumentovaný.

    Bochník odhadem 1,6 kg, poměr obsažených mouk 75 : 25 (žitná chlebová, pšeničná chlebová). Kynutí v lednici. Řez zatím nevím, ten až zítra.


    Hanule, krájet budeš dnes, nebo až zítra - ve čtvrtek ? grinning smiley já chci vidět hned, jakou dobrotu si upekla please smiley please smiley please smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 23.01.2013 09:17
     

    Já jsem schopná nakrojit chléb ještě horký. V sobotu jsme jeden malý snědli do hodiny po upečení grinning smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 23.01.2013 09:19
     

    winking smiley no bodejť, teplej chlebík je nejlepší thumbs down já mám ráda ten co je nahoře hodně omoukovanej mls smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 23.01.2013 11:00
     

    Haňule, vypadaj báječně, jestli i tak chutnaj, tak ti normálně závidim. grinning smiley mls smiley

     
  • Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 23.01.2013 11:17
     

    Hanule thumbs down mls smiley - ten je eye popping smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 24.01.2013 02:37
     
    na rezu.jpg

    Holky, děkuji za pochvalu. Se vr, že některé kousky tak zdařilé nejsou. Ty prořezy jsou bezva věc, ale záruka, že si neprdne i jinde, to není. Co jsem vyčetla, možných příčin prdavosti je celá řádka. eye rolling smiley

    Tak ještě to foto vnitřku, čím víc žita, tím hutnější a "mokřejší" ve smyslu vláčnější je, když to tedy porovnávám s dosavadním poměrem cca 60:40, jsem zvědavá, jestli se někdy hecnu pokusně do sta procent.

    Za sebe preferuji nemoučněný, ale ani tak bych vzrorovaný moučněný páchat nemohla, nemám ošatku bohužel. Jináč.. bych pekla furt. love smiley winking smiley

     

    ........................

    Věrko, a prý se dřív chléb jedl záměrně "starý", aby ho děcka nezežrala na posezení vdechnutím grinning smiley thumbs down jako laskominu, ale hezky pěkně přidělenou porci a šlus.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Hanule (24.01.2013 02:54)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 24.01.2013 06:36
     

    Hanule, chléb máš předpisově suprový thumbs down mls smiley

     

    Budeš muset navštívit nějakou akci Bwindi Orphans, aby sis tam ošatku mohla koupit winking smiley

    Nejbilžší je tento pátek v Praze (nebo dnes v Žatci).

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 24.01.2013 09:30
     

    Věrko, děkuji, jsi hodná. smiling smiley Né, to není o tom, že bych nevěděla, o prodejních zdrojích, ale krom toho, že nevím, kterou bych chtěla nejvíce, tak utrácení za věci zbytné je fuuurt na indexu, víš. flower smiley Se obejdu i bez, to jen na vysvětlenou, proč alternativně nemoučním či nepeči ještě třeba i kulaté bochníky.

     

    další místa na pekařské utrácení kromě Bwindi:

    [www.pekarskyraj.cz]

    [www.lh-shop.cz]

    [www.zatloukalova.eu]

     

    Co mě se týče, mé srdce inklinuje k těm klasickým českým (moravským) z lipového lýka a proutí. Už dlouho chci u tebe vyzvídat, z jakého materiálu jsou ty ugandské?

     

    Nó, a porcelánovou či keramickou obří mísu na zadělávání bych chtěla a vlažovku, a pec na chleba nejlíp s chalupou, vlastní obilí, mlýnek na něj, že jo.. Jak se rozjedu, potřebovala bych všecko. Vzhledem k tomu, že peči jednou týdně jen pro nás, tak.. prostě uznávám, že mé vstupní nároky amatéra jsou poněkud přemrštěné. grinning smiley Když se dá i improvizovat. flower smiley

    Ty mlýnky dávám jako fajnšmekrovinu. smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (24.01.2013 09:34)
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 24.01.2013 16:30
     

    Sem netušila, že se něco takovýho pořádá i tady u nás. eye popping smiley Škoda, že ten pátek nevyšel k nám, zašla bych se s mamčou podívat.

    SPIKE napsal(a):

    Budeš muset navštívit nějakou akci Bwindi Orphans, aby sis tam ošatku mohla koupit winking smiley

    Nejbilžší je tento pátek v Praze (nebo dnes v Žatci).

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 24.01.2013 16:40
     

    Staročeské ošatky na chléb se dělaly ze slámy, ještě jsme je doma mívali na půdě. A ty ugandské jsou z nějaké trávy, dělané stejně jako ty slaměnné.

    A kdo by měl zájem, tak v Muezu v Praze jsou pravidelně ve čtvrtek nějaké akce a Alenka tam má stálý stánek s ugandskými výrobky.

    Další pravidelná prodejkyně ugandských výrobků Líba bývá se svým stánkem na různých akcích v okolí Olomouce.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 24.01.2013 17:45
     

    Hanule, tvůj chlebík jsem nějak přehlídla, vypadá skvěle, opět thumbs down mls smiley.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.