čtvrtek 2. května, 13:26 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: mihule
Status: začátečník
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

O nářečních a slangových výrazech

Datum: 08.07.2008 20:53
 

Po dotazu ve vaření, co jsou "hrancle" mě napadlo založilt novou "nářečovou" diskusi grinning smiley

Někteří doma denně používají výrazy, které ostatní třeba neznají. Tady se mohou zeptat co znamenají nebo sem dávat hádanky co který výraz znamená eye popping smiley Ať žijí erteple, kobzole, šufánky, zlávky, hrancle a podobně grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 21:46
     

    Jo, to mám, ale víš jak to u nás starejch a blbejch funguje. Pamatuju si jak a s kterou jsme si ve čtyřech letech hráli na doktora, ale co bylo před hodinou jsem už zapoměl.

     
  • Autor: Reklama

    Re: O nářečních a slangových výrazech

     
     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 21:52
     

    los, jsme asi chodily na stejnou školu grinning smiley grinning smiley grinning smiley... ale já podstatně dřív winking smiley

     
  • Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 22:00
     

    Los, myslíš Imperial v Ostravě? Tam byl vedoucí recepce p.Šašma. V brněnským Impiku byl zase ředitelem p.Bábovka.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 22:05
     

    Skrbli, a já určo podstatně kratší dobu sad smiley eye rolling smiley

    Honzo, eye popping smiley 

     
  • Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 22:09
     

    Los, to víš takový známosti byly nutný, jinak bychom spali na nádraží.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 22:09
     

    los, no já nedokončila.... hormony mě přemohly, a to mi chyběl do konce už jenom rok... no prostě mladá, blbá, a naivní.....ale to bejvávalo, on mě můj miláček tak vycvičil, že toho myslím doteď lituje, hihi......grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 22:12
     

    jooo, skrbli seš zlatá. grinning smileyJá dopadla úplně stejně stran těch hormonů, mládí a blbosti, ale roky mi chyběly 2 eye rolling smiley 

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 22:14
     

    los, ale zase máme na co vzpomínat, že? hihi.... svině hormony...spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 22:18
     

    No ba, máš recht. Diskotéky ve vrtuli / tak se to jmenovalo za mých studentských let /, byly bóží grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 16.11.2010 17:09
     

    Tohleto zrovna teda nebude o nářečních a slangových výrazech, ale takhle se u nás mluví:

    [url]

    [/url]

    tak si to poslechněte...winking smiley je to z hodů...

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 06.06.2011 22:12
     

    Tak jsem našla toto vlákno a pobavila jsem se, i když jsem nepřečetla všechno. Čeština je tak košatá a rozmanitá!!

    Nářečí mám moc ráda, ovšem bydlela jsem 48 let ve Zlíně a před 2 lety jsem se přestěhovala do Kolína. To je nářez!!

    Kdekoliv promluvím, všichni se na mě tak hezky usmívají!!!grinning smiley . Odkud jste? ( jednou se mě jeden starý pán zeptal: Odkundapak vy jste? Já su cérka ze Zlína....smiling smiley . Ovšem na čecháčské : Hele, koukej- už jsem si zvykla, ale oni si nějak zvyknout nechcou...Minulý týden jsem jednomu darebákovi, který mi kolem najel na nohu řekla, že mu jednu vrznu, až mu sopel vyrazí oko...hleděl na mě jak žaba z kyšky....eye popping smiley confused smiley

     
  • Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 07.06.2011 07:16
     

    Lostris, vidíš to? Další krajanka, akorát, že zdrhla...Marjanko, tož vitaj flower smiley. Žabu z kyšky taky používám grinning smiley.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 07.06.2011 11:16
     


    petr.pospisek napsal(a):

    Lostris, vidíš to? Další krajanka, akorát, že zdrhla...Marjanko, tož vitaj flower smiley. Žabu z kyšky taky používám grinning smiley.

    Já jsem zdrhnout musela, ale nelituju..Na středočeskou mluvu jsem si zvykla, ale nemluvím tak. akorát přítel, který je celý život v čechách, začíná něco komolit po moravskygrinning smiley .

    Toto téma mě zaujalo.

    A co tak třeba vtipné přirovnání??? Klasika je: Potím se jak dveře od chéva....Ovšem bezkonkurtenční přirovnání, kterému se směju furt je : Přebíráš to jak cigán pochcané třešně..grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 07.06.2011 11:30
     

    Tak to jsem ještě neslyšela... grinning smiley, teda to s těma střešňama. Dveřa od chléva znám a používám. Co takhle: Tam skapal punťa jakože je to někde o ničem...musím povzpomínat, já na něco přijdu...

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 07.06.2011 20:41
     

    Skapal punťa, to je hezký, thumbs down u nás se říká, že tam chcíp pes.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.