pondělí 29. dubna, 05:57 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: mihule
Status: začátečník
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

O nářečních a slangových výrazech

Datum: 08.07.2008 20:53
 

Po dotazu ve vaření, co jsou "hrancle" mě napadlo založilt novou "nářečovou" diskusi grinning smiley

Někteří doma denně používají výrazy, které ostatní třeba neznají. Tady se mohou zeptat co znamenají nebo sem dávat hádanky co který výraz znamená eye popping smiley Ať žijí erteple, kobzole, šufánky, zlávky, hrancle a podobně grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 14
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 08.09.2010 11:10
     

    Stránky 47 - 49 způsobily totální chaos v mé břišní oblasti. I sem si cvrknul stydlin smiley , tohle čtení nikde jinde člověk nenajde grinning smiley grinning smiley grinning smiley . Trochu mě připomněla konverzace Rama a Blba kdysi dávno naučené říkadlo jak nachluchlý mluví s nahluchlou. Nevím přoč se mi vybavilo zrovna tohle říkání, ale špičkování z obou stran je prostě neuvěřitelné thumbs down thumbs down thumbs down .

     

    P.S. a abych předešel otázkám, jaké že je to říkadlo, tak jej níže uvádím winking smiley :

     

    Nahluchlý mluví s nahluchlou

     

    Dobrýtro,

    i jdu pro mlíko,

    Jak ste se vyspali,

    za čtyry krejcary.

    A co se vám zdálo,

    dávajího málo......

     
  • Autor: Reklama

    Re: O nářečních a slangových výrazech

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 08:43
     
    carlos napsal(a):

    Stránky 47 - 49 způsobily totální chaos v mé břišní oblasti. I sem si cvrknul stydlin smiley , tohle čtení nikde jinde člověk nenajde grinning smiley grinning smiley grinning smiley . Trochu mě připomněla konverzace Rama a Blba kdysi dávno naučené říkadlo jak nachluchlý mluví s nahluchlou. Nevím přoč se mi vybavilo zrovna tohle říkání, ale špičkování z obou stran je prostě neuvěřitelné thumbs down thumbs down thumbs down .

     

    Doufám, že už ses přebalil. A jsem rád, že tě to pobavilo.

    Když se dva baví o něčem konkrétním a vstoupí do toho Blbeček, a pořád skáče do diskuse s "duchaplnostma jako že řeka teče", tak je to fakt k popukání. Jen ta diskuse je pak trošku nepřehledná a plná urážek. Ale to bylo jeho cílem, tím se totiž projevuje vlídný humor a tolerance u Kunců, pardon Blbů.smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (10.09.2010 09:45)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 09:10
     

    Jo Carlosi, podobný rozhovor je i v jedné verzi pohádky O perníkové chaloupce, když žena na poli sklízela len a zdržovala Ježibabu (nebo mám dojem, že v téhle verzi byl "Ježidědek"). Dochází tak k zajímavým a směšným rozhovorům, když jsou to dva různé monology.

    My jsme vlastně hrávali hru "na rádio", kdy každý představoval jednu stanici a střídali jsme se a tím se dostávala různá témata do zajímavých a zábavných souvislostí.

    grinning smiley grinning smiley ...útočník s míčem na kopačce se blíží k ...našim poslancům,kteří se obávají ... velkých a prudkých dešťů....grinning smiley grinning smiley Věra

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 09:26
     

    Svatá pravda, Věro!

    Taky mi to připadá že na otázku: Osobo neviděla jste tudy jít dvě děti?, ten druhý odpovídá: Pleju len!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (10.09.2010 09:42)
     
  • Status: expert

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 09:32
     

    Mám kamarádku z Valmezu a ta mě vždycky kárala jak my východočeši škaredě mluvíme, že oni mluví na Moravě spisovně. Přistihla mě jak říkám že k obědu bylo maso s mrkvej, tak jí říkám a jak vy to u vás řeknete? A ona no přece s mrkvou. A bylo vymalováno

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 09:34
     

    Myslíš maso s karotkou?

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 09:44
     


    jaja99 napsal(a):

    Mám kamarádku z Valmezu a ta mě vždycky kárala jak my východočeši škaredě mluvíme, že oni mluví na Moravě spisovně. Přistihla mě jak říkám že k obědu bylo maso s mrkvej, tak jí říkám a jak vy to u vás řeknete? A ona no přece s mrkvou. A bylo vymalováno

    Jájo, ale je teda fakt, že ta "moravština" mě bere winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 09:47
     

    Joo s tou holkou bývala psina, byla v čechách už dlouho, ale stále mluvila jak ve Valmezu a žít musela mezi barbary z VČ co mluví fakt děsně :-)

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 09:49
     

    Jájinko,já som teraz chvílku premýšlala,že čo je na tom špatného. Že predsa s mrkvou je správne ! grinning smiley No jo,je, ale po slovensky

     
  • Status: expert

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 09:52
     

    Hele ma mrkvi není špatného nikdy nic mls smiley

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 10:06
     

    Pro mě byl docela zážitek týdenní pobyt v ostravě, už si ty jejich spešl výrazy nepamatuju, ale první den jsem měla docela problém pochopit cestu na šalinu grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 10:15
     

    Tož kurva, musiš tam jet ještě jednou.

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 10:27
     

    Tož kurňa, valila bych, docela bych ráda merčila důl Michal winking smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 10:36
     

    Opravdu důl Michal...ne Michala v dole grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: O nářečních a slangových výrazech

    Datum: 10.09.2010 10:36
     

    Taky bych tam jel, doly mě nelákaj (možná Buster, to snad), ale podíval bych se jestli ještě existuje bar U Waldemara, nebo Salajka, nebo hospoda U Rady. A spal bych v hotelu Atom, ten býval mým druhým domovem.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.