pátek 3. května, 09:20 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 20
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.05.2013 12:06
     

    Zkoušel jste někdo habry přesadit? Zjistila jsem, že je potřebuji jinde ...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.05.2013 12:14
     

    Nezkoušela. Jak je máš velké a jak dlouho je na tom stanovišti máš?

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.05.2013 12:48
     

    Jsou vysazované na podzim 2009, na výšku už zastříhávané, pevné rostliny - ale ještě netvoří souvislý živý plot, nejsou rozvětvené na šířku. Chtěla bych přesadit asi 15 ks, na tomto stanovišti nemají žádný význam, spíš špatně stíní.

     
  • Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.05.2013 13:41
     

    Habr se dá přesadit, co se týká ujímání (raděj ho střihni), ale bude už za tu dobu dost prokořeněný, tak si mákneš. Klidně tlusté kořeny, které směřují dolů, zakrať, prospěje mu to smiling smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.05.2013 13:45
     

    pokud ještě nejsou narašené, tak to zkus, pokud už mají listí, tak to nech na podzim po opadu listu

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.05.2013 14:09
     

    Díky za rady smiling smiley Budu muset počkat do podzimu, habry jsou u nás úplně olistěné. Teď jsou vysoké cca 1,8 m, na jakou výšku je mám pře přesazením ufiknout?

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.05.2013 16:47
     

    Já bych nečekal do podzimu, přesadi bych je teď, protože je dobré počasí, mokro a není horko a máš jistotu, že když budeš brát větší kořenový bal, tak nepoškodíš kořeny. Nám náš habr shazuje listy po zimě, ne na podzim smiling smiley . .

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 06.05.2013 22:48
     

    smiling smiley oprava, po zhnědnutí listů.

    Pokud by byla záruka, že se vezme hodně velký bal, čili tak velký jako je nadzemní část rostliny, pak se to dá risknout. Pokud ne, bude to likvidace....

     
  • Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 07.05.2013 20:03
     

    Souhlasím s Radimem, taky bych přesadila. Zbytečně by ještě více narostly a zesílily a hůř by se přesazovaly. Zakrátila bych tolik, kolik si můžeš dovolit. Čím míň nahoře zůstane, tím líp se bude ujímat., nevím jak je chceš pěstovat, co s nimi zamýšlíš.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.05.2013 12:49
     

    [myazahrada.cz]

     

    jeden docela povedený návrh, líbí se mi tam ty "zóny", nemám ráda, když je vidět přes celou zahradu. Víc se mi líbí, když je v tom nějaká skrytá výzva, že člověk neví, co má čekat za rohem... thumbs down

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.05.2013 12:56
     

    Ivčo, toto je typický příklad Irisčiny zahrádky - úzká, dlouhá. A má jí dobře vyřešenou - v podstatě to co opticky navrhuje projektant v tvé příloze.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.05.2013 13:03
     

    Mám taky úzkou nudli. Rozděleno máme pergolou a rybníčkem s ronďákovištěm grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.05.2013 13:07
     

    Nemám úzkou dlouhou nudli, ale úzkou krátkou nudli, i tak se ale těším, jestli mi trochu vzroste ta část, co jsem loni vysadila a nebude tolik vidět dozadu. confused smiley Už si nedovedu představit, že by to tam nebylo.. na druhou stranu jsem si pěkně naběhla se sekáním. Na tom malém prostoru ještě jezdit do oblouku. eye rolling smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (20.05.2013 13:09)
     
  • Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.05.2013 13:30
     

    Já mám zase ráda přehled, když se podívám, tak musím z jednoho místa dokouknout do každého růžku, žádný temný zákoutí grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.05.2013 13:35
     

    Aha... no ale budul, upřímně - vidělas to u mě. Když si oblíknu na tomhle prostranství plavky. potřebuju zákoutí,aby lidi na ulici nepadali do mdlob winking smiley stydlin smiley grinning smiley grinning smiley Lepší, když mě sem tam milosrdně skreje nějaká hýbající se větev. winking smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (20.05.2013 13:36)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.