neděle 28. dubna, 18:12 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 20
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 16:55
     
    p8284094.jpg

    Holky, například IF z Livingu měla tuším taky záhony udělané před živým plotem ze zeravů a má zahradu nádhernou! Takže - pokud je prostor, tak bych se toho zase tolik nebála nono smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.08.2009 00:50)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 17:12
     

    Anavi to je parádathumbs down a mám hned inspiraci a co kupovat. Jéééééééé to bude zase něco...mi budou říkat co zas šílímgrinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 17:15
     

    Anavi, to je ono.thumbs down Takhle jsem si to u Irisky představovala. Ne moc zasahující do středu té nudle, ale takovouhle vlnovku a v každé té vlně nějaký jiný styl. To co k sobě ladí. Třeba ty lilie,trávy a denivky, trávy a vřes, levandule - růže, nebo pokud to má hodně osluněné, tak i kamenitý skalkový záhonek, třeba jen na bylinky (středomořského typu)

    To víš kluk si to takhle osázel taky a já už vymejšlela jak mu to tam vylepším ale on odmít.sad smiley No, nedivím se, neměl by kde hrát s klukama fotbal.grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 17:22
     

    hespa je to krásný, vid? mě tam na tuhle stranu zrovna svítí sluníčko od 12 až do západu, tak je to tam dost vysušený, ale když mi poradíte, tak to zvládnu....začnu od zadu od posezení....tam už mám keřík azalkysmiling smiley ...jen nevím ty kameny , ty asi ne, nemám tam přeci jen tolik místa

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 17:52
     
    Pri vybere rastlin na take miesto fakt treba prihliadat na naroky na vlahu...ako ste to tu spomenuli- kedze je to tak moc slnecne - naozaj by sa hodilo nieco v stredomorskom style...

    ---------------------
    Ale konkretne s vresovitymi rastlinkami opatrne - lebo ich korene potrebuju primeranu vlhkost- nema im preschnut korenovy bal. Vresy-calluny ( tie co budu kvitnut teraz) napr. su na vlahu este narocnejsie ako vresovce - ericy (co kvitnu od jesene do jari)..
    Ja calluny v mojej zahrade ani neudrzim, pritom ericy a hebe mavam celkom pekne a velke...
    Preto by som napr. skor namiesto nich volila levandulu, santolinu...alebo podobne ine sucho znasajuce drobne kriky...
    ----------------
    Hm..mam tiez take miesta v zahrade, kde sa to rokmi vyselektovalo prave kvoli slnku a suchu...vid moj posledny boj so zahonom so saginou sad smiley ...Uz som sa naucila, ze sice zvysenou opaterou sa da velmi vela v zahrade udrzat...aleeeeeeee... nakoniec som skonstatovala, ze je to casto zbytocna "namaha" smoking smiley, lebo sa daju pestovat aj rastlinky menej narocne, ktore su dtto pekne...
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 18:01
     

    Keria, tak jsem vzala foták a nůžky, že smrček ještě krapet vylepším, ale ouha....začlo pršet.....tak vydrž, ale vyfotím určitěcoffe smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 19:12
     
    016.jpg
    Další fotografie:

    Keria, tady máš slíbený smrček.....jsem se konečně donutila ostříhat, než jsem fotilagrinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 21:59
     

    Irisko, moc pěkná bonsaithumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 23:18
     
    Irisko...noo smoking smiley, tak to sa mi tiez paci, tem stary mohutny kmen - moc zaujimave !Mate sikovneho pripadneho "nastavajuceho", hm...taky by sa mi tiez zisiel! winking smiley...
    Ja sa pokusam par rokov nieco podobne z jednej borievky - ta mi zacala z nicoho nic zvnutra usychat , vnutro som vystrihala a nechavam len na koncoch "oblaciky"..Uff...teoreticky, lebo potvora sa nejak spamatala...ale nechce sa jej rozrastat do sirky, len stale mi lezie do vysky...a tak to nevyzera nicmoc sad smiley - asi nemam stale ten spravny grif ako to tvarovat...
    ------------------
    Este by som k tej vysadbe okolo tuji pripomenula, ze...treba brat aj do uvahy ich rozrastanie .... a pokial planujete, resp. uz ich strihate, treba pocitat aj s "manipulacnym" priestorom...preto nerobit vysadbu velmi do siroka...a volit rastlinky, okolo ktorych pripadne by sa dalo pracovat bez toho, aby sa velmi poskodili..
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 11.08.2009 00:52
     
    if3.jpg
    Další fotografie:

    Tak ještě něco od IF, její zahradu totiž obdivuji stejně jako hanelinu... thumbs down snad by se nezlobila, že sem dávám její fotky.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 11.08.2009 06:52
     

    Anavi ta má tu zahrádku jak ze žurnálu....fakt nádhera...o tom se mi může jen zdát

    Keri thujky ještě nestříhám, jen někde horejšek. Ale už se těším, jak jedem koncem srpna do zahradnictví Najmanom u Prahy a vezu domů vlek kytičekgrinning smiley ...hlavně trávy a vřesovce...prostě snad mi poradí něco do sucha. A pak budu študovat, jak to tam sesadit....nechcete některá dojed a udělat mi to????grinning smiley winking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 11.08.2009 07:49
     

    Irisko, Najmanovi můžu jen doporučit. Vzlášť jestli jedeš osobně. Specielně vřesy a vřesovce (ačkoliv je mají malé) se mi v ždycky ujaly. Dobrý je mít objednávku poslanou předem a pak třeba ještě vybírat . Vždycky jsem byla s nákupem u nich moc spokojená. Doufám, že tím, jak se jim rozrůstá klientela se nepohoršili.

    K té bonsai. Taky tvaruju borovici ale je to spíš z nouze ctnost. Měla to být kleč, ale jela děsně do výšky a šířky. Tak ji každé jaro zaštipuju všechny nové přírůstky.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 11.08.2009 07:57
     

    To jsou tak krásný zahrádky...Anavi, co mi to děláš??!! confused smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 11.08.2009 09:11
     

    hespa, jedem tam osobně....ale objednávku dopředu? O tom nevím že jde udělat,,,,ale já stejně nevím co koupitconfused smiley . To se rozhodnu asi až tamflower smiley

    a ještě dotaz...ten drobný kačírek taky mám...mám ho tam na zahradu dát? Ale pod něj asi folie že? Nemám s tím zkušenosticoffe smiley

    Keria a hespa, nafoťte pokusysmiling smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil iriska (11.08.2009 09:18)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 11.08.2009 22:45
     


    Mona napsal(a):

    To jsou tak krásný zahrádky...Anavi, co mi to děláš??!! confused smiley grinning smiley grinning smiley

    Monči, to já nic nono smiley, to si vyřiď s IF winking smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.