neděle 28. dubna, 19:05 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 20
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 12.08.2009 07:48
     

    Anavi...a nejen s ní... confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 12.08.2009 08:34
     

    tak jsem včera zase trochu makala ve štítu baráku, kde mám taky nějakou tu zeleň, nasypala jsem tam kačírek a dnes jsem KO....se zádama....to je tak, když to chce mít člověk hezký a samozřejmě HNEDgrinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 12.08.2009 09:20
     

    Irisko, projeď si jejich stránky. Alespoň si uděláš představu co se ti bude hodit .

    [www.najmanova.cz]

    [www.najmanova.cz]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 12.08.2009 11:41
     

    hespa....já to už projížděla několikrátgrinning smiley , bych určo půlku všeho potřebovala...proto povídám, že tam asi pojedem s vlekem.....dcera je na kyti jako já, její přítel zase na bonsaje a já úchyl snad na vše co roste a kvete. A mladý si dostavují baráček a chtějí samozřejmě i hezkou zahrádku okolo....tak to bude krušná návštěva u Najmanůgrinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 12.08.2009 16:30
     

    Tak to přeju šťastnou ruku a oko s výběrem.flower smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 12.08.2009 18:24
     
    p8120045.jpg
    Irisko - tu je ta moja borievka eye rolling smiley...ono fakt nie je este na co pozerat...
    Aleeee, utesujem sa...ze vlastne som ju zachranila, lebo fakt bola zrela na vyhodenie, lebo uz bola tak obschnuta ...aAdalsia vec...ze taketo tvarovanie nie je kratkodoba zalezitost - ale chce to roky. Mmt. ju udrziavam vo vyske cca 2 m a chcem ju postupne nechat rast len do sirky, zial predtym bola strihana prave naopak , aby bola stihlejsia....
    Dost sa ten rast do sirky pri tomto druhu da tazko dosiahnut, lebo ma tendenciu rast len dohora...Hm...asi konecne zatazim postupne vsetky konariky zavazim - napr. kamenmi, aby smerovali este viac vodrovne...Aspon teoreticky si predstavujem, ze by mi to viac napomohlo k pozadovanemu tvarovaniu..
    ----
    aha...este som zabudla dodat winking smiley- ze sa chystam zase na nu s noznicami...Uff, aj na dalsiu..a tuju....vsetko toto som t.r. v maji nestihla eye rolling smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (12.08.2009 18:34)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 12.08.2009 20:06
     

    Keria...dyť jí máš pěknou, měla jsem jí taky rozčepejřenou, ale než jssem šla fotit, honem jsem jí ostříhala....přistříhneš konečky a je krásnáthumbs down flower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 12.08.2009 21:18
     

    http://www.celysvet.cz/skin/smile/s2054.gif

    Keria...takhle jsi stříhala?thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 12.08.2009 22:43
     


    iriska napsal(a):

    ....tak to bude krušná návštěva u Najmanůgrinning smiley

    irisko, myslím, že z vás budou mít radost winking smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 13.08.2009 09:09
     

    Anavi...já už ted z toho mám hrůzu, kam to vše dám, co koupím.....a že toho určo nebude máloflower smiley ...když ono se to vše nějak potřebuje v tu chvíli a nepřemýšlí kam s tím na tý mojí nudličce zahrádcegrinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 02.09.2009 09:03
     

    Děvčata, květinový záhon mám letos poprvé ...a jak jinak, nevím si rady co některými kytičkami, když jim uschnou květy a jak je potom připravit na zimu.

    1/ kokarda - průběžně odsřtíhávám uschlé květy kousek pod květem - je to správně? a zastříhnout u země před zimou nebo po zimě?

    2/ velkokvětá kopretina - dtto

    3/ pivoňka obyčejná - dtto ( u té jsem slyšela, že se má zastříhnout až těsně před zimou, jinak kdyby se zastřihla u země už teď, tak že by nekvetla?)

    4/ Udatna - má se keřík zastříhávat? Kdy ?

     

    Stříhání keřů jsem se pokoušela načíst - zjistila jsem, že záleží jestli kvetou na jaře nebo v létě, tak to snad zvládnu.

     

    Díky za rady

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 02.09.2009 09:40
     

    Nemusíš z toho dělat takovou vědu, ony si ty kytičky většinou řeknou samy. To, co povadne (buď už teď nebo po prvních mrazících), můžeš s klidem ostříhat. Nebo spíš je to nutné, aby se v tom nedržely plísně či jiné choroby. Z těch, co se před zimou nestříhají, bych zdůraznila hortenzii, ta kvete na starších větvích a nestříhá se vůbec, a trávy, protože těm zas do dutých stonků zateče voda a pak vymrzají, ty se stříhají na jaře. Platí tedy jednoduché pravido, co je oschlé, nevzhledné nebo dokonce polehlé, tak ustříhej. Trvalky jsou většinou dost odolné. Věra

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 02.09.2009 09:41
     

    Kokardy i kopretina - pokud jsou ještě pěkný, tak zatím nestříhat. Mužeš je posléze střihnout už před zimou, ale když mají už hezký trs dělají parádu i v zimě. Já je stříhám na jaře.

    Pivoňky se stříhají, když jim uschnou listy, těsně před zimou, ale spíš z toho důvodu, aby nechytly nějakou houbovou chorobu. O tom, že by příští rok nekvetly nevím.

    Udatnu taky stříhám na jaře. Když padne jíní, je hezká. Je to vlastně lesní kytka a tam ji taky nikdo nestříhá. Já se vždycky orientuju tím, co by bylo, kdyby někde rostla v přírodě.

    Třeba trávy a vřesy apod, v zimě spase zvěř, tak se řídím tím, že je ostříham až v předjaří.

    Clematisy se střihají různě. Většinou až na jaře, ale některé druhy ( C. jsou rozděleny do skupin 1,2,3) se stříhají už na podzim, některé vůbec.

    No, vetšina se stříhá až na jaře, když vidíš, co zima poničila.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 02.09.2009 10:21
     

    tak já stříhám vše na podzim, když už to má za sebou...ale jen trávy na jaře, to aby se do stébel nedostala voda a neuhnila mi....takhle jsem přišla o pampovou trávu i když jsem jí obalila lupením dle návodusad smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 02.09.2009 11:46
     
    zima1.jpg
    Další fotografie:
    Pokial ide o moju pripravu na zimu - tak v kocke smoking smiley na jesen odstranujem zo zahonov
    - to, co "lezi" uschle ucvaknem ( na zemi nenechavam nic!)
    - to co "stoji" ( aj ked uz suche) - to nechavam na zahone...ale vacsinou k tom strcim kolik a priviazem... a vyssie travy zvazujem do panaka, ale aj napr. vysoke sibirske kosatce ...aby to neskor nepovalal sneh..
    ------------------
    Robim to preto, aby som v zime nemala pred sebou len hole zahony...Zahradu totiz vyuzivam aj v zime...nielen tam pozeram z okien, ale kvoli psom som vonku aj niekolkokrat denne..
    Takto zahony, aj ked nie su farebne..ale aspon nieco tam je clenite..a neposobia tak depresivne...a ked na to napada sneh, tak to dokonca vyzera dokonca aj krasne.
    --------------
    Ono sa sice hlavne predtym pisalo, ze na zimu sa maju zahony uplne vycistit od odumretych casti rastlin...
    Hm, ale v poslednej dober som naopak uz viackrat citala prave opak, ze pre mnohe rastlinky je to suche vlastne ochrana pred zimou...
    Tak si clovek moze vyberat.. winking smiley...a za tych poslednych par rokov mozem skonstatovat, ze vlastne je to uplne jedno ci to clovek robi tak, alebo inak...mam odskusane obidva sposoby a ziaden podstatny rozdiel v tom nevidim.. smoking smiley ...len ten druhy je v zime efektnejsi ...
    Este doplnenie - prva fotka je 11/2002 a druha z predposlednej zimy
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (02.09.2009 12:21)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.