sobota 27. dubna, 23:14 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 20
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 13.07.2009 14:05
     

    Prosím o radu, jaký stimulátor koupit (nevím jaké jsou mezi nimi rozdíly) - gelový nebo práškový?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 22.07.2009 10:05
     

    1/ Letos prvně mám na zahrádce slunečnice. Už opadaly zlaté lístky na květech a zůstaly koláče velké jak talíře se semínkama. Kdy je mám uříznout? Vypadají už nevzhledně a taky možná rostlinu vysilují. Po celé délce stonku vyrůstají ještě další květy. Semínka použiju jako krmení pro ptáčky.

    2/ Bohyšky už mají uvadlé květy. Mám je odstřihnout?

     

    Děkuji za rady

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (22.07.2009 10:26)
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 22.07.2009 10:19
     

    555...stimulátor používám práškový.

    Se slunečnicema nevím...semínka by měla dozrát. Si myslím teda. confused smiley

    Odkvetlé květy čehokoli stříhám... winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 22.07.2009 10:21
     

    Mono díky. Taky jsem koupila práškový.

    No květy ostříhám, ale kdy střihnu ty slunečnicové nevím. Jak poznám že jsou "zralé"?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 22.07.2009 10:36
     

    555...já se řídila podle ptáků...když mi na to začali lézt, sklidila jsem. grinning smiley Ale třeba poradí zkušenější. winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 22.07.2009 12:33
     

    Mono, díky.

    A když to pak ufiknu, nechcípne celá kytka (když jsou tam ještě další kvetoucí výhony )- nevíte někdo?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 08.08.2009 16:42
     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 09.08.2009 20:13
     
    023.jpg

    Anavi je to moc hezký, hlavně se mi líbí obrázek, kde jsou zasazené keře před thujkami.....něco takového by se mi taky líbilo....ale nevyživují thuje hodně zem? neroste mi mezi nima ani moc tráva....dost usychá, tak mám obavu, jestli by tam před nimi něco šlo. Celý den mi na ně praží sluncecoffe smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (09.08.2009 20:23)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 09.08.2009 23:58
     

    Líbí se mi to taky, ale na to je potřeba mít dostatečně velký pozemek.

    S tím vysycháním neporadím, nemám tu zkušenost.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 00:38
     
    imgp4576.jpg

    Irisko, před thuje něco dát můžeš. Já mám taky u thujek udělaný záhonek. Mám tam denivku, miscanthus Zebrinus, pár lilií. Na jaře mi tam kvetou cibuloviny.

    Je to focený před rokem, v druhé půlce srpna.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 07:02
     

    hespa, to se mi líbíííííí,něco takového si představuji, denivky mi dojdou nové tento týden a tu trávu taky mám, tu jsem si koupila před 14ti dny a furt nevím kam s ní....nechce ale trochu vlhko ta tráva? Já to před thujema mám jak na sahaře...a v našem kraji moc neprší, je to tu nějak zakřiknutý, tak abych nekoukala na sušený kytisad smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 09:28
     

    Myslím, že by to mohly zkousnout. flower smiley

    Tady jsme taky v děšťovým stínu a ještě na navážce. Když konečně zaprší, voda ujede dolu a já můžu zalejvat. sad smiley

    Když jsou rostlinky malý a mladý, tak je musíš zalít. Raději míň často, ale pořádně, aby si udělaly kořeny dolů a vodu hledaly. Další sezonu už by mohly být samostatné. Já je tu taky nezalejvám. Nestačil by mi důchod. grinning smiley

    Irisko, máš tam tu řadu dost dlouhou, mohla bys tam udělat i pruh-ostrůvek vřesů a vřesovců. Ty taky potřebují ze začátku zalejvat, ale pak už sucho vydrží. Na pasekách je taky nikdo nezalejvá, jen občasný déšť.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 10:55
     

    hespa a doporučíš mi nějaké nenáročné vřesy? Aspoň se skovají ty spodky thují a bude to hezčí

    chtělo by to asi něco okolo 50 cm, ne?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (10.08.2009 11:01)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 11:26
     
    Irisko- je pravda, ze pri tujach "ani trava" nerastie.. winking smiley...vidala som to u vedlajsej susedy, ktora ma tuje v dalsej zahrade hned za plotom...a veru pod nimi hola poda...aleee...zasadila tam - uplne tesne - ruze...a uz par rokov rastu bez problemov- bujne a su krasne...
    Takze je to asi tak, ze je dobre pouzit rastliny, ktore hlbsie korenia trava ( myslim tym travniku!) ma korene len pod povrchom..a preto tam nerastie - lebo tuje s oblubou maju tiez horne korene plytko a odoberaju vlahu..).... winking smiley
    --------------------
    Tiez sa mi paci Hespin zahon s travinami - mohla by si tam zvolit nie len rovny okraj zahona, ale take vybezky co by vybiehali smerom do travnika s tym, ze pri tujach by si pouzila prave hlbsie korenacie rastliny a smerom od nich aj to co plytsie koreni - napr. aj tie vresy....tym by si si usetrila cast starosti ako udrzat tam rozmanitost vysadby...
    -----------
    Irisko - ma este osobnu prosbu, ci by si tu nedala detail toho krasne tvarovaneho stromceka co mas na obr.023- vlavo od ostrovcke v strede travnika winking smiley...o nieco podobne sa pokusam s mojou borievkou...ale vyzera to u mna stale dost sad smiley uboho...
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (10.08.2009 15:13)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 10.08.2009 13:06
     

    Keria, tohle je stará fotka, te´d už jsou thuje zase větší a naproti mám růže u plotu....tak k thujkam dám ty vřesy nebo něco podobné hlubokokořenící...

    a ten smrček.....grinning smiley to je stříbrný smrk letitý, jenže najednou zakrnul a nebyla žádná špic.....po letech špička vyrazila, ale nakřivo....vypadalo to šíleně a měli jsme strach, aby při větru nespadl na plot, tak jsme jí jedny vánoce uřízli na vánoční stromek....neměl chybugrinning smiley a to co zbylo, dcerky přítel ostříhal jak bonsajku.....baví ho to a několik už jich má (bonsají)

    tak čerstvě smrček nafotím a pošlu, ju?winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.