pondělí 6. května, 18:36 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Hanule
Status: expert

Nežehlící diskuse

Datum: 15.10.2011 18:13
 
Anketa
Co si nejraději dopřejete za finance, jež ušetříte bojkotem aviváže?
Hlasovat mohou pouze registrovaní uživatelé.
V anketě již hlasovalo 16 uživatelů.
Ňákej pěknej plevel do květníku nebo na zahrádku. 5
 
31%
Knížku. 3
 
19%
Kus žvance. 3
 
19%
Designově funkční bytový doplněk. 2
 
13%
Další pikslu laku na papírové pletení. 0
 
0%
Starožitnost. 0
 
0%
Starou žitnou. 0
 
0%
Funkční prádlo. 0
 
0%
Funkční spotřebič. 1
 
6%
PHM 1
 
6%
Sportovní náčiní. 0
 
0%
Zahradní náčiní. 0
 
0%
Jiná odpověď (a HUŠ, cigára neuvádějte, Evčo!): 1
 
6%

Prostě jsem MUSELA realizovat Amélčin geniální nápad. thumbs down grinning smiley

Při rozhodování kam, padla volba na rubriku Záliby a VOLNÝ ČAS smoking smiley. Zbytek je jasný, protože nežehlit je ZDRAVÉ A KRÁSNÉ. drinking smiley

..........................

Přidána vyšetřovací anketa. grinning smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (16.10.2011 14:11)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 18
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 16.10.2011 19:02
     


    Majka napsal(a):

    Právě mi vola synek, že jeho manželka (galad švagrová) si stěžuje, že jí triko po vyprání smrdí. prý ho vyprala u matky a krásně voní. Tudíž jim asi fakt blbne pračka. Já reagovala hned, ať se vysere na tu aviváž a bude mít po problému. Podle mě mají pračku zanešenou aviváží sad smiley

    A nemohli by zkusit nalejt do toho Pulirapid, cca skleničku a prohnat to na 90 na prázdno?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nežehlící diskuse

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 16.10.2011 19:05
     


    mavej1 napsal(a):

    Před několika lety bylo žehlení moje oblíbená činnost. Fakt. Pak mi klekla žehlička (nějaká spešl drahá) a pořád jsem odkládala nákup nové - chtěla jsem pořád tu samou, net ještě nebyl jako dnes dostupný a veletrh nikde v dohledu, takže nová žehlička taky nikde. stydlin smiley 

    Tak jsem si zvykla prádlo pěkně věšet rovně na sušák... Pěkně poskládám a basta. Závěr? Žehlení je zbytečná ztráta času winking smiley

    PS: Asi měsíc mám novou žehličku, ale jen z důvodu, že dcera potřebuje vyžehlit halenku do kostýmku eye rolling smiley

    mavej, měla jsem kdysi parní od WS International, ProSteam 3000, už nikdy žádná žehlička její kvality nepřekonala sad smiley. Navíc mi vyhovovalo, že jsem se mohla začumět na telku a i kdybych v tu chvíli měla položenou žehličku na silonkách, nic se nestalo. A co byla bomba - mám třeba hodně kapsáčové kalhoty, které žehlit je poměrně nadlidský výkon a když jsem měla prostýmku, jen jsem je podržela, "přejela" ve vzduchu párou a bylo to. thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 16.10.2011 19:20
     

    Žehlím pouze v nutné sebeobraně...grinning smiley . Tzn. jen když chce manžel košili, která se moc krčí a nepomůže ani sušička...Ale už jsem tyto kousky vyřadila ze šatníku tak že žehlička je silně nevytížená a vůbec mi to nevadíwinking smiley . Sušička je můj nejlepší kamarádthumbs down thumbs down thumbs down .

    Co se týká aviváže tak se bez ní neobejdu. Ale zjistila jsem, že není aviváž jako aviváž a vyplatí se připlatit si...Používám Silan nebo Lenor. Nedávno jsem si koupila v akci v Makru 5l Aviváž, už nevím, jak se jmenovala, ale stála asi 120 Kč. Vůně mi nebyla proti srsti, tak jsem ji koupila..A to jsem se tak spálila 2X- pokaždé jiná a vždy moc levná .....Prádlo se vypralo, usušilo, po vysušení velmi slabě vonělo..Po naskládání do skříně a po určitém časovém odstupu ( asi 3 týdny) prádlo po vytažení ze skříně tak silně zapáchalo, že z toho bylo na zvraceníspinning smiley sticking its tongue out . Zatuchlý smrad v kombinaci se shnilotinou...Byla jsem z toho úplně vedle a nevěděla, čím to je a pak jsem udělala pokus, oprala jsem starší deku a dala do skříně a bylo to ono...Tak aviváž letěla....asi po roce jsem zase v rámci ušetření koupila jinou, velkou a levnou aviváž a bylo to to samé...

     

    Tak že silan nebo klenor to jistí, kupuju většinou v akci víc kusů najednou, nebo v Makru....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 16.10.2011 19:24
     

    Když už výjimečně použiju, tak taky Silan, a nebo moje oblíbené Batole z Tesca smiling smiley

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 16.10.2011 19:33
     

    Já právě byla zvyklá, že aviváž se doma nikdy nepoužívala (viď Majko) grinning smiley i tak jsem měla oblečení dycky nejbělejší a voňavé, to si pamatuju. Švagrová v tom pere i fusakle a jedinej účinek, co to má je, že se při načnutí novýho balení (byť i stejné značky a vůně) dycky osypu.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 17.10.2011 06:54
     

    Ivča navázala na Trixinku, tak navážu prozměnu na skrblíka -

     

    Určitě je to do značné míry otázka subjektivních preferencí. Za sebe můžu říci, že se rovněž neřadím mezi ty, kteří zbožňují přeměkčené a převoněné prádlo.. nejde o to, že by se mi příčila sama ta vůně, ale její intenzita, připadne mi až šílené, když jdu venku a cítím vonět prádlo lidí vyvěšené na balkonech ve třetích nadzemních podlažích. Samotné prádlo mám právě radši "plátnové", prostě tu klasiku po vyprání, nikoli hned dojem změkčení nošením.

    Hele, samozřejmě v principu věci rozumím, že si zoufalá žena cmrndne do pračky štamprle aviváže, když má v domácím inventáři smrdutého chlapa a v zimních měsících suší prádlo na dlouhé lokte po bytě.. ale venku ze šňůr mi přijde i bez aviváže voňavé ažaž.

     

    Ten zmiňovaný ocet je dobrý i pro neutralizaci pracího prášku, používá se to hodně u mimin a v případě citlivé pokožky. Asi tak 50 ml do posledního máchání právě namísto avi.

     

    Hele, holky, já třeba i dumám nad tím, co je ve skutečnosti jak pro prádlo, tak peněženku a přírodu výhodnější - raději v případě silně zašpiněného prádla (bavlny) zvednout teplotu hezky pěkně na klasických 60 až 90, anebo tam nasypat některý ze zázračných moderních turboprášků se zaručeným oučinkem na každičkou skvrnu už od 20 či 30 stupenců Celsia?

    skrblice napsal(a):

    Trixi, tak na to jsem se taky chtěla zeptat.... asi ten, kdo má sušičku na prádlo, tak má prádlo pěkně nadýchané a voňavé, ale my BEZSUŠIČOVÉ si asi bez aviváže nedokážeme vyprané prádlo představit. Taky jsem párkrát vyprala bez aviváže a můžu říct, že fakt nic moc... tak nevím, poraďte antiavivážky.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 17.10.2011 07:16
     

    Jinak jsem samozřejmě aviváž kdysi používala, taky z návyku. On ten první přechod je asi hodně šok.. Ty zvyklosti jsou stejně extrémní, dřív se prádlo (pro lepší vzhled a snížení špinivosti) škrobilo, dnes se měkčí smiling smiley, no, takže my neavivážky se držíme zlaté střední cesty a zkoušíme ho prostě jen prát.. flower smiley

     

    Ještě mi tak napadlo k přemíře syntetických i přírodních vůní.. Hele, taky jsem měla jistou fascinaci olejíčky, svíčkami a spol., zaujalo mě kdesi cosi, něco jsem si i zapoužívala, ale schválně, co taková domácnost, kde:

    1) je na každém rožku vonná svíčka

    2) také nějaký ten časovaný ambipůrek

    3) nejlépe osvěžující citronová vůně linoucí se z vysavače při gruntování

    4) a k tomu navozená svátečnější atmosféra aromalampičkou

    5) k níž se celá rodina pořádně vydrhne za pomoci ejša-spa sprchových gelů, relaxačních pěn do koupele a vesele mandarinkových šamponů pro mastný a normální vlas, příp. mentolových pro vlas lupivý

    6) a každý člen domácnosti použije svůj osobní parfém, a to od Mexxe pro muže, přes majestátní Dune pro paní domu až po Barbie Girls pro nejmenší princezničku

    7) načež zasednou k prostřenému stolu s ubrusem vymáchaným v aviváži se svěží vůní jarních květů a projistotu ještě podpálí plotýnku s purpurou..

    hele, jsou tohle ještě vánoce anebo už horor? grinning smiley

     

    No nic, konec srandiček. nono smiley

    PS. Dlela-li by právě v takové domácnosti naše Evča, jistě by si z ryzí potměšilosti zapálila ještě jahodovou cigaretu. smoking smiley

     

    Ale teď už vážně konec, než mě zabí. grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (17.10.2011 08:00)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 17.10.2011 07:55
     

    Hanuléééé, to mi po ránu nedělej!nono smiley grinning smiley grinning smiley

     

    Časované ambipůrky bych označila za časovanou bombueye rolling smiley . Do bytu bych si to nedala, do bytu s dětmi už vůbec ne.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 17.10.2011 08:16
     

    Tak to je naprosto ilustrační grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 17.10.2011 09:23
     


    yaga napsal(a):

     

    Missi napsal(a):

    Žehličku mám, ...vím i kde. Žehlicí prkno také, překáží v ložnici eye rolling smiley . Oba předměty se spolu nepotkaly již hooodně

    dlouho stydlin smiley . Jediné co teda žehlím jsou plátěný letní kalhoty a vánoční ubrus winking smiley .

    No a aviváž teda leju úplně do všeho.


    I do buchet?

    Ty se u nás žerou (teda když se najde nějakej blbec, co je upeče) , ty neperu smoking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 17.10.2011 09:30
     

    Hanule ještě bych přidala vůni z tekutého škrobu na záclonách a podlahu vytřenou Savem smoking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 17.10.2011 09:33
     

    Hanigrinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 17.10.2011 09:39
     

    přidám ještě konvalinkovou "vůni" nějakého sajrajtu na mytí podlah, smajlík s žaludkem na vodě eye rolling smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 17.10.2011 10:02
     

    Anavi, protože peru v prášku a jakmile nedám aviváž, tak mám pocit, že jsou ty trička jak beton a pořád mě to někde kouše a škrábe a musim vypadat, jako bych měla blechy. Tekutý prášky používá mamča, taky buďto aviváž nedává vůbec, nebo dá poloviční dávku než píšou, jenže ona si to může dovolit maj měkkou vodu, v naší tvrdý to nejde, ručníky bez aviváže stojej po uschnutí v pozoru. eye rolling smiley I šmirgl je jemnější.

     

    Haňule, tys to podala takovým způsobem, že to fakt vypadá jak horor. grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 17.10.2011 10:46
     

    Další ničitel ručníků angry smiley Ručník má tu funkci, že má sát vodu, jakmile na něj dáš aviváž, tak nasaje aviváž!!!!! nono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.