neděle 5. května, 17:31 Svátek má Klaudie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Hanule
Status: expert

Nežehlící diskuse

Datum: 15.10.2011 18:13
 
Anketa
Co si nejraději dopřejete za finance, jež ušetříte bojkotem aviváže?
Hlasovat mohou pouze registrovaní uživatelé.
V anketě již hlasovalo 16 uživatelů.
Ňákej pěknej plevel do květníku nebo na zahrádku. 5
 
31%
Knížku. 3
 
19%
Kus žvance. 3
 
19%
Designově funkční bytový doplněk. 2
 
13%
Další pikslu laku na papírové pletení. 0
 
0%
Starožitnost. 0
 
0%
Starou žitnou. 0
 
0%
Funkční prádlo. 0
 
0%
Funkční spotřebič. 1
 
6%
PHM 1
 
6%
Sportovní náčiní. 0
 
0%
Zahradní náčiní. 0
 
0%
Jiná odpověď (a HUŠ, cigára neuvádějte, Evčo!): 1
 
6%

Prostě jsem MUSELA realizovat Amélčin geniální nápad. thumbs down grinning smiley

Při rozhodování kam, padla volba na rubriku Záliby a VOLNÝ ČAS smoking smiley. Zbytek je jasný, protože nežehlit je ZDRAVÉ A KRÁSNÉ. drinking smiley

..........................

Přidána vyšetřovací anketa. grinning smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (16.10.2011 14:11)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 18
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 09:06
     

    Stano, kdyby sis přečetla návod winking smiley grinning smiley, tak víš, že do sušky v pračce se může dát jen poloviční náplň.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nežehlící diskuse

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 09:07
     


    Majka napsal(a):

    Stano, kdyby sis přečetla návod winking smiley grinning smiley, tak víš, že do sušky v pračce se může dát jen poloviční náplň.


    No ale to pořád nevysvětluje, proč tři kila prádla suší stejně dlouho jako pár gramů, ne? winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 09:09
     

    Je otázka, nakolik usuší různé množství. Myslím, že váží pouze před praním, o sušení není řeč. U té mojí stoleté byla sušička na čas, nikoliv na váhu. Jo,ještě se daly zvolit dvě úrovně teploty.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 09:23
     

    Holky, taky mám sušičku v pračce, vím, že takovou variantu nedoporučeujete, samostatná je určitě lepší, ale samostatnou bych do bytu už proste nenacpala. Tak jsem ráda, že mám aspoň nějakou a používám ji při každém praní, jsem ráda, že mi doma (hlavně v zimním období) pořád nestojí sušák s prádlem a nemusím věšet ponožku po ponožce.

    Mám pračku s velkým bubnem na 8 kg prádla, na sušení je psáno 5 kg, což je asi běžná moje várka. No někdy ji nacpu hodně a pak musím po vyprání ubrat, nebo to nechám a je to hodně zmačkané potom. Sušení nastavuji na minuty, resp. 30ti minutové a 20ti min. intervaly, už jsem se to naučila odhadovat, ale někdy se stane, že je prádlo vlhké, tak musím přidat minuty. Vyndávat ze sušičky se ho snažím hned po ukončení sušení, pokud nestihnu, tak je taky už takové zmačkané. Usušené prádlo ze samostatné sušičky jsem nikdy u nikoho neviděla, tak ani nemám srovnání.

     
  • Autor: pavlina
    Status: nováček

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 10:28
     

    dik za rady odhledně záclon ja bych ja taky nejradši zrušila ale bydlíme v přízemí tak to nelze.....coffe smiley

     

    coffe smileytenhle smail je boží.hihihi

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 10:54
     


    Hanule napsal(a):

    Missi, jakáž pomoc sad smiley, ale vážím si toho, žes to aspoň zkusila.

    .......................................................

    PS. Aspoň že ta mladší generace je v tom žehlení taková uvědomělá. smoking smiley

    Hanulko děkuji love smiley .

    A jsem "ta mladší generace".... fakt nežehlím winking smiley smoking smiley . Včera jsem potkala žehličku v polici, tak jsem z ní ty pavučiny aspoň otřela stydlin smiley .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 11:13
     


    Hanule napsal(a):

    Missi, jakáž pomoc sad smiley, ale vážím si toho, žes to aspoň zkusila.

     

    Pavlinko, bezva zpráva. smiling smiley thumbs down

     

    No, a tebe, Věrko, tebe mám úplnou hrůzu okomentovat, tys mě teda překvapila, takový postrach trvale udržitelného rozvoje, asi až na ten amway. Hele, proč jako do sušičky ještě aviváž? eye popping smiley Zneutralizovat prací prášek umí ocet taky (jak už jsem psala), když už jsme u toho, a nezbavuje savosti. Vyrazilas mi dech, holka s odvahou vydat se do Afriky a lpí na přeměkčeném kusu hadru k utírání. winking smiley grinning smiley Si tu z tebe v lecčems beru příklad, protože jsi motivační gejzír, ale v tomhle si z tebe příklad nevezmu.

    Tak nám aspoň povyprávěj o tom pracím prostředku amway, prosím, co je to malounko v nějakých exaktních jednotkách, jak se ti jeví, že pere skvrny, příp. co na ně dáváš, na kolik vychází prací dávka a tak dál. please smiley

    PS. Aspoň že ta mladší generace je v tom žehlení taková uvědomělá. smoking smiley

    Hanulko, občas avivážuju i octem, tak jsem to dělávala dřív (octovala jsem i vlasy po mytí a byly krásně hebké). Na sušičku jsem si prostě zvykla. Při početnosti mojí rodiny (a spoustě prádla, jak nosili z volejbalu ap.) mi opravář pračky jednou naznačil, proč nemám sušičku, když si stěžuju, jak v zimě mám všude navěšené prádlo, které schne několik dní. Tak jsem si ji přála od Ježíška a od té doby do ní dávám vše a vždy. Jsem líná se jít podívat dolů do prádelny, co mám za typ, ale mám ji už mnoho let a funguje super. Dávám do ní i obsah dvou praček a usuší dobře. Návod jsem už dávno někam vyhodila, mám tam nastavený asi nějaký neutrál, takže suší, ale nezničí a nesrazí prádlo winking smiley

    Amway už taky používám docela dlouho. Je to ekologický prostředek (prý z kukuřice) a jsem s ním spokojená. Fleky, které nevypere, byly nevypratelné i jinými prášky. Mně se líbí, že je ho malá krabička, jen musím hlída, aby mi to nepužíval syn, který toho dává jako jiného prášku. Prý jsou prášky "naředěné" čímsi, aby to vypadalo, že je toho za ty prachy hodně, takže se toho pak musí i hodně dávat do pračky. Té aktivní prací látky je tam jen malý objem, takže já kupuju vlastně jen to "aktivní". To je holt lidská psychika, za hodně peněz chci hodně dostat a ono to opravdu funguje. Vím, jak mamka a tchýně kupují prášek, protože je ho velký pytel za míň peněz. Pak sice uznají, že ho rychle spotřebovaly, protože musely zvyšovat dávky, aby se prádlo vůbec vypralo, ale stejně se příště zas nechají nalákat...

    A ještě k záclonám - prý pomáhá prášek do pečiva přidaný do pračky nebo vymačkaný citron (tedy ten zbytek, ne ta šťáva). Ale nezkoušela jsem. Záclony mě moc netrápí, nemám pocit, že bych měla zašedlé. A když už se mi nelíbí jejich odstín, vyměním za nové.

    Jo a ještě škrobení - škrobila jsem ložní prádlo, ubrusy..., ale teď mám většinou ubrusy (když už tedy nějaké) hrubě tkané, ty se neškrobí, a ložní prádlo buď flanel nebo krep. Poctivě jsem vařívala škrob a nebavilo mě to. Mamka taky škrobila kapesníky, utěrky, no snad všechno. Utírat si bolavý nos kusem plechu byla fakt síla! grinning smiley

    Věra

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 11:40
     

    Díky za návod pro blbé. Tož jsem ti, Hanulko, zahlasovala. flower smiley

    Hanule napsal(a):

    Ani když klikneš na začátek diskuse, když ji otvíráš?

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 17:45
     

    Mé milé dámy, co průběžných výsledků ankety se týče, musím nás pochválit, vyplývá z ní, že nejsme žádný alkoholičky. drinking smiley

     

    Oti, i mně bylo porazeno, takže jen předání štafety. winking smiley flower smiley

    A samozřejmě vytrvale chválím všechny nepoužívačky, jakož i ty, které zváží alespoň omezení tam, kde je po vyzkoušení užití zbytečné. Děkujeme! smiling smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 23:46
     


    Hanule napsal(a):

    Absolutní souhlas, jen samozřejmě respektuji, že ne každý tu možnost má. flower smiley

    slunino napsal(a):

    Prádlo nejraději věsím venku - vítr vyfouká, slunce vybělí. Po této proceduře prádlo krásně voní čistotou.


    Hanule, jsem ráda za tu možnost sušení venku. Když přijíždí sestra na návštěvu domů, tak si bere prádlo na vyprání. Ve velkoměstě se prádlo venku tak dobře nevysuší. A v případě nouze je tu ta sušička.

    Sušičku si vymyslel, vydupal a koupil Vícepůlka. Byl už na ni zvyklý ze svého předchozího bydlení. Zprvu jsem prskala, ale teď jsem ráda. Ovšem nesmí ji plnit Vícepůlka. Nacpe ji vším, co vytáhne z pračky bez příslušného prostudování etiket. A ty výsledky jeho práce pak stojí za to eye rolling smiley No, a musím se přiznat, že do ní pravidelně cpu ložní prádlo ze své výbavy. To byla sušička v těchto krajích ještě sci-fi. A nějak se mi scvrklo. Nezdá se vám, že se nějaké prádlo sušené v sušičce zmenšuje?

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 21.10.2011 23:53
     

    A ještě k tomu škrobu. Také mám dojem, že je to ochrana vláken. Co si pamatuji babiččino prádlo - povlečení, utěrky, kapesníky - bylo vždy jako nové. Mamka škrobí také. Vaří ten klasický bramborový škrob z modré lahvičky. Její povlečení je něco úplně jiného než to mé neškrobené. Jako dítě si pamatuji ten báječný pocit ulehání do nově povlečených peřin. Krásně to vonělo. Zvláštně to šustilo. A po první noci bylo po tom kouzlu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 22.10.2011 00:58
     

    slunino, mám stejnou vzpomínku love smiley love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 22.10.2011 08:21
     

    Holky ta vzpomínka na naškrobené prádlo mě osobně děsí ,bylo jak uléhat do truhly, neosobní, tvrdé, to bylo první když jsem se osamostatnila, hned jsem škrob škrtla ze svých nákupů :-)

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 22.10.2011 09:44
     

    Já jsem na tom jako Jája, pro mě to byla muka. eye rolling smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Nežehlící diskuse

    Datum: 22.10.2011 10:50
     

    Já dávám škrob do číny eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.