sobota 27. dubna, 21:49 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Nenarocny zivy plot

Datum: 30.05.2011 14:08
 

Poradte prosim nejaky, co jeste ke vsemu rychle roste. Jelikoz jsem se rozhodli pro pozemek, ktery neni na samote, mame tudiz sousedy a chteli bychom nas pozemek zakryt pred zvedavci, coz neni tak jednoduche.

Mate dobre zkusenosti s nejakym druhem ziveho plotu? Hlavne taky, aby nebyl moc narocny na udrzbu, casu ani chuti moc neni a je to moooc m.

 

Diky flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 10
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 15:11
     

    Kmínky klidně metr od sebe?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nenarocny zivy plot

     
     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 15:15
     

    Anavi, díky, tak nějak jsem to nakonec udělala. A co myslíš tu tmavou tavolu mám zastříhnout nebo se to rozkošatí i takhle?

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 15:20
     

    Pefko, já taky řešila barvy a všechno, ale jak něco v zimě nepřežilo tak se různě doplňovalo z darů, řízkovanců a ze slev až je z toho takovýhle barevný mišmaš. Nejvíc se mi líbí svídy, nejlíp rostou tavoly, nejhůř u mě rostou ruje, nejhnusnější po zimě jsou kolkvizie. Uprostřed je zlatý jilm je mrňavej myslela jsem, že ho stále páli slunce a už málem letěl, ale šla jsem okolo s Baycorem v postřikovači a stříkla ho a zázrakem roste zdravé listí tak má ještě odklad. Mám ho napůl mezi sousedovic břízami aby mi odstínil hotel, je tam vidět kousek restaurace, ale asi dřív budu mít pravnoučata, než on doroste :-). Ještě jsou tam dva různé pustoryly, kerie a to bude asi všechno. Sázeno zhruba na můj krok, zatím jsou dost pauzy, ale možná je to ještě moc husté nejstarší svídy a tavoly jsou čtyřleté myslím musela bych zalovit v paměti.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 15:21
     



    peefko napsal(a):

    Anavi, díky, tak nějak jsem to nakonec udělala. A co myslíš tu tmavou tavolu mám zastříhnout nebo se to rozkošatí i takhle?


    Já bych ji určitě vzala o půlku. Měla jsem takovou taky a zkrátila ji rovnou o dvě třetiny, letos už má kolem metru dvaceti... Ale já jsem na stříhání šus, někdy dřív stříhám, než myslím,t ak radši počkej na názory dalších smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 15:23
     

    Svídy mám ráda, jak ty s bílým okrajem listu, tak zlaté. Tu Aureu jsem obnovila náhodou a je to teď jeden z mých nejoblíbenějších keřů na zahradě love smiley , úplně ten záhon prosvítí - má barvu obdobnou žluté tavole.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 15:25
     

    peefko, a chceš kvetoucí nebo hlavně ozdobné listem? Mezi ty nevýrazně kvetoucí bych zařadily svídy a tavoly, z kvetoucích mám ráda vajgelky, trojpuk, pustoryly - ale u pustorylu je jediná nevýhoda -chutná hodně mšicím. Kvetoucí ibich do živého plotu kombinovaného moc nedoporučuji, pozdě obráží a vypadal by mezi tím jako, že odešel... a myslím, že by to nevypadalo hezky. Ale mám živý plot jen z ibišků a doufám, že to bude vypadat hezky,a ž mi jednou konečně začnou kvést winking smiley please smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 15:27
     

    jájo, mně se ten tvůj živý plot naopak líbí. Kdyby byl jen zelený, byla by to nuda, takhle je to určitě zajímavější. thumbs down Mám ráda kombinaci zlaté a bordové. love smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 15:34
     

    On ten můj plot je dost limitovaný umístěním, je ve stínu obrovského dubu, takže řadě kvetoucích keřů by se tam asi moc nelíbilo. Takže proto jsem vybrala tu tavolu, která i celkem pěkně kvete a má různě barevné listy a myslím, že i dost zakryje, zlatici, protože ji máme na zadradě nadbytek a stín by ji vadit neměl. Svída mě nenapadla, ta by možná v polostínu mohla prosperovat, ještě si ji prostuduji. Časem by se plot mohl protáhnout dál, ale tam je zatím kompost. Já místo kompostu vidím keře a okrasné jezírko. winking smiley Jen ten kompost není kam jinam zatím dát.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 22:30
     
    p1020534.jpg

    můj nenáročný živý plot. winking smiley

    Ovšem když nad tím uvažuju, tak náročný je - na místo. zabírá cca 2 m pruh. Na začátku, kde je lepší půda jsou šlechtěné lísky od zahradníka, vzadu, kde je mělko, jsou semenáčky z lesa.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (03.07.2012 22:48)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 22:35
     

    A co ten kompost nějak "odstínit" těmi okrasnými keři a ponechat ho. Co já bych za něj dala... confused smiley

     

    Hani, pěkné, praktické, zapadající do okolní přírody thumbs down flower smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.07.2012 23:25
     

    Hani, a necháváš ho volně nebo ho stříháš? Lísek máme na zahradě několik, také jsem o ní uvažovala a dost se mi líbí červenolistá, ale trochu se bojím, že právě zaberou až moc místa.

    Anavi, s tím kompostem to právě tak nějak bude, bude oddělen keři od ohniště (tam jsou taky 4 thuje v ještě horším stavu).

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 07:27
     

    Nestříháme, teda přesněji neřežeme - jenom si občas vyřežeme podle potřeby klacek třeba k fazolím a tak.

    V řadě byly i dvě červené lísky (mimo záběr), nevypadalo to špatně, ale byly pořád cca o čtvrtinu menší a na listech byla nějaká (asi) houbová choroba, osychaly okraje listů, tak jsme je nahradili zelenýma (jsou ještě malé, ale kolečko hnoje na podzim to jistí, tak snad brzo dorostou).

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 08:32
     

    ... ty lísky jsem měla, ale je to spoutu listí a rychle rostou, dost náročný na údržbu

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 08:38
     

    Na lísky je potřeba mít hodně místa. Já mám jednu lísku a hodně se mi rozkošatěla, ikdyž se ji snažím prostříhávat. Mám tu červenolistou. Na jaře v té mladé zeleni je to moc hezké, ale pak se postupně mění spíš v tmavě zelenou. Ale těším se na čerstvé oříšky, bude jich letos hodně.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 08:52
     

    ... mě vždy předběhla veverka winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.