sobota 27. dubna, 20:51 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Nenarocny zivy plot

Datum: 30.05.2011 14:08
 

Poradte prosim nejaky, co jeste ke vsemu rychle roste. Jelikoz jsem se rozhodli pro pozemek, ktery neni na samote, mame tudiz sousedy a chteli bychom nas pozemek zakryt pred zvedavci, coz neni tak jednoduche.

Mate dobre zkusenosti s nejakym druhem ziveho plotu? Hlavne taky, aby nebyl moc narocny na udrzbu, casu ani chuti moc neni a je to moooc m.

 

Diky flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 10
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 09:27
     

    Krásný keř je meruzalka (např. krvavá, ale vlastně všechny jsou krásné), roste rychle, roste doširoka, snáší prakticky jakýkoliv řez

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nenarocny zivy plot

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 09:41
     

    A vajgelie jsou taky moc hezké a dobře snášejí řez.

    Já teď budu pomáhat snaše vysadit nějaké odstínění nevzhledných převlékáren u kurtů, které mají proti oknům. Asi jí tam dám tavolníky a mezi ně něco vyššího - šeříky, zlatý déšť, kalinu... Má tam místa docela dost a je to nad kamennou vyšší zíďkou, tak ty tavolníky by krásně překryly ten přechod a vysoké kvetoucí keře zakryjí buňky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (04.07.2012 09:46)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 10:08
     

    u nás meruzalka vždycky dostane padlí, aby vypadala, tak by se nutně musela stříkat (zkušenost ze zahrady kolegyně cca 450 m n.m.), ale líbí se mně moc

    Já mám skvělou zkušenost s kolkwitzií (350 m n.m., větrno), roste jak blbá a krásně kvete thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 10:24
     

    Kolkvizie??? Nejhnusnější keřík co mám, furt polámaná, první déšť a květy jsou hnědé. Jak je všechno všude jinak, že? Ale tady 700m.n.m.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 10:28
     

    já si to pamatuju, proto to píšu, aby se vzalo v úvahu, že keř, který u tebe rozlamuje sníh, může být v příznivějších podmínkách krásný

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 10:31
     

    jájo, kolkwitzie roste možná trochu nekompaktně, ale za ty květy to stojí love smiley Třeba Keria měla nádhernou. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 04.07.2012 10:34
     

    WWW]">[www.obrazky.cz]

    tahle je například naprosto luxusní love smiley love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 07.09.2012 15:02
     

    Já na Kerii taky nedám dopustit, kvete skoro pořád nějakým kvítkem (mimo hlavní kvetení) a stříhat se dá podle potřeby taky skoro kdykoliv. Pro mě je to krásný plevel smiling smiley thumbs down

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 07.09.2012 15:24
     

    mně rok co rok namrzne thumbs up a mám ji jako trvalku, na jaře ostříhám až k zemi a kvete koncem léta

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 15.09.2012 23:25
     
    dsc00328.jpg
    Další fotografie:

    Živý plot z keřů, který nahradil thuje už mám nějakou dobu hotovým, tak musím dát fotky. Keříky jsou zatím malé a řídké, ale snad se brzy rozrostou, jsem ráda, že jsem se k tomu odhodlala. Na posledním fotu je vidět původní živý plot.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 16.09.2012 08:00
     
    sam_4406.jpg

    .....ty thuje byly takové krkaté, kdybys je zastřihla, tak by ještě udělaly parádu, ale změna je život thumbs down a co jsi tam dala confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (16.09.2012 08:01)
     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 16.09.2012 21:04
     

    Mám tam Tavolu kalinolistou tmavě vínovou a žlutou, které se obě ve stínu barví do zelené grinning smiley, Zlatici a Bez černý. Jsou to keříky zatím malé, ale myslím, že ta Tavola vínová poroste rychle, tak snad se drátěný plot brzy zakryje. Mě se to už teď líbí mnouhem víc než ty thuje. Ještě je tam další kus živého plotu z thují, které jsou vzhlednější a o dost vyšší, do toho se zatím pouštět nebudu, i když mě svrbí rýč v ruce, ale musím počkat, až jak dopadne a zaroste tahle část.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 16.09.2012 21:08
     

    ...... neptala jsi se Ty, na tu Tavoltu u nás....... tak 50 cm od sebe, dost husto, jak někdo psal, ale je nádherná, budeš z ní mít radost thumbs down

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 16.09.2012 21:14
     

    To jsem se neptala já, pamatuji si ten dotaz, ale kdo se ptal si už nevybavím. Já už tou dobou měla veštšinu nasázenou.

    Tavola se mi líbí, jen je škoda, že nebudou mít tu barvu, kterou jsem si vybrala, ale co nadělám, je tam stín. Ale stejně se mi ty stinné a polostinné záhony líbí čím dál víc, dřív jsem se toho bála a teď už tak nějak vím, které kytičky se tam hodí, tak mi tam to pěstování přijde snažší než na záhonech, na které mi zase praží celý den sluníčko.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 16.09.2012 21:17
     

    ... tahle je také spíš ve stínu a je nádherně vínová thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.