neděle 28. dubna, 07:44 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Nenarocny zivy plot

Datum: 30.05.2011 14:08
 

Poradte prosim nejaky, co jeste ke vsemu rychle roste. Jelikoz jsem se rozhodli pro pozemek, ktery neni na samote, mame tudiz sousedy a chteli bychom nas pozemek zakryt pred zvedavci, coz neni tak jednoduche.

Mate dobre zkusenosti s nejakym druhem ziveho plotu? Hlavne taky, aby nebyl moc narocny na udrzbu, casu ani chuti moc neni a je to moooc m.

 

Diky flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 10
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 24.04.2012 06:47
     

    .... parrráda, takhle si představuji živý plot a kdo to říkal, že thůje ne ?!! thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nenarocny zivy plot

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 24.04.2012 08:18
     

    Někteří z nás to říkali a trvají na tom... smiling smiley. Mně by se tenhle zase až tolik nelíbil... není v tom změna, není tam co očekávat... winking smiley Ale každý máme jiný vkus, takže nic proti ničemu. Výhodou je, že máme tolik možností a každý ať si vybere, co je jeho srdci bližší...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 24.04.2012 08:52
     

    .... toje pravda, ale já mám jednu stranu, asi 40 m , kvetoucí a stálezelé keře a práce kolem je až, až, aby to vypadalo nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 24.04.2012 09:07
     

    Nezlobte se ve mě ty jehličnany vzbuzují pocit hřbitova, mě se to příčí mít to na zahradě. Jak jsem zajásala když neteř s manželem pokáceli 50 letej nějakej soupovej děs u našich na zahradě, to byla úleva pro všechny, nikdo si netroufal, už to tam bylo dlouho....ještě je tam stejně úděsná nějaká tůj asi 30letá (mládež už se na ni chystá). Jenže segra to chce dorazit živým plotem z tůjí podle cesty a nemohla pochopit moji neochotu pomoct jí ty tůje sehnat.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (30.05.2012 22:31)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 30.05.2012 22:29
     
    sam_1731.jpg

    ... kvetoucí keře

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 08:54
     



    kordula napsal(a):

    ... kvetoucí keře

    Moc hezké, to je podle mého vkusu thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 09:35
     

    Tak y se pokouším o kvetoucí 6ivý plot, ale zkazdou zimu nějaký keřík oděšel a nebo ho sežrali hryzci. z původně vymyšleného je to dávno jinak, dosazuju co se mi ujmulo nebo co jsem právě nutně musela mít :-) přiznávám, že je barevnější než jsem ho zamýšlela. Jsou tam 4 kandidáti na výměnu dvě kolkvízie a dvě ruje ani jedno moc neprosperuje :-(

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 09:38
     

    Zahrádku jsme koupili před 3,5 roku. Část plotu byla původními majiteli osázená thůjemi. My jsme další část osázeli habrama a pak samostatný menší kousek plotu v jiné části zahrádky mám z různých keřů (jasmín, tavola kalinolistá-červený list, panašovaný pt.zob, vajgelie, ibišek). Nejvíc jsem spokojená s habrem. Má krásnou svěží barvu, rychle roste.

    Ale líbil by se mi i z té červenolisté tavoly kalinolisté. Není s ní práce, rychle roste a je pěkná od jara do podzimu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 09:45
     

    Jájo, kde to máš na zahradě? Odkud jsi to fotila?

    Máš vzorně posekáno thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 10:00
     

    To je spodní hrana zahrady, většina keříků je od Tebe jak si mi je koupila ve výprodeji. Foceno z horního pokojíčku :-) tzv. letecký snímek (nejraději bych na střechu). Posekáno vzorně, seče mi soused traktůrkem 2,5hod a není co řešit, ceny mírné :-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 10:16
     

    Ahááá, nějak jsem se nemohla zorientovat. Máš velkou plochu, je fajn, že sis někoho na sekání našla. Přece jen nám už není dvacet, pominu-li koupi nové sekačky...

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 10:17
     

    Jájo, pořád si nemůžu zvyknout na ty tvý obrovský latyfundie. To je radost love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 10:24
     

    Latyfundie jsou především starost, ale taky větší míra soukromí a odstupu od okolního světa. Nemohla bych mít zahrádku v kolonii a slyšet sousedy do si povídají. Nic proti kolonii, lepší než nemít ani kousíček pozemku, ale zvykla jsem si na odstup :-).

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 10:48
     

    Tady taky každej má velký pozemky... thumbs up my na nejbližší sousedy vidíme ale neslyšíme..já,když pak přijedu k bratrovi do Pardubic-Rosic tak jim říkám,že mají puštěný rádio apod. a oni to mluví sousedi winking smiley všechno má svoje,my máme větší soukromí ale taky víc práce se zahradou !!

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 31.05.2012 11:06
     

    Jájo taky bych si ráda zvykla na odstup. Ale z paneláku mám alespoň nějaký únik. Sice jsme zadlužení až do důchodu, ale vůbec toho nelitujeme. Jsme šťastní, že máme alespoň to co máme

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.