neděle 28. dubna, 15:56 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Nenarocny zivy plot

Datum: 30.05.2011 14:08
 

Poradte prosim nejaky, co jeste ke vsemu rychle roste. Jelikoz jsem se rozhodli pro pozemek, ktery neni na samote, mame tudiz sousedy a chteli bychom nas pozemek zakryt pred zvedavci, coz neni tak jednoduche.

Mate dobre zkusenosti s nejakym druhem ziveho plotu? Hlavne taky, aby nebyl moc narocny na udrzbu, casu ani chuti moc neni a je to moooc m.

 

Diky flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 10
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 16.09.2012 21:20
     

    Kordulo , ty mi dáváš naději. Uvidíme, ale nové lístky, které na jednom keříku nyní raší jsou tedy zatím zcela zelené .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nenarocny zivy plot

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 27.09.2012 23:24
     

    Já jsem tak nějak pozapoměla na tohle vlákno. Peefko, to je za tebou pořádný kus práce thumbs down . Dobře jsi udělala, že jsi se těch strašáků zbavila. Já jsem laik a tak možná budu psát blbosti, ale tavolu mám cca 2,5 roku a je to fakt dost velký keř. Za tu dobu mi vyrostl asi na 2m a to samé do šířky. Už několikrát jsem ho musela zužovat. brala jsem celé větve už odspodu. Nevím, jestli jsi je nedala moc hustě k sobě,............

    Budeš mít krásné "hostoviště". Máš hodně druhů a samé pěkné. Těm se bude ve stínu líbit.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 27.09.2012 23:32
     

    Děkuji za chválu. Možná jsem je dala fakt dost blízko k sobě, to jsem celá já, velké mezery mi nedělají dobře, všechno cpu blízko k sobě a pak to musím posouvat winking smiley. A u těch tavol a zlatic jsem se snažila, původně jsem je začala dávat ještě víc k sobě a pak jsem je přeci jen posouvala, měřila jsem si je tak na 90 cm od sebe. Uvidím, snad je nějak ukočíruji a nebudu to muset zas za dva tři roky předělávat.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 27.09.2012 23:36
     

    Peefko, to je ta naše snaha o co nejrychlejší efekt grinning smiley . Já jsem ten habr dala taky moc k sobě, ale už jsem nic nepřesazovala¨. Sázela jsem jich snad 30, to bych se z toho zcvokla Ale za co bych si nafackovala - dala jsem je moc blízko k plotu. Když je řežu, protahuju se škvírou 20 cm. Nesmím se spravit, protože bych se tam už neprotáhla eye rolling smiley spinning smiley sticking its tongue out sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 28.09.2012 11:17
     

    .. a hlavně to nesmíš žádný rok "pustit". Naši takhle blízko nasázeli ptačí zob a teď už ho musí stříhat soused ze své strany smiling smiley, tam by se už neprotáhlo ani dítě. Soused to uvítal, nechal to prorůst mezi pletivem k sobě a tím pádem má na své straně taky pěkný živý plot. winking smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 28.09.2012 17:25
     

    Holky, nechaly byste se uvrtat do cca. 70 m dlouheho ziveho plotu? Ja durazne protestuju a budu trvat na na normalnim neprulednem plotu, prece se neudru. angry smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 28.09.2012 19:33
     
    p1010248.jpg

    Náš plot byl postavený uprostřed svahu. Časem se začal kácet, protože se půda hýbala. Když jsem slyšela manžela, jak chce vykopat základy, prohloubit je a postavit nový sokl, o kterém jsme nevěděli, jestli bude pevný, jímal mě děs angry smiley

    Při procházce lesní cestou jsem si všimla, že stříkají náletové stromky. Tak jsem si jich donesla asi 200 ks domů. stejně by je zlikvidovali winking smiley Můj záměr byl prvně pro smích grinning smiley Tady je plot těsně po úpravě. Každý rok mě to stojí 200-300kč. Zatím je dobrý, ale už bych chtěla mezi to něco dosadit, protože může začít vyholovat. Zatím jsem spokojená.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 01.10.2012 09:24
     

    Co tě stojí 200-300 Kč? My za úpravu živých plotů (thuje, ptačí zob, je pravda, že ze čtyř stran zahrady) dáme ročně zahradníkovi tak 2-3 tis. eye rolling smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 05.02.2016 17:59
     

    Ráda bych oživila tuto diskuzi, letos se chystáme na nový plot a ráda bych zasadila kolem plotu z pletiva živý plot z habrů a červeného dřišťálu.

    Máte někdo tuhle kombinaci?

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 05.02.2016 18:06
     

    Mám habry, první roky stály a teď s nimi jde jen těžko zvládat, musejí synové s motorovkou, habry by ti dřišťály umučily a navíc by to asi bylo barevně divoké :-). Jinak si na habry nestěžuju jen se jim nesmí ani jedno stříhání odpustit (což já udělala) a ony najednou měly 4 m

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (05.02.2016 21:38)
     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 05.02.2016 19:42
     

    Děkuji, tak bude jen habr.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 13.09.2016 18:55
     
    p9131098.jpg

    winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 13.09.2016 19:12
     

    Ali, vypadá to pěkně, takové svítivé veselé, ale už i trochu podzimní love smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 14.09.2016 09:59
     

    Máme habrový živý plot - ten se opravdu musí udržovat, ale vypadá dobře, je neprůhledný. V létě ho necháváme vyšší, asi 1,9 m, na zimu dostane radikální řez. Stříhat se musí na jaře, pak koncem června, a teď, když ho vidím, taky potřebuje umravnit. winking smiley

    Dřišťálu se u nás nedaří, asi potřebuje víc vody (mám jeden keř).

     

    Arwen napsal(a):

    Ráda bych oživila tuto diskuzi, letos se chystáme na nový plot a ráda bych zasadila kolem plotu z pletiva živý plot z habrů a červeného dřišťálu.

    Máte někdo tuhle kombinaci?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 14.09.2016 13:06
     
    p9131093.jpg

    já mám dřišťál s hlohyní,... zloděj nemá šanci

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.