pondělí 29. dubna, 12:28 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: balanclady
Status:

Koprovka

Datum: 22.09.2007 19:48
 
Kdo pošle recept na pravou koprovo? please smiley .Hlavně moc dobrou prosím.
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (13.11.2007 16:51)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 20.01.2012 20:20
     

    koprovka je u nás několikrát v létě, když je čerstvý kopr. Milujem ji se synem, ale pouze s knedlíkemmls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Koprovka

     
     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Koprovka

    Datum: 20.01.2012 20:34
     

    Já jsem zvyklá z domu od mala říkat ne koprovka, ale koprová omáčka a mám ji nejradši s vajíčkem a brambory k tomu mls smiley , pro taťku ji mamka dělávala s hovězím masem a knedlíkem, ten by jí zase s bramborem nejedl spinning smiley sticking its tongue out

     

    A moje holky jí měly od malička rády, ale starší s brambory jako já, a mladší má raději knedlík .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 21.01.2012 00:17
     

    Koprovku miluju, ale jedině s bramborem a vajíčkem. Ve chvíli, kdy je udělaná s masem a knedlíkem, vybaví se mi školní družina, nedobré hovězí a gumové knedlíky a koprovku mám rázem v nepoživatelných jídlech sad smiley.

     
  • Status:

    Re: Koprovka

    Datum: 21.01.2012 07:23
     

    Balanc, s vařenou slepicí a brambory je luxusní!

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Koprovka

    Datum: 22.01.2012 23:34
     

    Co člověk, to jiné chutě. Koprovou omáčku jsem zvyklá jíst s bramborem a vařeným vajíčkem (ideálně na hniličko). Nemívali jsem ji doma často. Je to pro mne vzácnost. O to větší množství jsem ji schopna sež... skonzumovat.

    Recept: Bešamel z mléka. Po 20 minutách neustálého míchání přidat nakrájený kopr.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Koprovka

    Datum: 23.01.2012 22:55
     


    Blb napsal(a):

    Balanc, s vařenou slepicí a brambory je luxusní!

    Tak to bych snad ani nejedla. Nemám vyzkoušeno tak dotoho moc nejdu. eye popping smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Koprovka

    Datum: 24.01.2012 08:33
     

    Kopračku začínám máslovou jíškou a zaleju vodou - mohl by se použít hovězí vývar, ale ten radši zbaštím jako polévku spinning smiley sticking its tongue out , když mám radši s vajíčkem a bramborem. Takže jakoby bešamel, ale bez mléka. Dostatečně rozvařím, za stálého míchání - odbíhat se může, zapomenout nesmí grinning smiley Jen osolím. A pak zadělám smetanou - šlehačkou s moukou, dle potřeby, máme rádi hustší omáčku. Chvilku povařím a vypnu. Pak teprve kopr, ocet, cukr do té správné chuti.

     

    A vím, že každý dělá koprovku, zrovna tak jako svíčkovou , trošku jinak.

    Teda dělávala omáčku řidší , a kyselejší a tuším že z mléka, nebyla tak krémovitě smetanová .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 09:14
     
    16babi_koprovka-19.jpg

    Tak tohle je přesně barva omáčky, z níž mám kopřivku. Ani nevím proč, ale nesnáším bílou omáčku a anvíc v kombinaci se zelenou je to pro mě nepoživatelné. (Stejně vypadají třeba i fazolky na smetaně.)

    Proto přidávám trochu papriky a udělám ev. i tmavší základ.

    Asi to chuťově bude úplně stejné, jako to, co dělám já, ale... Asi to mám vrozené, protože jsem koprovku hodně dlouho nejedla, až na nátlak dětí jsem se ji naučila a barvu jsem si přizpůsobila, aby chutnala i mně. grinning smiley 

     

    Fotku jsem převzala od receptu z Novinek, tady je ten recept (miluju kližku, proto by mě ani nenapadlo dělat koprovku, rajskou, znojemskou ap. ze zadního masa).

     

    Hovězí maso s koprovou omáčkou

    Na 6 porcí potřebujete: 200 g másla, 1 kg zadního hovězího, 1 cibuli, zeleninový vývar, 4 lžíce polohrubé mouky, 1 l mléka, 1 smetana na vaření, sůl, citron, svazek čerstvého kopru, 1 lžíci cukru krystal.

    Postup: Očištěné maso nakrájejte na silnější plátky a z obou stran opečte na polovině másla. Vyndejte a na výpeku nechte zesklovatět nadrobno nakrájenou cibuli. Do hrnce k cibuli vraťte maso, osolte a zalejte vývarem tak, aby bylo ponořené. Vařte asi hodinu do změknutí – čas záleží na kvalitě masa, které používáte. Mezitím si připravte omáčku: zbylé máslo rozehřejte, zasypte moukou a za stálého míchání ji lehce opečte dozlatova (nesmí zhnědnout!). Zalejte mlékem, osolte a přidejte nakrájený kopr. Povařte asi 10 minut do zhoustnutí, okyselte citronem, oslaďte, přilejte smetanu a podle chuti dosolte.

    Maso podávejte přelité omáčkou a doplněné houskovým knedlíkem.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 09:24
     

    Za mne by koprovka nemusela vůbec existovat spinning smiley sticking its tongue out thumbs up

     
  • Status:

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 09:55
     

    My jí máme rádi. Mě se dostal do ruky recept, podle kterého byla tato omáčka vařena před válkou v hotelu Šroubek, což byla jednička v hotelech na Václaváku. Je to sice dost drahé provedení, ale moc dobré. I když jen s vejci a bez masa. mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 09:59
     

    Já jsem do školní jídelny nechodila, tudíž nemám žádný trauma winking smiley , ale jen vzpomínku na mamčinu koprovou omáčku s hovězím a knedlíkem. Zadělávám jí kysanou smetanou. S bramborem a vajíčkem jí dělám spíš jako polévku, to mám taky ráda. Ale kupodivu i můj syn, který do školní jídelny chodil smiling smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 12:18
     

    já ji nesnášela jako dítě, po pubertě se to zlomilo a začla jsem ji jíst a teď ji miluju. Raději s knedlíkem, brambory mi moc nejedou a když je k tomu maso mls smiley mls smiley mls smiley vajíčko jen rozklepnu do omajdy, když není, dělám je na hniličku. A hlavně jí musí být hóóóóódně. Plný papiňák. Ale stejně nezbyde do 2. dne sad smiley sad smiley sad smiley

    A ty sražený gumový nenasákyvý knedlíky z jídelny mls smiley mls smiley mls smiley miluju stále, ale nikdy se mi je doma nepovedlo uvařit.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 13:17
     

    Alenko, tak se ten Šroubkovic recept přidej! please smiley

     

    S vajíčkem a bramborem jsem ji nikdy nejedla, ani nedělala. Asi to mám jako Pinka, že to je spíš potom polévka (ovšem ještě s houbami - tedy kulajda). Nemůžu říct, jestli mi to tak chutná, prostě jsem to nikdy ani neokusila. Dělám s předním hovězím a knedlíkem. Teď vlastně na přání dcery byly těstoviny a taky dobrý.

     
  • Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 13:22
     

    Holky mě zase nikdy ani nenapadlo dát do kulajdy kopr stydlin smiley, ta kombinace hub a kopru se mi nezdá nic moc:-)

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 15:37
     



    samanka napsal(a):

    já ji nesnášela jako dítě, po pubertě se to zlomilo a začla jsem ji jíst a teď ji miluju ................

    ..... asi stále čekám na pubertu, protože jsem jí na chuť stále nepřišel smiling smiley . Kdybych musel tak jí dám, ale jinak ne-e.

     

    jajo99,souhlasím ...........

    .............kopr do kulajdy ? Tak to je na zlomení ruky - brrrrrrr tongue sticking out smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.