pondělí 29. dubna, 14:41 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: balanclady
Status:

Koprovka

Datum: 22.09.2007 19:48
 
Kdo pošle recept na pravou koprovo? please smiley .Hlavně moc dobrou prosím.
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (13.11.2007 16:51)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 19:30
     



    drahus napsal(a):

    Za mne by koprovka nemusela vůbec existovat spinning smiley sticking its tongue out thumbs up

    Souhlas,ani svíčková a rajská tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Koprovka

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 21:49
     



    Evca napsal(a):



    drahus napsal(a):

    Za mne by koprovka nemusela vůbec existovat spinning smiley sticking its tongue out thumbs up

    Souhlas,ani svíčková a rajská tongue sticking out smiley

    Svíčková mls smiley mls smiley mls smiley . Rajskou můžu, ale nevyhledávám smiling smiley .

    Nedávno jsme byli na turistice a já ve městě Sázava si dal polívku (vývar) a kančí guláš. Dcera to samé, ale polovinu kance už nemohla a já prase nenažraný to po ní dojed, když to bylo tak dobrý + velký a malý pivo. Moc špatně se mi šlapalo do kopce. Tak jsem si řekl, že už to víckrát neudělám, takhle se přežrat - mám přece rozum. Za měsíc jedeme na kolech a ejhle! Venkovská hospoda ve statku a kachnička, 4 houskový, 4 opečené bramborové, bílé a červené zelí + 2 piva ........... serpentiny a stoupání ........ byl jsem jak březí vlk. Manželka mi ujížděla do kopce, ale z kopce na mě neměla. Aerodinamický tvar vytvořený v hospodě mi v klesání dopomohl k větší rychlosti. Už to neudělám ........... asi ........... možná ............ nevím winking smiley .

    Dobrou chuť mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 22:13
     

    Udělej si zítra okruh k nám na kurty. Záminka je sportovní, ale na přežrání (pardon, přepapání) toho bude taky dost. grinning smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 22:24
     

    Za mě smetanové a bešalové omáčky mňam - svíčková, koprová, houbová, rajská, paprikáš ... mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 22:24
     



    tak63 napsal(a):



    Evca napsal(a):



    drahus napsal(a):

    Za mne by koprovka nemusela vůbec existovat spinning smiley sticking its tongue out thumbs up

    Souhlas,ani svíčková a rajská tongue sticking out smiley

    Svíčková mls smiley mls smiley mls smiley . Rajskou můžu, ale nevyhledávám smiling smiley .

    Nedávno jsme byli na turistice a já ve městě Sázava si dal polívku (vývar) a kančí guláš. Dcera to samé, ale polovinu kance už nemohla a já prase nenažraný to po ní dojed, když to bylo tak dobrý + velký a malý pivo. Moc špatně se mi šlapalo do kopce. Tak jsem si řekl, že už to víckrát neudělám, takhle se přežrat - mám přece rozum. Za měsíc jedeme na kolech a ejhle! Venkovská hospoda ve statku a kachnička, 4 houskový, 4 opečené bramborové, bílé a červené zelí + 2 piva ........... serpentiny a stoupání ........ byl jsem jak březí vlk. Manželka mi ujížděla do kopce, ale z kopce na mě neměla. Aerodinamický tvar vytvořený v hospodě mi v klesání dopomohl k větší rychlosti. Už to neudělám ........... asi ........... možná ............ nevím winking smiley .

    Dobrou chuť mls smiley

    Kachnička a pivo????? confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley Při dietě eye popping smiley nono smiley nono smiley nono smiley nono smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 22:29
     

    kopr do kulajdy eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley ani náhodou - jinak jí taky dělám do óbr hrnce, aby zbylo na všechny mls smiley mls smiley mls smiley

    Taku - neboj - to je pud sebezáchovy, kdo ví, kde bude další občerstvení, tak aby bylo dostatek sil. Navíc plýtvat jídlem confused smiley confused smiley confused smiley to se nedělá winking smiley winking smiley winking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 22:32
     

    Evi, to bylo ještě před hepa "E" . Teď stále na dietě a abstinuji. eye rolling smiley sad smiley angry smiley thumbs up confused smiley Manželka právě odchází od ledničky s nalitou sklenkou bílého drinking smiley já jdu do špajzu pro bebe sušenku sad smiley a udělám si šťávu.

    Nejde o život a sundal jsem 6 kg - všechno špatné / pro něco dobré - říká moje babotchýně (docela fajn holka, nekecám)

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 22:34
     

    no vidíte a já si kulajdu bez kopru nedovedu představit nono smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 22:40
     



    jaja99 napsal(a):

    Holky mě zase nikdy ani nenapadlo dát do kulajdy kopr stydlin smiley, ta kombinace hub a kopru se mi nezdá nic moc:-)

    Mně by zas nenapadlo, že někdo dělá kulajdu bez kopru. eye popping smiley V každým receptu je kopr. To pak není kulajda, ale houbovačka, mlíkovačka nebo něco jinýho.

    [cs.wikipedia.org]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (24.07.2015 22:42)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 22:51
     

    smiling smiley proti gustu žádný dyšputát.

    Samanko děkuji smiling smiley, už jsem myslel, že jsem nenažranej eye popping smiley .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 22:59
     

    Když jsem kdysi jedla kulajdu poprvé (v penzionu na horách), tak jsem si říkala, že je to zajímavá bramboračka s houbami a koprem. winking smiley

    Z toho mi plyne, že bez kopru je to "jen" bramboračka s houbami. Jo a ještě navíc je vlastně v kulajdě ztracené vejce, trochu octa a smetana, ev. zakysanka.

     
  • Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 23:07
     

    No a není tam kořenová zelenina, je to úplně jiná polívka:-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 24.07.2015 23:41
     

    Já tam kořenovou zeleninu dávám (a v té mé poprvé ochutnané taky byla).

     

    Tak jsem nakoukla do různých recepttů na kulajdu a opravdu tam kořenovou zeleninu nemají. Já ji tedy kromě té první ochutnávky nikde jinde nejedla, proto mám v sobě zakódováno, že tam kořenová zelenina patří a taky ji tak už léta dělám. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (24.07.2015 23:46)
     
  • Status:

    Re: Koprovka

    Datum: 25.07.2015 10:05
     

    Tak přidávám recept na koprovou omáčku od Šroubků.

    Na 20 dkg másla orestujeme cibuli společně s nasekanými stonky kopru a snítkou tymiánu. Opepříme a přidáme pět kuliček nového koření. Zasypeme hladkou moukou a připravíme světlou cibulovou jíšku. Do ní přilijeme trochu octa a studený hovězí vývar /až 2 l/. Dochutíme cukrem a za občasného míchání provaříme alespoň 10 minut. Provařenou omáčku přecedíme a propasírujeme, dnes si můžeme pomoci tyčovým mixerem.

    Pokračujeme tím, že v kelímku zakysané smetany rozmícháme 4 žloutky. Tuto směs vlijeme do omáčky, promícháme a přidáme 2 kelímky šlehačky či 12% smetany. Pak teptve vsypeme nasekný kopr a krátce povaříme, můžeme dochutit cukrem, ale na přidávání octa pozor, rádo se srazí. Podáváme s vejci vařenými natvrdo a knedlíkem.

    Je to tuze dobrá omáčka, i když asi dost nezdravá - mastná. Panstvo v hotelu Šroubek si ústa neošidilo. mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Koprovka

    Datum: 25.07.2015 11:44
     

    Ta teda je mls smiley ale fakt tech kalorií dost. Já jí dělám jen z mlíka a s kysankou a kousek másla a vejce tam pouštím celá a kopr nakonec. Jinak ale bud´ kopr, nebo houby.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.