sobota 27. dubna, 22:33 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Javor Acer palmatum

Datum: 21.04.2008 08:06
 
picture 253.jpg

Mám doma zasadený javor acer palmatum Dissectum, je v tieni, sadila som ho na jeseň a teraz mu pekne rastú lístočky. V o štvrok mi prišiel objednaný ďalší javor acer palmatum Ornatum - červené lístočky. Myslíte si, že keby som ho posadila na miesto, kde svieti slnko od 10.00 - do 17.00 spravila by som zle? je krásny a nechcem o neho prísť.Prosím poradte aké máte skúsenosti s Vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 30.03.2014 23:53
     

    Tak myslis, ze ted tam mam nasypat koupenou hlinu, promichat castecne s tou nasi jilovkou a jeste to zkusit? Nabyvam dojmu, ze kdyz hodne leje, tak maji kere dlouhodobe koreny ve vode.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Javor Acer palmatum

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 31.03.2014 00:03
     

    No pokud to máš fakt metr do hloubky ...tak kolik ve skutečnosti? Na dno bych hodila nějaký kačírek a pak substrát s pískem (pokud máš čistej jíl, tak ten NEE). Ten substrát dej na jehličňany (okrasné dřeviny) či vřesovištní + zahradní - javory maj raději kyselejší. Každopádně tu díru udělej co nejširší můžeš, !

    Potom taky se snaž rozrušit kořenový bal - no však víš winking smiley . A vršek zamulčovat kůrou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Missi (31.03.2014 00:06)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 31.03.2014 00:10
     

    Nejsirsi moc nepujde,to je nevyhoda hustsiho osazeni. Na hloubku jsem z toho vyvezla snad kolecko hliny. Uz to ani nejde vyndavat, jak je ten ryc hluboko. Deti se ptaly ,jestli hloubim past na kocicku nebo co to vyvadim,je to fakt krater.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 31.03.2014 00:20
     

    Je mi to jasný, prostě snaž se aspoň co nejvíc to rozšířit na povrchu tak do 20 cm hloubky....prostě aby sis nepoškodila okolní rostliny. Už si se rozhodla, který tam koupíš?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 31.03.2014 00:21
     

    Nikoliv

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 31.03.2014 00:22
     

    Já dnes na javoryy koukala, na jednom mám docela dost černých větviček confused smiley . Budu se muset na to zítra kouknout, ostříhat, případně něčím stříknout. Doufám, že letos se jim nebudou tolik pálit listy, když tam jsou od jara. winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 13.04.2014 17:27
     
    001.jpg
    Další fotografie:

    výška prý bude 1,2 m a šířka 1 m.....ale kam s ním? Koupit jsem musela, že jo ,to znáte. A nekupto za 115,-

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 13.04.2014 17:48
     
    dscm02629 (2).jpg

    Irisko, ty jsi jak já. Ale já už jsem měla předem promyšleno, že přesadím jinak bílý srdíčko ( stejně na tom místě nešlo ) a dala jsem tam stejný javor, co sis koupila. Já teda dráž, za 150,-. Ale má ho ségra a když na jaře raší, je to nádhera. Ty ho už nemáš zbarvený do oranžova. Já ještě jo. Teda předpokládám, že tohle pěkný zbarvení je jen na jaře? spinning smiley sticking its tongue out

    Holky, jak to s ním je?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 13.04.2014 18:16
     

    on má totiž zastříhané špičky větviček. Aspoň se zahustí. Máš ho pěkný thumbs down

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 13.04.2014 22:48
     
    004-12.jpg

    Anavi a ostatní, potřebuju poradit please smiley - co za strom do tohoto místa zasadit? Byl tam zasazen větší Acer palmatum "CORALLINUM" a nevydržel zimu sad smiley . V okolí je z listnáčů - bílá značka - Cercis canadensis "FOREST PANSY", žlutá - cornus cousa, modrá - malej Chionanthus virginicus (bělas), červená - jilm Wredei, zelená - nějaký javůrek, listy do růžova.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 13.04.2014 22:56
     

    a co převislou břízu? Ale jak z těcch šutrů dostaneš lupena?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.04.2014 08:31
     

    Irisko a Gabčo. Javůrek orange dream je krásný - mám 2 kousky. Nedávejte na přímé slunce - hrozně se mu upalují lístečky. Teď, když slunce ještě není tak intenzivní má krásnou barvu do oranžova, v létě pak jsou listy hrozně spálené.

     

    Missi, ty kameny jsou moc pěkné.v Mě by se tam taky líbila bříza.

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.04.2014 09:50
     
    11.ruj.vlasata.jpg

    Nelíbila by se Ti ruj vlasatá? Tahle je tříletá.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.04.2014 09:55
     

    Ruj červená je v rohu za borovicema winking smiley . No ta bříza mi napadla, ale to není jen listí, ale hlavně jehnědy eye rolling smiley , takže bordel celoročně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.04.2014 09:56
     

    Míšo, napadl mě javor Brilantissimum... jdu hledat, pokud neznáš.Nebo ten javor jasanolistý... ten jsem nedávno obhlížela v zahradnictví, prostory na to máš thumbs down

    [www.milanhavlis.cz]

    [havlis.cz]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (14.04.2014 10:09)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.