neděle 28. dubna, 18:55 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Javor Acer palmatum

Datum: 21.04.2008 08:06
 
picture 253.jpg

Mám doma zasadený javor acer palmatum Dissectum, je v tieni, sadila som ho na jeseň a teraz mu pekne rastú lístočky. V o štvrok mi prišiel objednaný ďalší javor acer palmatum Ornatum - červené lístočky. Myslíte si, že keby som ho posadila na miesto, kde svieti slnko od 10.00 - do 17.00 spravila by som zle? je krásny a nechcem o neho prísť.Prosím poradte aké máte skúsenosti s Vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 14
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 15.09.2012 07:21
     



    atekram napsal(a):

    Ráda bych vás poprosila o radu. Mám na plném slunci zasaděný javor se zelenými drobnými listy. Listy jsou spálené, sem tam jen suchá větvička. Moc na tom místě strádá. Chci ho přesadit k jezírku, kde je více stínu. Je lepší ho zasadit už teď a nebo na jaře? Předem děkuji za radu please smiley

    Lepší je na podzim, protože je předpoklad vyšší vláhy, měl by stačit do zimy prokořenit a nebude se vyčerpávat odparem z listů a všechnu energii právě "hodí" kořenům

     
  • Autor: Reklama

    Re: Javor Acer palmatum

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 15.09.2012 07:22
     



    ivik11 napsal(a):

    Drahuš díky, takže další růžové? Čím ti můžu oplatit já? Nechceš karásky? Ttak 20, 30 nebo víc? Zlaté, stříbrné, červené, strakaté, s dlouhími nebo krátkými ploutvemi?

    Zasíráme jaovry, měly bychom jinam. Já přelezu, jo winking smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.05.2013 14:03
     
    18.05.2013 005.jpg

    V loni na jaře jsem koupila červený javor.

    Zimu přežil, vyrašil, zahustil se, zčervenal love smiley love smiley love smiley a já jsem pyšná, jako páv... grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.05.2013 18:36
     
    p1020905.jpg

    Marjánko, je krásný. Já mám takový pazdrát. Potřebovala bych od někoho poradit, jestli a jak ho ostříhat a v kterém období.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.05.2013 18:39
     
    dpp_2228.jpg

    Sice to není červený, ale ostříhala jsem ho v předjaří

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.05.2013 18:47
     

    Drahuško, máš krásný tvar. Já mám kmínek asi jen 25 cm a pak se větve rozjíždí na všechny strany. Když jsem ho kupovala, byl jediný v celém širém okolí - prostě to byla tehdy módní záležitost a nebyly k sehnání. Tak jsem za něj byla ráda, teď si říkám, že jsem byla netrpělivá a měla jsem počkat. Vůbec nevím, jak bych ho měla ostříhat.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.05.2013 19:09
     

    555 Já bych h o zkrátila, aby zhoustl, ale mám takový dojem, že je červený choulostivější, než ten můj. Mám taky červený, ale pravidelně mu uhnívají kořínky, když přeteče jezírko. Už tři roky mu slibuju přesazení, už tři roky mu hledám vhodné místo...

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.05.2013 19:15
     

    Drahuš, ten červený u jezírka máš krásný. A nešlo by mu udělat u toho jezírka nějaké vyvýšené místo, aby tam mohl zůstat. Ten vlhký vzduch mu tam dělá dobře.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.05.2013 19:32
     

    555 to není ten na fotce. Červený je jiný a má asi deset lístků sad smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.05.2013 19:34
     

    Drahuško, já vím, že to není ten červený. Ten červený si pamatuji z dřívějších dob. Tak to by mě šlehlo. Koukej ho rychle přesadit!!!!!!! nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.05.2013 19:36
     

    Ale kam confused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.05.2013 20:26
     

    Zahradník mi radil u převislého modřínu, abych udělala "hrobeček" a byl tudíž trochu nad terénem.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 23.02.2014 17:35
     

    Dneska jsem odbalila javor a připadá mi, že je úplně kaput... Nečekám, že bude rašit, ale má šedivé větve, většinou bývají červené.. tak nevím. confused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 24.02.2014 12:32
     

    Ivčo, nestraš,........... Já jsem na javory ještě nekoukala, musím to o víkendu napravit.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 25.02.2014 08:27
     

    Já jsem svůj, ten velký, včera ostříhala do koule, aby aspoň chvilku vypadal pěkně, než zase začne překotně růst

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.