sobota 27. dubna, 19:37 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Javor Acer palmatum

Datum: 21.04.2008 08:06
 
picture 253.jpg

Mám doma zasadený javor acer palmatum Dissectum, je v tieni, sadila som ho na jeseň a teraz mu pekne rastú lístočky. V o štvrok mi prišiel objednaný ďalší javor acer palmatum Ornatum - červené lístočky. Myslíte si, že keby som ho posadila na miesto, kde svieti slnko od 10.00 - do 17.00 spravila by som zle? je krásny a nechcem o neho prísť.Prosím poradte aké máte skúsenosti s Vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 11.03.2014 18:43
     

    To bylo prvni,co jsem udelala.to vis,ze krupla.ale treba tavola krupne taky a pritom je ziva.na celem javoru jsou asi dve cervene minivetvicky a ty jedine se ohybaji.

    Nezbyva,nez doufat,ze treba vyrazi nekde odspodu. Mam v zaloze Vitality komplex,ten zazracne probral po te predlonskezime temer mrtve ibisky.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.03.2014 19:07)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Javor Acer palmatum

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 28.03.2014 17:42
     

    Nemate nektera acer bloodgood nebo shaina? please smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 28.03.2014 18:28
     

    Anavi a jak vypadá ten tvůj červejnej, už ti obbráží?

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 28.03.2014 20:20
     

    Vypadá to, že ne, když se pídí po jiném grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 28.03.2014 21:48
     

    Anavi, možná mám shaina, ale na tuty to nevím. Kupovala jsem před rokem jeden bezejmenný s když jsem si teď ten název vygooglila možná-možná je to on.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.03.2014 21:14
     

    Uz je v kontejneru. Je to muj ctvrty javor, ktery neprezil. Tak musim hodne zvazit,zda to pokouset znovu. Byl uplne suchy.Myslim,ze mu uhnily koreny. Kdyz jsem ho vykopala, bylo pod nim doslova jezero. Tady opravdu neni potreba zalejvat ani po 14 dnech sucha angry smiley

    gabca napsal(a):

    Anavi a jak vypadá ten tvůj červejnej, už ti obbráží?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.03.2014 21:16
     

    Heli, ten shaina jsem mela tef,libi se mi barevne vic, ale premyslim,jestli bloodgood nebude odolnejsi.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.03.2014 21:31
     



    Anavi napsal(a):

    Uz je v kontejneru. Je to muj ctvrty javor, ktery neprezil. Tak musim hodne zvazit,zda to pokouset znovu. Byl uplne suchy.Myslim,ze mu uhnily koreny. Kdyz jsem ho vykopala, bylo pod nim doslova jezero. Tady opravdu neni potreba zalejvat ani po 14 dnech sucha angry smiley

    gabca napsal(a):

    Anavi a jak vypadá ten tvůj červejnej, už ti obbráží?

    Já myslela, že javory mají rády vlhko. Vždyť se sází k jezírkům. confused smiley

    Ale jak je vidět , u tebe je mokro víc než je zdrávo. eye rolling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.03.2014 21:33
     

    A ten Orange máš?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 30.03.2014 09:14
     

    Ten sel do kopru uz pred 2 lety.nemam ted zadny.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 30.03.2014 09:27
     

    Ivčo to je divný, mám 2x orange, 1x atropurpureum a asi ten shaine a zatím dobrý. Myslím, že jim ten jíl nevadí. Co způsobilo že ti odešly netuším. Asi se na něj vyprdni po těch zkušenostech a dej něco jinýho.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 30.03.2014 12:02
     



    gabca napsal(a):

    Já myslela, že javory mají rády vlhko. Vždyť se sází k jezírkům. confused smiley

    Ale jak je vidět , u tebe je mokro víc než je zdrávo. eye rolling smiley

    Oni mají rády vlhký vzduch - takže jim vyhovuje okolí jezírek, kvůli odparu vody hlavně v horkých dnech. Zeminu naopak lehčí, kyselejší, vlhčí – nikoliv přemokřenou spíš propustnou.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 30.03.2014 12:10
     

    Anavi, asi by to chtělo při sázení opravdu tu zeminu trochu vylehčit a dát drenáž. Napadá mi ale, zda ti spíš neodchází javory na moniliozu - zkusila si střihnout nějakou větvičku a kouknout se na průřez dřeva?

    Jinak já zasadila javory do jílové zeminy, mám tam fakt hodně mokro a zatím (musím zaklepat) se zdají OK. Tady na staré zahradě mi na jednom místě odešly asi 4 javory, pak jsem vyměnila zeminu, jen jsem udělala větší díru do hloubky cca 40 cm , průměr +- stejný a další javor vesele roste.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 30.03.2014 23:40
     

    Dneska jsem vykopala v tom miste, kde byl, diru snad netr hlubokou, nalila do toho na zkousku kbelik vody a ta voda se tam drzela az do vecera. Uvidim rano,jestli se to aspon pres noc vsakne.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 30.03.2014 23:44
     

    Anavi, voda v metrové hloubce nevadí winking smiley . Já kopnu 20 cm a mám v některých místech vodu eye rolling smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.