neděle 28. dubna, 15:17 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Javor Acer palmatum

Datum: 21.04.2008 08:06
 
picture 253.jpg

Mám doma zasadený javor acer palmatum Dissectum, je v tieni, sadila som ho na jeseň a teraz mu pekne rastú lístočky. V o štvrok mi prišiel objednaný ďalší javor acer palmatum Ornatum - červené lístočky. Myslíte si, že keby som ho posadila na miesto, kde svieti slnko od 10.00 - do 17.00 spravila by som zle? je krásny a nechcem o neho prísť.Prosím poradte aké máte skúsenosti s Vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 25.02.2014 08:33
     



    Anavi napsal(a):

    Dneska jsem odbalila javor a připadá mi, že je úplně kaput... Nečekám, že bude rašit, ale má šedivé větve, většinou bývají červené.. tak nevím. confused smiley

    Ivo, já jsem nikdy žádný javor na zimu nebalila a vždycky přežily thumbs down ostříhej ho a on určitě obrazí thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Javor Acer palmatum

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 25.02.2014 08:38
     

    Javory se stříhat bojím, jak na vše jdu s nůžkama hlava-nehlava, javory jsem nestříhala snad nikdy. Včera jsem ohnula jednu větvičku a nepraskla, tak budu doufat, že ještě spí. Ale ani náznak nějakého pupenu, tak nevím. confused smiley

    Jelikož v tom místě tu zahradu úplně rozsvítí, bylo by mi ho líto. Už jsem přišla o tři, víte v jakých cenách se to pohybuje eye rolling smiley , takže bych už na další nákup snad neměla odvahu nono smiley , pokud by zase zašel.

    budul, taky jsem nikdy nebalila, a vydržely max dvě sezony po sobě, pak sbohem...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (25.02.2014 08:40)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 25.02.2014 08:39
     

    Taky nebalím

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 25.02.2014 08:40
     

    Nevím, jestli mu nevadí spíš ten jíl... Možná přes zimu spíš uhnije, než zmrzne. confused smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 25.02.2014 09:31
     

    můj 10cm javor je poskákaný od psa a ulámané větvičky, můžu ještě doufat, že se zvetí?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 25.02.2014 10:58
     

    Denisko, nikdy není nic předem ztraceno. Tahám to ze země, až když je evidentní, že je po tom... Občas jsem nevydržela, chtěla něco vyhodit a ono to třeba odspodu obráželo. Tak se teď snažím vytrvat smiling smiley.

     
  • Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 25.02.2014 11:12
     
    javor 1.jpg
    Další fotografie:

    tři z bývalé zahrádky, bez zvláštní péče winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 25.02.2014 11:29
     

    Napadá mě jen: Komu tím prospějete, co??? winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley (hláška z Pelíšků, používám, když mě chce někdo naštvat grinning smiley).

     
  • Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 25.02.2014 11:32
     

    Ono je to asi jako já a orchideje, přehnanou péčí jsem je téměř zahubila. Samé rosení a hnojení a efekt nikde. Nech javor žít, ať ukáže, co umí, ať si to místo u tebe zaslouží winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 09.03.2014 22:26
     

    Gabco,vzpomenes si jeste,jak dopadl tenhle javor please smiley confused smiley

    gabca napsal(a):

    Holky poraďte, co s ním. please smiley

    Vypadal, že už je kaput, ale teď začal odspodu trochu obrážet. Co s tím vrchem, mám to šmiknout nebo ještě počkat? Ale myslím, že ten vrch už je mrtvej.eye rolling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 09.03.2014 22:45
     

    Anavi dopadl dobře.

    Konečně trochu povyrostl, má skoro metr. Dneska jsem ho odbalila, tak snad už mi neomrzne.

    Tak s tím svým počkej. Máš foto jak teď vypadá?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 10.03.2014 07:03
     

    U mě všechny javory asi v cajku, ale jsou to příšerný tvary. Potřebovaly by všechy pořádně střihnout, ale nedokážu vymyslet tvar.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 10.03.2014 08:58
     

    gabčo.. zkusím udělat fotku. Myslím, že loni byly větve červené, letos jsou šedé confused smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 10.03.2014 18:32
     

    Anavi a nejsou jen mladý větve do červena a ty starší, co zdřevnatí jsou spíš šedý? Teda si myslím.

    Ale ty je máš nejspíš šedý všechny, co? spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 11.03.2014 17:33
     

    Zkus zlomit větvičku grinning smiley Držím palce, ať nekřupne smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.