sobota 27. dubna, 18:11 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Javor Acer palmatum

Datum: 21.04.2008 08:06
 
picture 253.jpg

Mám doma zasadený javor acer palmatum Dissectum, je v tieni, sadila som ho na jeseň a teraz mu pekne rastú lístočky. V o štvrok mi prišiel objednaný ďalší javor acer palmatum Ornatum - červené lístočky. Myslíte si, že keby som ho posadila na miesto, kde svieti slnko od 10.00 - do 17.00 spravila by som zle? je krásny a nechcem o neho prísť.Prosím poradte aké máte skúsenosti s Vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 14
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.06.2012 15:52
     

    Až budeš kupovat rostliny, dej si pozor, aby u nás přezimovaly. Tady ty hobáče prodávají všechno možné, ale hodně z toho u nás vymrzá

     
  • Autor: Reklama

    Re: Javor Acer palmatum

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.06.2012 16:23
     



    Marjanka napsal(a):

    Díky za odpovědi.

    Já jsem si ho koupila nedávno a hned první víkend mi asi mrazík popálil některé listy, vypadá to flekatě...( Původně jsem si myslela, že je to popálené od slunka, ale asi to byl slabší mrazík, i když jsem žádný v tu osudnou noc nezaznamenala, tak že čert ví, od čeho to bylo).

    Je mi jasné, že nové listy místo těch omrzlých nenarostou, myslela jsem, jestli vlastně přirostou ještě letos nějaké vové větvičky i s listy ( pane bože, to je blbá otázka stydlin smiley )...Zatím ho mám ještě pořád v květináči, ve kterém jsem ho koupila. Chci ho zasadit vedle jezírka, ale ještě není hotové...včera jsme teprve položili geotextilii a folii a napustili vodu...Ještě to musíme obložit kameny a udělat malý " vodopádek"- snad to doděláme do konce tohoto týdne, a pak už budu sázet...Mám ovšem zatím jen ten javor, jinak nic...jediné, co vím, že do jezírka patří, je leknín...jinak moc vodní rostlinky neznám, tak že to bude asi stylem pokus-omyl...

    Budu muset skočit někde do Hornbachu, kde se prodávají vodní kytky, jezírko je malé, tak to nemůžu přeplácat...já potom vznesu dotazy třebav jiné diskusi, třeba mi některá z Vás dobře poradí, ostatně tak, jako vždy.. thumbs down smiling smiley

    Marjanko, můžu ti něco naškubat, kromě leknínů. Na ty je pozdě. Jsou moc veliké. Ty jedině na jaře

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.06.2012 18:08
     

    Marjánko, jedete Klatovy? Pokud ano, můžu ti tam vzít leknín winking smiley .

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.06.2012 20:36
     

    Drahuško, Missi, jste strašně hodné, ale na Klatovy nejedeme, tam jsme byli jednou a už nikdy více...nebyl žádný kšeft, stánky jsou tam roztahané na obrovském pozemku a lidem se nechtělo moc chodit...

    Ale pokud máte nějaké přebytky do jezírka, tak to samozřejmě uvítám, nutné to ovšem není..Můžu k Vám poslat z firmy DPD řidiče, on vyzvedne balíček a druhý den ho mám doma ( poštovné jde samozřejmě na můj vrub)....ale nerada takto žebrám..Ale pokud se potřebujete něčeho zbavit a chce se Vám chystat balík, tak se bránit nebudu grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 12.06.2012 23:19
     

    Zajímavý článek winking smiley - [www.floranazahrade.cz]

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 13.06.2012 08:30
     

    Miss - díky. Zajímavý článek.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 13.09.2012 22:11
     
    13,9.2012 021.jpg

    Tak letos zasazený javůrek se celé jaro a léto odmítal projevit, že se řádně ujal...Minulý týden na něm začala rašit nová větvička...Máme z toho radost smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.09.2012 06:27
     



    Marjanka napsal(a):

    Drahuško, Missi, jste strašně hodné, ale na Klatovy nejedeme, tam jsme byli jednou a už nikdy více...nebyl žádný kšeft, stánky jsou tam roztahané na obrovském pozemku a lidem se nechtělo moc chodit...

    Ale pokud máte nějaké přebytky do jezírka, tak to samozřejmě uvítám, nutné to ovšem není..Můžu k Vám poslat z firmy DPD řidiče, on vyzvedne balíček a druhý den ho mám doma ( poštovné jde samozřejmě na můj vrub)....ale nerada takto žebrám..Ale pokud se potřebujete něčeho zbavit a chce se Vám chystat balík, tak se bránit nebudu grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Nějak jsem přehlídla stydlin smiley Na jaře budeme spoustu věcí z jezírka likvidovat, protože už nemám vidět vodní plochu, takže se domluvíme a ráda ti pošlu. Kór kdyžř nebudu muset koukat na váhu balíku grinning smiley I lekníny

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.09.2012 11:01
     

    Drahuško, já si myslím, že se mi do jezírka už nic nevleze. Mám tam sice jen jeden leknín, ale rychle se rozrůstá, pak nějaký kosatec, nějaký rákos, či co to je a ještě asi 4 rostlinky, o kterých už ani nevím, jak se jmenují...

    Záleží, jak se mi podaří rostlinky přezimovat, ani nevím, jestli je mám nechat přes zimu v jezírku, nebo ne...musím to naštudovat... Navíc jezírko je celkem malé, větší by se nám tam ( bohužel) nevlezlo. Ale díky za nabídku, kdyby něco, na jaře se ozvu!!!! winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.09.2012 12:22
     

    .. známá lekníny na zimu vyndává a má je parádní eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.09.2012 15:41
     

    Nevyndavám a mám je šílené - tím myslím invazivní a to jsou v ohromných květníkách spešl na ně. Roztrhaly je a nemám vidět vodu. Na jaře si nechám po jednom oddenku a zbytek vezmu někam na sraz, bude-li. Když vidím, co za ně chtějí v zahradnictvích a jaký je to plevel, to je šílený. Mám bílý, žlutý a růžový. I jsem přemýšlela, že bych je vysadila v rybníčku, kam chodíme na procházku, ale aby mi nikdo nevynadal stydlin smiley Jenomže on je spíš někdo ukradne

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.09.2012 16:59
     

    Drahuš, kdyby ti žlutý zbyl, tak bych prosila please smileyUž mám asi 5 různých růžových co měly být 100% žluté angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.09.2012 17:17
     

    Musela bych ti dát od každého, protože mám sice tři květníky, ale který je který, nemám tušení grinning smiley Každopádně si tě napíšu. Když tak zbývající rozdáš

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.09.2012 21:22
     

    Drahuš díky, takže další růžové? Čím ti můžu oplatit já? Nechceš karásky? Ttak 20, 30 nebo víc? Zlaté, stříbrné, červené, strakaté, s dlouhími nebo krátkými ploutvemi?

     
  • Autor: atekram
    Status: nováček

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 14.09.2012 22:25
     

    Ráda bych vás poprosila o radu. Mám na plném slunci zasaděný javor se zelenými drobnými listy. Listy jsou spálené, sem tam jen suchá větvička. Moc na tom místě strádá. Chci ho přesadit k jezírku, kde je více stínu. Je lepší ho zasadit už teď a nebo na jaře? Předem děkuji za radu please smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.