sobota 27. dubna, 22:59 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Javor Acer palmatum

Datum: 21.04.2008 08:06
 
picture 253.jpg

Mám doma zasadený javor acer palmatum Dissectum, je v tieni, sadila som ho na jeseň a teraz mu pekne rastú lístočky. V o štvrok mi prišiel objednaný ďalší javor acer palmatum Ornatum - červené lístočky. Myslíte si, že keby som ho posadila na miesto, kde svieti slnko od 10.00 - do 17.00 spravila by som zle? je krásny a nechcem o neho prísť.Prosím poradte aké máte skúsenosti s Vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 14
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 18.04.2014 19:27
     

    Bylo to ve zprávách na čtyřiadvacítce. Sadař tam ukazoval spálené poupě a zdravé poupě a jak se to dělá.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Javor Acer palmatum

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 19.04.2014 22:33
     

    Pár zajímavých javůrků - [florawonder.blogspot.cz

     
  • Autor: Rajska
    Status: začátečník

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 20.04.2014 13:44
     
    p4190809.jpg

    Ahoj,potřebovala bych poradit please smiley chtěla bych z javorka strom a ne keř,obrůstá mně od spodu.

    Mám to dole ostříhat a můžu kmínky splést confused smiley

    díky smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 20.04.2014 14:24
     

    Určitě je splést můžeš, viděla jsem "spletený" s tyčkou-oporou (myslím, že to tam bylo ponecháno, aby to zpevnilo, tvořilo to už pěkný kmínek) winking smiley. A stříhat javůrek se také může, takže ti nic nebrání. Třeba ti ostříhané zakoření confused smiley smiling smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 23.04.2014 18:56
     
    dsc_0032.jpg
    Další fotografie:

    Děvčata, potřebovala bych poradit...nevím, jestli je to javor palmatum, ale to je jedno...Prostě se na něm už rozvinuly listy, ale některé větvičky jsou úplně holé, pupeny sice jakési mají, a suché to není....myslím, že u nás nějaký mrazík ani moc nebyl...máte to taky někdo? Může se to ještě rozvinout, nebo větve zůstanou už holé??? Díky za názor...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 24.04.2014 15:22
     
    img_9803.jpg

    Javůrek popálení mrazem rozdýchal love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.04.2014 20:43
     
    p4290042.jpg

    ..... v Tescu je akce flower smiley , ale nevím kam s ním, slunko, stín confused smiley confused smiley confused smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.04.2014 21:10
     

    Kordul, určitě ti někdo zkušenej poradí, ale slunko tenhle javůrek nesnese. Teda aspoň to jarní ne. Pak se mu pálí listy. Asi nejlepší je polostín nebo nějaký bloudivý stín. A určitě nesnese zamokření, ale ani sucho. Drahuška ho má u jezírka, takže mu bude vyhovovat vzdušná vlhkost.

    Má ho nádhernej love smiley , tak ti určitě poradí. winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.04.2014 21:13
     
    dswc02542 (3).jpg

    Ale těš se, je to nádherný strom, hlavně na podzim. love smiley V zimě budeš asi muset zabalit, někdy rád vymrzá. eye rolling smiley

    Kolikpak jsi za něj v akci dala?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.04.2014 21:13
     

    dcera má tenhle javůrek před barákem celý den na slunci a jede jak o závod....sluníčko mu teda nevadí. Ale ten můj je totál šlehlý mrazem a já se modlím, aby to rozdýhal sad smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.04.2014 21:15
     



    iriska napsal(a):

    dcera má tenhle javůrek před barákem celý den na slunci a jede jak o závod....sluníčko mu teda nevadí. Ale ten můj je totál šlehlý mrazem a já se modlím, aby to rozdýhal sad smiley

    Já myslím, že určitě. Mně se spálil ten nový Orange, otrhala jsem ty spálený listy a budu čekat, že vyrazí nějaké nové.

    Se koukni, jak vypadal ten Drahušky a taky se vzpamatoval. Až je to k neuvěření.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.04.2014 21:17
     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.04.2014 21:33
     

    Mám ho na úpalu. Svítí na něj od desíti, do asi pěti odpoledne, ale myslím si, že ho od popálení sluncem chrání právě vlhkost jezírka.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.04.2014 22:02
     

    Jak byl ten mráz, tak některé javory mám úplně KO, komplet spálený listy i nové přírůstky sad smiley . A nezdá se, že by to nějak rozdýchávaly. To samé jinan sad smiley .

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 29.04.2014 22:07
     

    já mám na něm odspodu pár zelených lupínek, tak věřím, že to dá

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.