sobota 27. dubna, 13:21 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Janina44
Status:

Janina předzahrádka

Datum: 06.03.2013 19:24
 
imag0069.jpg
Další fotografie:

Dobrý večer, chtěla bych vás všechny poprosit o pomoc s plánováním předzahrádky před naším domem. Protože vlastní zahrádka je nedostižným snem, chtěla bych si "přivlastnit" tento kousek země (samozřejmě sousedé souhlasí). Rozměry jsou asi 3 x 4 metry, plus asi metr svahu. Nejdřív to zrejpu a pak bych chtěla začít. Protože ale nemám absolutně o zahradničení představu, ani představivost, prosím o rady a návrhy. please smiley Představovala bych si zahrádku barevnou celý rok. Přímo u cestičky bych chtěla pruh s kopřivami. Rostliny nemůžou být moc vysoké, aby nestínily bytu v přízemí a ani moc drahé, protože musím počítat, že se asi někomu občas něco zalíbí tak, že si to vezme s sebou.

Děkuji!

Denivka oranž. plná, astřička - bílá, 70 cm, čemeřice smrdutá, orlíček, čemeřice, bergénie, hortenzie kosatce žluté, rozchodník červený, 30-40cm vysoký, phlox sytě červeno-růžový, vysoký, rhododendron, proso – bílý klásek, proso -růžový klásek, brslen, hosta, červenou heucheru (dlužichu, nízký růžový phlox, hostu), bordovolistá vrbina, růžový řebříček, nízký rozchodník a pokvete žlutě, tráva imperata red baron - tak 50-60 cm výšky - chce sluníčko, tráva carex Ice dance - 30 cm vysoká, rozrůstá se a bude chtít něčím trochu přistínit - ne na plné slunce, řebříček, pestrolisté sedumlomikámen s červenými kvítky, nízký fialový flox, malinký bílý rhododendron, denivky, kosatec, denivky El Desperado, Real wind, Black eyed Susan(60 - 70 cm v květu) a Siloam show girl (40 - 50 cm vysoká ), vytrvalé lososové máky Coral reef, vysoké phloxy - jsou tam popsané barvy tak zhrubamonarda Beauty of Cobham, nižší sytě růžová a červená monarda, maličké echinacey purpurey,bílá kopretina (70 cm), hosta, poléhavý rozchodník, žlutá trvalka od Jáji, skalník, pérák, astřičky



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 25 krát. Naposledy upravil Janina44 (10.07.2014 11:20)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 19:45
     

    Kolem tech parezu to vypada skvele. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Janina předzahrádka

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 19:48
     



    Janina44 napsal(a):

    Ona ta iberka byla ve svahu a úplně tam svítila, bylo to krásný. Snad ji někde seženu, zítra zajedu do zahradnictví. Teď rozkvetou minironďáčky, doufám, že se někomu taky nebudou líbit sad smiley Bude tam skupinka - růový, žlutý a fialový. No, musela jsem s tím počítat. Zítra mi přijdou ještě kytky od Krulicha, tak se zas vyřádím. Už mám v plánu něco přemístit a přeorganizovat grinning smiley

    Jani,ty uz jsi chytla nasi zelenou nemoc! koukam na obrazky a rikam si, ze az se to jeste rozroste,tak tam za rok nebude ani centimetr mista ! A ty si prijdes s tim,ze cekas balik grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 19:50
     

    ...Jani, opravdu moc pěkné flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 19:50
     



    Janina44 napsal(a):

    a teď pár fotek smiling smiley

    No není to radost pohledět? love smiley thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 19:53
     

    Gabco, no ba. Ja uz ty fotky prohlidla asi sestkrat dokola. Nicmene ja uz to mam zcela jasnou diagnozu :-) :-) :-) :-)

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 20:00
     

    jj, jsem chycená grinning smiley grinning smiley grinning smiley a to mám na balkóně semenáčky letniček, co jsem dostala od kamarádky Japonky. Ty tam musím někam narvat, abych ji neurazila. No naproti je bývalé pískoviště, kam město zasadilo strom a nasypalo mulč. Nasázím to asi tam winking smiley A za roh domu je taky svah, tam se toho taky trochu vejde

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 20:02
     

    Janino tvoje nadšení se mi víc než líbí thumbs down , úplně to chápu grinning smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 20:02
     

    Od Krulicha mám jen takové plazivé výplně do svahu (a jeden heřmánek římský a jeden růžový rozrazil) winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 21:19
     

    Já čumím jak jelen. Okolo toho pařezu to vypadá jak 20 let po založení eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 21:49
     

    Jani,nádhera thumbs down thumbs down

    bodaj by si z Teba brali príklad aj ostatní obyvatelia bytoviek winking smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 22.04.2014 21:52
     

    Janino, holky, co je to na té fotce č. 17, to s těmi oranžovými kvítky a vedle to svitivě zelené. To chcíííí. grinning smiley

    Jinak teda co jiného říct, než že je to pecka. Je v tom vidět nadšení, kopa práce a hlavně radost.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 23.04.2014 07:32
     

    Amee, to oranžové je kuklík a to svítivě zelené jsem dostala jako "žlutou od Jáji", obojí od Anavi flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 23.04.2014 07:37
     

    To je kozlík lékařský aureum, teď jsem ho hledala na netu a je tam jen odkaz sem na nás. Možná mu to jméno komolím, jdu bádat.

    xxx mi našel že je to valeriana phu aurea

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (23.04.2014 09:40)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 23.04.2014 08:47
     

    Jani, ta "jájina žlutá" pak hodí stonky a pokvete růžově. To už mě zase natolik neoslovuje, takže nechám odkvést, vyštípu a trochu zredukuji listy kolem, aby byla zase pěkně kompaktní. Na podzim ji radikálně oškubu, nechám jen "srdíčko", takový ten střed se zdravými listy a na jaře krásně obroste. thumbs down

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 23.04.2014 09:14
     

    Jani, Tvoje předzahrádka je moc pěkná, je vidět, že se jí věnuješ a že Tě to baví. thumbs down Chmatákům ať ruce upadnou, je to na ostudu. angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.