sobota 27. dubna, 14:19 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Janina44
Status:

Janina předzahrádka

Datum: 06.03.2013 19:24
 
imag0069.jpg
Další fotografie:

Dobrý večer, chtěla bych vás všechny poprosit o pomoc s plánováním předzahrádky před naším domem. Protože vlastní zahrádka je nedostižným snem, chtěla bych si "přivlastnit" tento kousek země (samozřejmě sousedé souhlasí). Rozměry jsou asi 3 x 4 metry, plus asi metr svahu. Nejdřív to zrejpu a pak bych chtěla začít. Protože ale nemám absolutně o zahradničení představu, ani představivost, prosím o rady a návrhy. please smiley Představovala bych si zahrádku barevnou celý rok. Přímo u cestičky bych chtěla pruh s kopřivami. Rostliny nemůžou být moc vysoké, aby nestínily bytu v přízemí a ani moc drahé, protože musím počítat, že se asi někomu občas něco zalíbí tak, že si to vezme s sebou.

Děkuji!

Denivka oranž. plná, astřička - bílá, 70 cm, čemeřice smrdutá, orlíček, čemeřice, bergénie, hortenzie kosatce žluté, rozchodník červený, 30-40cm vysoký, phlox sytě červeno-růžový, vysoký, rhododendron, proso – bílý klásek, proso -růžový klásek, brslen, hosta, červenou heucheru (dlužichu, nízký růžový phlox, hostu), bordovolistá vrbina, růžový řebříček, nízký rozchodník a pokvete žlutě, tráva imperata red baron - tak 50-60 cm výšky - chce sluníčko, tráva carex Ice dance - 30 cm vysoká, rozrůstá se a bude chtít něčím trochu přistínit - ne na plné slunce, řebříček, pestrolisté sedumlomikámen s červenými kvítky, nízký fialový flox, malinký bílý rhododendron, denivky, kosatec, denivky El Desperado, Real wind, Black eyed Susan(60 - 70 cm v květu) a Siloam show girl (40 - 50 cm vysoká ), vytrvalé lososové máky Coral reef, vysoké phloxy - jsou tam popsané barvy tak zhrubamonarda Beauty of Cobham, nižší sytě růžová a červená monarda, maličké echinacey purpurey,bílá kopretina (70 cm), hosta, poléhavý rozchodník, žlutá trvalka od Jáji, skalník, pérák, astřičky



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 25 krát. Naposledy upravil Janina44 (10.07.2014 11:20)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 18:07
     

    Urcite

     
  • Autor: Reklama

    Re: Janina předzahrádka

     
     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 18:11
     

    Anavi fakt bych byla ráda please smiley , jsi hodná love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 18:50
     

    Jarko, já bych ti mohla poslat nějaké keříky. Ibišek syrský, Kerii, Ořechoplodec winking smiley Pokud bys měla o toto zájem, písni adresu. Ještě mě napadlo, také Clematis ze semene (takže barvu nevím)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ivik11 (06.04.2014 18:52)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 18:59
     

    Halusko vítej. flower smiley

    Janino i ty cibuloviny se ti povedly love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (06.04.2014 18:59)
     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 19:04
     

    ivik11 poslala jsem ti SZ

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 23:08
     

    Holky nechcete Jarce taky založit vlákno s nákresem tak jako má Janina? To mi připomíná......co Radůza a její/vaše zahrada, máte někdo info?

     
  • Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 23:14
     

    Radime, Radůza se přestěhovala jinam a čekala ji i dceru operace. Moc se neozývá.

     
  • Autor: manka69
    Status: začátečník

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 07.04.2014 09:51
     

    Jani, podle té stříšky mi pak došlo, že to bude asi na poplenice. Ale já se neptala proto, že bys to snad měla Ty řešit nono smiley , ono mě to vedle té zahrádky a omítnutého domu jen bouchlo do očí.

    Břečťan by pomohl, ale raději se tomu moc nevěnuj, aby Ti tam jednou nepřistavili z města kbelík s materiálem, jakože abys na to nahodila nový kabát grinning smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 07.04.2014 09:55
     

    Mně to taky hnedka švihlo do očí, ale byla jsem zticha, protože jsem v tomhle praštěná, já musím zútulňovat vše, co vidím smiling smiley grinning smiley, takže už to beru trochu jako diagnozu grinning smiley. Včera jsem například ze schodů, které vedou u mamky ke kompostu, dělala skalku grinning smiley... no jako bych neměla nic užitečnějšího na práci. Ale vypadá to tááák hezky love smiley flower smiley

     
  • Autor: manka69
    Status: začátečník

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 07.04.2014 10:18
     

    Anavi, skvělá práce thumbs down , jen ještě chvíli inspiruj a Jana udělá kolem popelnic další botanickou grinning smiley .

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 07.04.2014 10:33
     

    Holky já už něco před barákem nasazené mám, něco tam je už dlouho, něco jsem přesadila ze spodu zahrady, čemeřice mi dala teta ať to nemám vepředu úplně prázné a pokaždé když jdu do obchodu, tak přitáhnu 1 kvítko eye rolling smiley a zasadím, ale je to takové neúhledné sad smiley . Ještě tam příjdou pak nasadit ty trvalky co jsem si objednala, ale to mi budete muset poradit, jak to zasadit, ať to vypadá co nejlépe please smiley . Jo a skalka to je totalní mazec, já to nafotím, ať máte představu winking smiley .

    Budete hodné pokud mi poradíte a dáme tomu letos trochu hlavu a patu please smiley

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 07.04.2014 11:12
     

    holky kde můžu vložit fotky te mojí předzahrádky a skalky? Tady je nechci dávat, ať se to nemotá nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 07.04.2014 11:16
     

    Jarko, sem smiling smiley

    [www.week.cz]

     

    Nazvala jsem to trochu jinak, aby se to nepletlo s Janinou předzahrádkou.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 07.04.2014 12:02
     

    Anavi děkuji love smiley , už jsem tam vložila fotky smiling smiley

     
  • Autor: haluska
    Status: nováček

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 07.04.2014 17:56
     

    a viem, že to sem nepatrí, ale dnes som zlikvidovala prvú slizkú potvoru

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.