sobota 27. dubna, 08:51 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Janina44
Status:

Janina předzahrádka

Datum: 06.03.2013 19:24
 
imag0069.jpg
Další fotografie:

Dobrý večer, chtěla bych vás všechny poprosit o pomoc s plánováním předzahrádky před naším domem. Protože vlastní zahrádka je nedostižným snem, chtěla bych si "přivlastnit" tento kousek země (samozřejmě sousedé souhlasí). Rozměry jsou asi 3 x 4 metry, plus asi metr svahu. Nejdřív to zrejpu a pak bych chtěla začít. Protože ale nemám absolutně o zahradničení představu, ani představivost, prosím o rady a návrhy. please smiley Představovala bych si zahrádku barevnou celý rok. Přímo u cestičky bych chtěla pruh s kopřivami. Rostliny nemůžou být moc vysoké, aby nestínily bytu v přízemí a ani moc drahé, protože musím počítat, že se asi někomu občas něco zalíbí tak, že si to vezme s sebou.

Děkuji!

Denivka oranž. plná, astřička - bílá, 70 cm, čemeřice smrdutá, orlíček, čemeřice, bergénie, hortenzie kosatce žluté, rozchodník červený, 30-40cm vysoký, phlox sytě červeno-růžový, vysoký, rhododendron, proso – bílý klásek, proso -růžový klásek, brslen, hosta, červenou heucheru (dlužichu, nízký růžový phlox, hostu), bordovolistá vrbina, růžový řebříček, nízký rozchodník a pokvete žlutě, tráva imperata red baron - tak 50-60 cm výšky - chce sluníčko, tráva carex Ice dance - 30 cm vysoká, rozrůstá se a bude chtít něčím trochu přistínit - ne na plné slunce, řebříček, pestrolisté sedumlomikámen s červenými kvítky, nízký fialový flox, malinký bílý rhododendron, denivky, kosatec, denivky El Desperado, Real wind, Black eyed Susan(60 - 70 cm v květu) a Siloam show girl (40 - 50 cm vysoká ), vytrvalé lososové máky Coral reef, vysoké phloxy - jsou tam popsané barvy tak zhrubamonarda Beauty of Cobham, nižší sytě růžová a červená monarda, maličké echinacey purpurey,bílá kopretina (70 cm), hosta, poléhavý rozchodník, žlutá trvalka od Jáji, skalník, pérák, astřičky



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 25 krát. Naposledy upravil Janina44 (10.07.2014 11:20)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 14
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 12.06.2014 13:58
     

    To už jsem Ivče zkoušela poslat jako odkaz, ale marně. Tohle mi dělalo u kočiček. A pak to najednou přestalo. Možná, až se přehoupnem na další stránku, tak se to vstřebá.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Janina předzahrádka

     
     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 12.06.2014 21:20
     

    Jani nádhera love smiley , krásně se ti to rozrostlo thumbs down a pořád sadíš nové winking smiley, je vidět že tě to baví a kytičky se ti náležitě odvděčují love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 12.06.2014 22:15
     

    Jani,to je bomba! Mam radost s tebou... Az to jeste rozbalej denivky,to bude parada. Pomalu si zacni shanet dalsi volne misto :-) :-) :-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 12.06.2014 22:39
     

    Taky jsem zvědavá a taky se těším na denivky. mají docela dost nasazeno. Teprve pak bude zahrada krásně barevná. mls smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 12.06.2014 22:54
     

    Jani, moc hezky se na to kouká. thumbs down

    A co sousedi, pějou aspoň chválu? Když jsi to tam tak krásně zkulturnila. love smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 12.06.2014 22:57
     

    Jani, koukám jako blázen eye popping smiley , to je téměř neskutečné. Máš zelené prsty, odvahu, píli a určitě si s nimi ráno při venčení pejsků povídáš. Krááááásná předzahrádka mls smiley flower smiley flower smiley flower smiley .

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 12.06.2014 23:00
     

    Jani ty jsi pro mě velkou inspirací please smiley , když jsem prohlížela ty fotky, tak mě to nakoplo taky zkulturnit tu moji eye rolling smiley předzahrádku thumbs down , doufám, že to nakopne i další lidi, kteří to jen čtou a koukají please smiley . A taky by mě zajímalo, jestli ti to sousedi pochválí a přispějou nějakou kytičkou love smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 12.06.2014 23:00
     

    Tý jo, to je skok, máš to tam suprový. thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 13.06.2014 08:36
     

    Jani, krása love smiley . Je to k neuvěření cos dokázala (a kytičky s tebou :-) ) za tak krátkou dobu. Některá místa (okolo pařezu jsou jako by to tam bylo odjakživa thumbs down

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 13.06.2014 10:04
     

    Holky, děkuju stydlin smiley sousedi chválí, ale zároveň mají starost, jestli náhodou nezalévám ze společného grinning smiley Pomalounku odpleveluju pokračování svahu za domem, ale tam chci dát jen nějakou trávu a třeba vrbinu, aby se tam mohla rozrůst. Mám 3 druhy s různě barevnými listy, tak by to mohlo být hezkě

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 13.06.2014 10:36
     

    Janino, to znám. Já zalévám prokazatelně ze svého a to mi zase naznačují, že jsem pěkně hloupá, když platím vodu a zalévám z toho obecní pozemek. No a mám to tam jako nechat zdechnout, když to dalo tolik práce? Je fakt, že jsem zalévala jen minulý týden, jinak to nechávám tři roky osudu.Musí si to poradit.

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 13.06.2014 12:52
     

    Jani, předzahrádka je k nepoznání - super práce. flower smiley

     

    Anavi, doufám, že máš aspoň podružný vodoměr a neplatíš stočné ...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 13.06.2014 13:19
     

    lanimko, platím asi vše.. ale letos už nezalívám zahradu - vše je zamulčované a ujmuté, tak jsem si dovolila v těch vedrech zalít dvakrát obecní. Doma už nezalévám ani trávu.

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 13.06.2014 13:24
     

    Kamarádka taky zalívala kohoutkovou vodou zahradu - a nemohli se doplatit. Letos si zařídili podružný vodoměr, kde se platí jen vodné, ne stočné (to je u nich dražší, než vodné).

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 13.06.2014 16:37
     

    Taky jsme si od SČVK nechali cejchovat podružný vodoměr. thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.