sobota 27. dubna, 07:55 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Janina44
Status:

Janina předzahrádka

Datum: 06.03.2013 19:24
 
imag0069.jpg
Další fotografie:

Dobrý večer, chtěla bych vás všechny poprosit o pomoc s plánováním předzahrádky před naším domem. Protože vlastní zahrádka je nedostižným snem, chtěla bych si "přivlastnit" tento kousek země (samozřejmě sousedé souhlasí). Rozměry jsou asi 3 x 4 metry, plus asi metr svahu. Nejdřív to zrejpu a pak bych chtěla začít. Protože ale nemám absolutně o zahradničení představu, ani představivost, prosím o rady a návrhy. please smiley Představovala bych si zahrádku barevnou celý rok. Přímo u cestičky bych chtěla pruh s kopřivami. Rostliny nemůžou být moc vysoké, aby nestínily bytu v přízemí a ani moc drahé, protože musím počítat, že se asi někomu občas něco zalíbí tak, že si to vezme s sebou.

Děkuji!

Denivka oranž. plná, astřička - bílá, 70 cm, čemeřice smrdutá, orlíček, čemeřice, bergénie, hortenzie kosatce žluté, rozchodník červený, 30-40cm vysoký, phlox sytě červeno-růžový, vysoký, rhododendron, proso – bílý klásek, proso -růžový klásek, brslen, hosta, červenou heucheru (dlužichu, nízký růžový phlox, hostu), bordovolistá vrbina, růžový řebříček, nízký rozchodník a pokvete žlutě, tráva imperata red baron - tak 50-60 cm výšky - chce sluníčko, tráva carex Ice dance - 30 cm vysoká, rozrůstá se a bude chtít něčím trochu přistínit - ne na plné slunce, řebříček, pestrolisté sedumlomikámen s červenými kvítky, nízký fialový flox, malinký bílý rhododendron, denivky, kosatec, denivky El Desperado, Real wind, Black eyed Susan(60 - 70 cm v květu) a Siloam show girl (40 - 50 cm vysoká ), vytrvalé lososové máky Coral reef, vysoké phloxy - jsou tam popsané barvy tak zhrubamonarda Beauty of Cobham, nižší sytě růžová a červená monarda, maličké echinacey purpurey,bílá kopretina (70 cm), hosta, poléhavý rozchodník, žlutá trvalka od Jáji, skalník, pérák, astřičky



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 25 krát. Naposledy upravil Janina44 (10.07.2014 11:20)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 09:02
     
    012.jpg
    Další fotografie:

    smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Janina předzahrádka

     
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 09:29
     

    Haluško, vítej. Zase jedna kytičková dušička lapená. love smiley Až budeš potřebovat na zahrádku růže - a bez těch se starodávná zahrada neobejde - tak se koukni taky k "růženkám", určitě si vybereš. Tak ať se ti tu líbí flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 10:36
     

    Krásně se to zaplnilo a parádně roste i kvete. Letos už bude zahrádka krásně zaplněná, Jani, paráda thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 10:55
     

    Jani, tak jsem to všechno prošla od začátku. Tedy klobouk dolů, udělala jsi kus práce a zahrádečka je krásná, už se to pěkně zaplňuje. mls smiley mls smiley Víc takových nadšenců a i ve městě by to bylo hezčí. thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 11:54
     

    Jani, s temi cibulovinami je to o level vejs:-) ,ucinena nadhera smiling smiley thumbs down

     
  • Autor: manka69
    Status: začátečník

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 13:40
     

    Jani, je to krásné flower smiley , držím palce, aby to neorvaly nějaké pracky nenechavé.

    Myslím, že jsem ten červený tulipán před chvilkou zahlédla v telce v Receptáři v reportáži o skalničkách.

    A co to tam vedle domu máte za fujtajbl škaredý a nevzhledný confused smiley ?

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 13:44
     

    Jani máš to krásné, klobouk dolů love smiley . Neuvěřitelné, jak jsi to za rok dala dokupy flower smiley , je vidět, že to děláš srdcem love smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 14:46
     



    Janina44 napsal(a):

    smiling smiley

    Ten druhej obrázek je pro mě, žejo? flower smiley

    Nádhera. thumbs down love smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 17:28
     

    Děkuji flower smiley

    Gabčo, jj, pro tebe winking smiley

    Manko, to je přístřešek na popelnice. eye rolling smiley Na balkóně už mám připravený břečťan winking smiley

     
  • Autor: haluska
    Status: nováček

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 17:38
     

    keď ja už teraz potrebujem všetko. grinning smiley . No niečo som dostala od kolegyne s popiskami- 20 cm ,do skalky. travina atd smiling smiley , tak to zasadím na kúsok a uvidím, čo z toho narastie.. Mám tam nejaké dve ruže, pivonku, na ktorej som dnes objavila nejakú asi 5 mm skáčucu zelenú háveď, fialový koniklec, dva druhy modřencov,tri druhy tulipánov, nejaké skalničky, a tmavomodré kosatce, ktoré mi niečo ožiera, takže neviem, či tento rok vôbec vykvitnú

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 17:43
     

    teda jak jsem viděla, jak se to dá udělat za rok, tak mi to nedalo a objednala jsem si 30 trvalek stydlin smiley , no dlouho jsem zvažovala, nemám od koho dostávat rostlinky a tvalky nono smiley , bohužel ani ne na výměnu, nikdo v okolí nemá tak krásně rozkvetlou zahrádku sad smiley . A teda letos jsem si řekla, že udělám aspoň záhonek před barákem a pak budu dál rozsazovat thumbs down , samozřejmě pokud se to příjme please smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 17:59
     

    Jarko,mela ses zminit,nebylo by toho moc,ake neco bych mozna rozdelit zvladla. Roky jsem dostavala od jinych,tak bych to mohla nejak oplatit jinde.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 18:02
     

    Anavi tak nebudu žebrat stydlin smiley , to já bych taky poslala na oplátku, jenže na zahradě toho není moc stydlin smiley . Ale teda pokud by jsi měla přebytky, tak budu ráda, ale nechci to zadarmo nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 18:03
     

    Jarko,kouknu,co dam dohromady,jo?

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 06.04.2014 18:05
     

    Anavi jo stydlin smiley a řekni si za to cenu please smiley a nebo ti na výměnu pošlu nějaké blbosti co šiju please smiley nebo třeba srdíčko pletené z papíru, myslím, že se domluvíme please smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.