sobota 4. května, 13:59 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zvířata
 
Autor: Didi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 1

Jake zviratko?

Datum: 11.01.2011 12:39
 

Prosim chovatele o radu.

Nas mladej uz asi rok loudi, ze chce pejska. Mne se do toho moc nechce, je to prece jen zodpovednost a starosi navic. Jsme taky dost casto v luftu, tak kam potom s nim, zejo. No nicmene jsem nalomena, ze bychom mu treba casem toho Russel Jacka poridili, mam ho okoukaneho od brachy, je tak akorat a je mila.

Ale zatim jsem si vymyslela, ze bychom mu na zkousku poridili mensi, nenarocnejsi zviratko, o nez by se samozrejme take pomahal starat a podminkou je, ze si zacne uklizet v pokojicku , bez reci ukoly, atd. vsak to znate.grinning smiley

 

Jenom nevim, jake. Poradte, ktere nedela zadnou nebo ne moc velkou skodu, neni moc narocne, popripade mobilni, nezabere moc mista a vubec. Ja vim, mela bych mu poridit plysaka, ale tim ho neoblbnu.Co mate doma vy?

Akorat kocku ne, tech tu mame v okoli vic nez dost a s tou to nei zas az tak jednoduche, myslim.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:47
     

    No bude to ten kralik, jinak to nevidim!smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jake zviratko?

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 14:06
     

    ukaž nějakého synkovi, co na něj řekne, než ho pořídíš.....já bych s ním doma nepochodila

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 11:44
     

    Didi, pořiď si fretku. Je to inteligentní šelmička. Čistotná - chodí na kočičí záchod do steliva, hravá a je s ní sranda. Časově není náročná. Fretky hodně spí cca až 16 hodin denně. Dají se časově naučit na "dobu na hraní", což doporučuji alespoň 2x denně. Já mám ty naše naučené na ráno a na večer. Ale je to individuální - dle potřeby. Smrádek: Ano v době říje jsou hodně cítit. U holek je to cca 1 měsíc, u kluků od jara do podzimu grinning smiley. Dá se to řešit kastrací. Používání pachových žlázek - o tom jdou celé mýty. Mám doma 2 holky 7 a 6 let. Pachové žlázky použila pouze ta starší, když jí kluk koupil, přivezl domů a vrazil do vany. Vodu před tím viděla jen v mističce na pití, tak použila pach.žlázky a já 2 dny koupelnu větrala. Od té doby už nikdy. Ony je používají jen když mají pocit extrémního nebezpečí. Baští granulky. Jako pochoutku mají např.salátovou okurku, meloun, hrušku, jablíčko. Můžeš mít fretku ve velké kleci a když jste doma, pustíte ji. Když jste s ní, tak si ohlídáš, aby něco nezničila. K ničení mají sklony jen pár měsíců - když jsou v pubertě. Naše "holky" jsou navolno v pokoji a nic nezničily. Klec mají jen jako místo s mističkama na jídlo a záchodem. Pelíšek mají mimo. Když jsme doma, pouštíme je i do ostatních částí bytu (když jsme před tím eliminovali nebezpečí, aby si neublížili - zavřená okna, dveře, atd.)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (12.01.2011 11:47)
     
  • Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 11:52
     

    Je fakt, segra měla kunu a pokud byla malá neznám mazlivější a přítulnější zvířátko. Ptolejzala dětem rukávama skrz mikinu a nebo nohavicemi kalhoty byla s ní ohromná legrace, ale kuna je zvíře divoké a v pubertě se to nezvládlo (si měla bát kastrovaná) a začala kousat. Dožila hezky měla venkovní volieru a se segrou se dál mazlila s nikým jiným. Dožila se sedmi let. Fretka bude samo lepší není to divoké stvožení ale domestilkovany mazlík.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 12:41
     

    Didi, fretka je komunikativnější než králíček. Možná bys udělala synovi větší radostsmiling smiley .

    Ale jestli sní o pejskovi, tak veškeré návrhy, které tady padají budou k ničemu.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 16:17
     

    Didule,nechceš kocoura???

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 16:20
     

    Maximálně na pekáč.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 17:01
     

    555: diky za tip, zauavazuji, on syn mozna na tom pejskovi tak naetrva, on by hlavne chtel nejake to zviratko. Tak zajdeme do zverimexu a ukazu mu je nazivo. Ale jeste tomu dam cas, treba si to rozmysli.Ja ho nutit nebudu.grinning smiley

     

     

    Evco: kocoura ani ne.Nic proti nim vcelku nemam, ale nejak je zas az tak nemusim. Po tom co furt vo nich ctu.grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 17:04
     

    Didi a jestli můžeš, kup od nějakého chovatele a ne ze zverimexu. Tam jsou zvířátká moc divoká a stresovaná podle toho, jak jsou tam dlouho. Chuderkysad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 17:15
     

    Didi určitě maslí aby kluk věděl o čem se mluví, pro dítě není hned každé zviřátko jasně představitelné.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 17:20
     


    jaja99 napsal(a):

    Didi určitě maslí aby kluk věděl o čem se mluví, pro dítě není hned každé zviřátko jasně představitelné.


    Presne tak.

     

    Iris, ja to vim ,taky jsem o tom slysela.smiling smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 17:41
     

    U freťulek je to jako u jiných zvířat - vybrat si od někoho, kdo tou zvířecí rodinkou žije. Pak je největší pravděpodobnost, že zvířátko bude socializované - naučené na WC, vymazlené, nekousavé.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 17:47
     


    555 napsal(a):

    U freťulek je to jako u jiných zvířat - vybrat si od někoho, kdo tou zvířecí rodinkou žije. Pak je největší pravděpodobnost, že zvířátko bude socializované - naučené na WC, vymazlené, nekousavé.


    Ted jsem prave koukala na nejaky blog o fretkach, tak mam z toho trochu vitr, ze pry opravdu dost kousou a pry to docela i boli.Hlavne pry v puberte.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 17:54
     

    Didi, naštěstí puberta u fretek asi trvá kratší dobu, než u dětí grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 17:56
     

    Didi kousání od naší Bestijky sedmiměsíční taky není nic příjemnýhonono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zvířata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.