sobota 4. května, 20:33 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zvířata
 
Autor: Didi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 1

Jake zviratko?

Datum: 11.01.2011 12:39
 

Prosim chovatele o radu.

Nas mladej uz asi rok loudi, ze chce pejska. Mne se do toho moc nechce, je to prece jen zodpovednost a starosi navic. Jsme taky dost casto v luftu, tak kam potom s nim, zejo. No nicmene jsem nalomena, ze bychom mu treba casem toho Russel Jacka poridili, mam ho okoukaneho od brachy, je tak akorat a je mila.

Ale zatim jsem si vymyslela, ze bychom mu na zkousku poridili mensi, nenarocnejsi zviratko, o nez by se samozrejme take pomahal starat a podminkou je, ze si zacne uklizet v pokojicku , bez reci ukoly, atd. vsak to znate.grinning smiley

 

Jenom nevim, jake. Poradte, ktere nedela zadnou nebo ne moc velkou skodu, neni moc narocne, popripade mobilni, nezabere moc mista a vubec. Ja vim, mela bych mu poridit plysaka, ale tim ho neoblbnu.Co mate doma vy?

Akorat kocku ne, tech tu mame v okoli vic nez dost a s tou to nei zas az tak jednoduche, myslim.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 18:05
     

    No a da se to ty fretce vysvetlit, ze se to nedela? Pejskovi asi jo, ale u fretky nevim.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jake zviratko?

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 19:18
     

    grinning smiley To je na páníčkovi (u vás by to bylo na tobě)grinning smiley . Já to znám, věř mi. Tu první si domů přinesl syn a stejně jsem se od začátku staralá já (stydlin smiley love smiley a ráda - po počáteční skepsi, když mi telefonoval, co si přinesl domů). Jenže ta už byla starší a absolutně nekousavá. Druhou jsem koupila po roce já, jako kamarádku té starší, Než jsem to 6 týdenní mimino přivezla domů, měla jsem ruce jako bych je projela šicím strojem. Ta malá potvůrka mě tedy pěkně porafala. Ale byla ze špatného chovu (proto ta rada, prověřit si chovatele). Byla z 10 mláďat, věčně bez krmení a základního zaopatření. Kousání se dá zvládnout, ale chce to důslednost ve výchově´= trpělivost. Některá mláďata z dobré "rodiny" jsou bez problémů.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 19:32
     

    Sousedi v paneláku fretky chovali, a já si docela dobře vzpomímám, jak to smrdělo až na chodbu. Jsem docela rád, že jsme se odstěhovali. Jinak proti nim nic nemám, ale domů bych fretku nechtěl...

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 20:03
     

    Záleží na chovateli a zachovávání jistých zásad hygieny při chování zvířátka. Ať už je to fretka nebo jiné zvíře.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 20:09
     

    Fretka byla můj sen. Moc se mi líbila, ale protože to bývalo dřív dost nedostupné zvířátko, tak je to jedno z mála zvířátek, které jsme doma neměli.

    Didi, měli jsme i potkánka a po počáteční averzi k němu se z něho taky vyklubalo přítulný zvířátko. Z hlodavců co jsme měli asi nejinteligentnější.

    Domácností prošli džungarští křečci, zlatí křečci, morče, králík. K tomu vždycky 2 kočky, pes, občas to doplňoval nějaký opeřenec a rybičky.Jo, a taky 2 kachnygrinning smiley Ty nakonec skončily na pekáčimls smiley

    Dcera byla velká milovnice zvířátek, takže jednu dobu jsem to tu měla jak v zoo. Samozřejmě jsem se musela starat já. grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 20:31
     


    555 napsal(a):

    Záleží na chovateli a zachovávání jistých zásad hygieny při chování zvířátka. Ať už je to fretka nebo jiné zvíře.

    To s tou hygienou máš určitě pravdu. Než bych jel se sousedkou dolů výtahem, šel jsem radši osm pater pěšky. Smrděla jak tchoř... No naštěstí už je to pryč.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 21:29
     
    p1010754.jpg
    Další fotografie:

    Didi, šla bych do toho králíčka. My máme doma tři psy, 1 venkovní kočičku a dcera má dva králíčky. Jsou moc mazliví, ochočení a dokonce za ní i běhají a slyší i na jméno. Ale je pravda, že je nesmí nechat běhat volně bez dozoru.... to se potom pustí do každého kabelu, který najdou. Má je obě ve velkém akváriu.... Před půl rokem se přechodně odstěhovala do Prahy, tak si je vzala sebou, aby jí nebylo smutno. Když jede domů na delší dobu, tak je vozí v autobuse v přepravce pro kočky.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 21:37
     

    Skrbli a muzu ho nechat doma (samozrejme ve vybehu) samotneho treba 5 hodin? Neni mu smutno?

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 22:06
     

    Podle mé zkušenosti mu smutno není. Když se mu přes den nikdo nevěnuje, tak docela rád spoustu času prochrní. Vynahradí si to odpoledne, když se mu děti mohou věnovat.winking smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 12.01.2011 22:42
     

    Didi, jasně.... dcera taky není celý den doma. Ikdyž teď má králíčky dva, tak ze začátku měla jenom jednoho. A péče o něho není tak náročná. Vše potřebné dnes koupíš v každém zverimexu, či supermarketu. Jak stelivo, tak různé směsi pro hlodavce. A jakékoliv informace k chovu najdeš na netu. Je pravda, že králíci dcery jsou hodně ochočení a hodně mazliví. Ikdyž máme psy, tak prostě chtěla něco na mazlení winking smiley... a si představ, chlap to nebyl grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 13.01.2011 08:19
     

    Skrblí,kdybych si já měla vybrat něco na mazlení tak chlap je na poslednm místěsmoking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 13.01.2011 08:23
     

    To asis nepotkala žádnýho vymazlenýho. winking smiley

    Mužskej se musí nejdřív ochočit a získat k paní důvěru (a skrálíkem je to stejně)

    Chce to trpělivost.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.01.2011 08:37)
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 14.01.2011 18:38
     

    a co má chudák Evča dělat, když ty už jsi zadaný a jiný takový neexistuje

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 14.01.2011 21:43
     

    Evča si musí koupit šlehačkusad smiley sad smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 14.01.2011 22:09
     

    Fretky taky prošly naší domácností potupně dvě a pokaždé to byl sameček. Ten první albínek už byl větší a občas i kousnul. Druhého jsme si brali od chovatele tuším v osmi týdnech a vešel se mi do dlaně. Oba kluci chodili na vodítku a i naše čubina proti nim nic neměla. Pobývali ve venkovní voliéře a dvakrát denně si je děti braly naprocházku a domů do bytu. Bohužel v dospělosti s oba našli cestu ven z voliéry ( prokousali pletivo) a utekli. To mne strašně dloho mrzelo, protože vím, že asi moc dobře to s nimi nedopadlo. Nedokážou se totiž vrátit.....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zvířata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.