sobota 4. května, 08:00 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zvířata
 
Autor: Didi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 1

Jake zviratko?

Datum: 11.01.2011 12:39
 

Prosim chovatele o radu.

Nas mladej uz asi rok loudi, ze chce pejska. Mne se do toho moc nechce, je to prece jen zodpovednost a starosi navic. Jsme taky dost casto v luftu, tak kam potom s nim, zejo. No nicmene jsem nalomena, ze bychom mu treba casem toho Russel Jacka poridili, mam ho okoukaneho od brachy, je tak akorat a je mila.

Ale zatim jsem si vymyslela, ze bychom mu na zkousku poridili mensi, nenarocnejsi zviratko, o nez by se samozrejme take pomahal starat a podminkou je, ze si zacne uklizet v pokojicku , bez reci ukoly, atd. vsak to znate.grinning smiley

 

Jenom nevim, jake. Poradte, ktere nedela zadnou nebo ne moc velkou skodu, neni moc narocne, popripade mobilni, nezabere moc mista a vubec. Ja vim, mela bych mu poridit plysaka, ale tim ho neoblbnu.Co mate doma vy?

Akorat kocku ne, tech tu mame v okoli vic nez dost a s tou to nei zas az tak jednoduche, myslim.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:19
     

    Didi Jack Russel teriera bych Ti nedoporučovala, chce neustálou pozornost a potřeboval by výcvik jako sůl, když nemá "práci" nebo zábavu najde si ji sám....mám okousané různé opomenuté věci co zbyly v jením dosahu (hlídala jsem 3 týdny háravku) byla nenápadná nacházím až teď po delší době různé ožižlanosti, pokud by asi zůstala sama v bytě bylo by hůř, myslím.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jake zviratko?

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:22
     


    Didi napsal(a):

    A co to obnasi, takovy kralicek? Myslim, co potrebuje a tak.

    Zkus si to přečíst třeba tady

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:24
     


    jaja99 napsal(a):

    Didi Jack Russel teriera bych Ti nedoporučovala, chce neustálou pozornost a potřeboval by výcvik jako sůl, když nemá "práci" nebo zábavu najde si ji sám....mám okousané různé opomenuté věci co zbyly v jením dosahu (hlídala jsem 3 týdny háravku) byla nenápadná nacházím až teď po delší době různé ožižlanosti, pokud by asi zůstala sama v bytě bylo by hůř, myslím.


    Jajo, tak to fakt zasnu, asi ma bracha fakt vyjimku.Nic takoveho nedela, berou si ji tedy do prace, protoze kdyz by zustala moc dlouho sama, tak hrozne breci, ale nic nekouse. Jako ona poslechne, kdyz se na ni bafne. Nejvic "zlobi", protoze loudi od stolu, ale jinak je fakt moc hodna. Jo a kdyz hara, tak to je samozrejme nervozni.Ma svoje hracky, ty si zuzla, ale jinak nic.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:25
     

    Didi, ber to tak, že si pořizuješ zvířátko pro sebe. Děti to hodně brzo přestane bavit. A při vaší pracovní vytíženosti bych asi o psu neuvažovala. Pokud by měl být skoro celý den sám doma, tak to nemá vůbec cenu. Takovýmu králíkovi nebo morčeti je to šumák, ale se psem to je horší. Ten samotu snáší docela špatně.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:30
     


    Vladka napsal(a):

    Didi, ber to tak, že si pořizuješ zvířátko pro sebe. Děti to hodně brzo přestane bavit. A při vaší pracovní vytíženosti bych asi o psu neuvažovala. Pokud by měl být skoro celý den sám doma, tak to nemá vůbec cenu. Takovýmu králíkovi nebo morčeti je to šumák, ale se psem to je horší. Ten samotu snáší docela špatně.


    No asi tak.grinning smiley Copak, mohl by byt s nami v praci, to neni problem, ale je to fakt starost navic, jako dite, je mi to jasne.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:30
     

    Moje slova Vladko, pes je náročný mazlík.

     
  • Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:30
     

    A já s tou Rasličkou byla celý den a věnovala jsem se jí, byly jsme hodně venku na procházkách. Byla bez vodítka (hned první den si ožižlala obojek) úplně v pohodě , ale musela by podle mě být neustále s Vámi všude, pes chce společnost a zvlášť takový temperament se musí zabavit. K dětem se chová úžasně strašná kámoška. Jenže dospělého ten temperament za chvíli unaví,fakt byla jak pérák koukni do galerie dávala jsem ji tam taky.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:32
     

    Tak vam vsem dekuji za rady, necham si to projit hlavou. Zatim vede ten kralicek, snad se s nim da trochu i cestovat?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:35
     

    Myslím, že pes je nejnáročnější. To je jako pořídit si dítě, co nikdy nevyroste, do školy ho nepošleš a na intr tuplem ne. Celý život bude vyžadovat, aby byl vždy někdo po ruce, aby ho párkrát za den vyvenčil. Za každého počasí, za každého zravotního stavu, bez ohledu na dovolenou a prázdniny. Zkrátka pořízení psa je asi ten největší závazek, je třeba to dobře zvážit. Ale když se zadaří, člověk rád ledacos obětuje.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:39
     

    A hlavně závazek na minimálně 10 let.

     
  • Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:40
     

    Vladi snad na víc winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:43
     

    Didi, to asi dá, ale hlavně se dá šoupnout na týden k někomu, aniž by dotyčný i králík utrpěl výraznou psychickou újmu. Ale já zrovna tohle zvířátko teda nemusím. Ovšem na mě nedej.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:45
     


    Majka napsal(a):

    Didi, to asi dá, ale hlavně se dá šoupnout na týden k někomu, aniž by dotyčný i králík utrpěl výraznou psychickou újmu. Ale já zrovna tohle zvířátko teda nemusím. Ovšem na mě nedej.


    Ja vim ty jsi na kocky. Tady nam beha kocek, to je neuveritelne. Vsechno je jejich, nemuzu otevrit dvere na terasu, hned mam nejakou nakyblovanou uvnitr. Ale jsou hezky, potvory.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:45
     

    Didi ve vaší situaci asi by byl nejlepší ten králík. Je na mazlení, je čistotný komunikativní. jediný zádrhel je, nenechat běhat bez dozoru po bytě. Překusuje kabely a ožvejkává nábytek. Jinak i na potřebu si odskáče tam kam má.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jake zviratko?

    Datum: 11.01.2011 13:46
     

    Králík není příliš slyšet a je hodný, což se o některých lidech říci nedá. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zvířata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.