středa 15. května, 20:56 Svátek má Žofie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42
 
061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 29.04.2024 15:54
     

    Popínavou mám na chráněném místě, kousek vedle je kiwi a ani není celé černé jak to u terasy. Ale na květ nechystá, a to už tak 5 let má. Je panašovaná.

     
  • Autor: Reklama

    Re: hortenzie

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 29.04.2024 21:38
     



    Manca napsal(a):

    Popínavou mám na chráněném místě, kousek vedle je kiwi a ani není celé černé jak to u terasy. Ale na květ nechystá, a to už tak 5 let má. Je panašovaná.

    Já ji mám déle

    Ale prý co je pomrzlé se teprve projeví

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 29.04.2024 21:40
     

    Já mám pomrzlé i latnatky, bohužel. Taková Annabelle taky nevypadá nejlíp. O velkokvětých ani nemluvím. 🤪

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 30.04.2024 06:51
     

    Ahoj holky po nějaké době. Mě to jednu velkokvětkou sžehlo taky - byla mladá a vypádá to že to nedá. A jedna latnatka - co jsem měla od loni poslední mráz a takové povadlé a pokroucené listy, ale myslím že se zmátoří. Kousek od ní je Vanila frase starší a je v pohodě.

    Stromečkovitá Annabelka taky dobrý.

    Snad už bude líp- přikrmím je a musí se holky snažit.

    Lada

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 30.04.2024 15:10
     

    Naše Anabela je v pohodě, až na to, že ji rozlámaly kočky angry smiley .

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 03.05.2024 10:18
     

    Tak si tu ted premyslim... - ma smysl se pokouset o zijici pupeny na omrzlych velkolistych? Strikam zizalim cajem jak suche klacky, tak i spodek. A zjistila jsem, ze se nektere zacinaji docela snazit a vyhaneji na klaccich nove mini pupinky... vetsinou spis tak v dolni tretine, ale nektere i nahore. Ale protoze to jsou nejake zalozni pupeny, ktere by nejspis normalne vubec nevyrasily (vsechny ty velke se zalozenym kvetem jsou v cudu), tak si rikam, jestli to ma vubec smysl se o to snazit a jestli neni lepsi i ty snazici se vetve radsi ustrihnout (vse komplet), a proste nechat to vse omladit od spodu... co myslite? Kdyz to stejne nejspis nepokvete, navic to bude asi dost nerovnomerne a jestli to ker zbytecne nevysiluje, nez holt totalni omlazeni odspodu..?

     

    A na totalne omrzlem zmarlicniku uz trosku taky zacinam pozorovat nejaky zivot... please smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 03.05.2024 13:18
     
    img_20240503_130204.jpg

    Než mě to přestane bavit, tak koncem května stříham od vrchu, až po zelený pupen. Mám velkolystých víc jak 40 ,tak potom už neřešim.Kvést stejně nebudou, nebo jen minimálně.

    Na obecním nám slimáci, tak honem pro granule, co nezmrzlo okousali, zmetci 😡

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 03.05.2024 16:30
     

    Tady je tak sucho, ze na slimaka jsem jeste snad nenarazila, kdyztak jen sneci.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 03.05.2024 22:47
     

    Regina Coton Candy je zmrzlá, brečela bych nad ní, byla už tak nádherná

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 04.05.2024 08:03
     

    Kordulko, ona obrazí si myslím. A jak už je stará, tak doroste do velikosti rychle.No už není jak když se začne pomalu z klacíku.Já ještě vůbec nevím, co tu velkolisté hortenzie udělají. Nevypadají úplně hotové ale ani se mi zase nijak moc nelíbí. Uvidím co po dešti. Případně je zkrátím.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 04.05.2024 12:29
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, ona obrazí si myslím. A jak už je stará, tak doroste do velikosti rychle.No už není jak když se začne pomalu z klacíku.Já ještě vůbec nevím, co tu velkolisté hortenzie udělají. Nevypadají úplně hotové ale ani se mi zase nijak moc nelíbí. Uvidím co po dešti. Případně je zkrátím.

    S velkolistý má počkám do konce května. Uvidíme

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 04.05.2024 17:18
     
    img_20240503_184806.jpg
    Další fotografie:

    Trošku jsem ji pustila světlo do středu. Dneska ležím, na zahradu půjde snad zitra

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 04.05.2024 18:36
     
    img_20240503_184806.jpg
    Další fotografie:

    Trošku jsem ji pustila světlo do středu. Dneska ležím, na zahradu půjdu snad zitra

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 05.05.2024 18:06
     
    img_20240505_164015.jpg
    Další fotografie:

    č1 výměna, byla úplně ožraná, č2 stará Limelight, jako kdyby nestačilo že. omrzla, ještě má snad mšice

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 06.05.2024 09:42
     

    Letos mam taky ruzne pokroucene listy nejenom u hortenzii a nevim, cim by to mohlo byt. Msice ani nic jineho tam nevidim..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.