sobota 27. dubna, 14:29 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: bábovka

Bábovka stokrát jinak

Datum: 09.05.2007 07:51
 

Olejová bábovka

3 žloutky

18 dkg cukru krupice

deci oleje

vanilkový cukr

citronová kůra

deci vlažného mléka

18 dkg polohrubé mouky

1/2 prášku do pečiva

 

Uděláme sníh z bílků. Žloutky třeme s cukrem, přidáváme po troškách olej, pak vlažné mléko, mouku a sníh.

Pečeme docela dlouho, vyndávám až ve chvíli, kdy se ten vršek skoro připaluje, aby byla opravdu uvnitř hotová, jinak spadne sad smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 20
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 27.05.2015 13:51
     

    člověk si musí umět poradit, zvlášť, když je ženská!! grinning smiley thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bábovka stokrát jinak

     
     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 27.05.2015 14:02
     

    thumbs down thumbs down thumbs down

    svatá pravda grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 27.05.2015 14:59
     

    taky často peču radši na plech než do formy, protože se mi nechce pálit elektriku hodinu místo 20 minut a o tutéž dobu jít později spát. smiling smiley

    Některá forma je svině a nic se s ní nenadělá, jinou třeba několikrát vyjíst lžící než se vypálí a zajede.

    Natěstí jsem zdědila formu po stařence mojí mamky, pékávalo se v ní ještě v peci a ta se vychovaně vyklápí. Silikon je třeba nechat úplně vychladnout a až pak vyklápět.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 27.05.2015 15:17
     

    Hani, no vidíš, v tom je možná ten problém! Jsem zvyklá vyklápět horké, to mě nenapadlo dát to zchladnout.. možná by ten silikon pak zafungoval. Já snad cvičně upeču bábovku smiling smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 27.05.2015 18:46
     

    Mám formu teflonovou a jde to vyklepnout krásně.Taky vymažu dost a vysypu moukou.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 24.09.2015 13:22
     
    dsc_0002.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem dnes konečně upekla bábovku, na niž se chystám i mám chuť už hooodně dlouho.

    A taky jsem pochopila, proč se před podáváním řádně cukruje. Přece aby nebylo vidět, že je lehce spálená! grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 24.09.2015 13:47
     

    Věrko, je tak akorát mls smiley .... a formu máš moc pěknou thumbs down a jak je možné, že ji nemáš jako kopačák confused smiley . Mně se to ještě nepodařilo stydlin smiley aby nahoře nebyla dokulata.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 24.09.2015 13:52
     

    Elenko, to je prastará litinová forma. Taky někdy mívám vyboulenou, ani nevím, jak se podařilo, že tahle je rovná. Asi díky tomu řádnému vypečení, se dobře vyklopila, má jen jeden malý utržený kousek.

    Já tu lelkovala u počítače a říkala jsem, si, že je dost velká, že se musí péct dýl...no a když jsem ji už cítila, byla "krásně" čokoládová. grinning smiley Ale chutná dobře (dala jsem do ní lámanou čkoládu a ořechy).

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 24.09.2015 14:13
     

    třené těsto s prdopečem udělá bouli, piškotové nikoliv

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 24.09.2015 17:21
     

    Tohle je můj starý dobrý recept s prdopečem a olejem.

     

    Recept na tu olejovou buchtu (dělám z ní třeba i bábovku)

    6 vajec

    30 dkg cukru krupice

    35 dkg polohrubé mouky

    1 prdopeč

    2 dcl vody

    2 dcl oleje

     

    Ze žloutků a oleje udělám majonézu, přidám cukr a trochu vody. Pak přidávám střídavě vodu a mouku s prdopečem. Nakonec sníh. Do bábovky část těsta obarvím kakaem, přidám ořechy, někdy i kandované nebo sušené ovoce, kousky hořké čokolády...

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 24.09.2015 18:54
     

    Mám podobný recept,dost často ji dělám.Jsem schopna ji sežrat za odpoledne sama.

     
  • Status:

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.10.2015 16:59
     

    Já peču podobnou olejovou bábovku. Pět žloutků šlehám a přidám do nich 11 lžic vařící vody a za stálého šlenání přidám 20 dkg cukru. Až hmota hodně nabude, přidám 2dl oleje. Pak přidávám 30 dkg mouky smíchané s práškem do pečiva a nakonec tuhý sníh. Většinou jí dělám mramorovou - do části přidám lžíci kakaa. To je recept od jedné staré paní, která zemřela v 94 letech. A protože hodně pamatovala, říkala, že dříve se do bábovky nedávalo mléko. Voda musela stačit. Staré hospodyně byly šetrné. mls smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 16.04.2016 06:32
     
    19497 nacvicna.jpg

    Hospodárné byly a ještě tím mlékem těžkne těsto, což se případně musí v úpravě receptury zohlednit. (Ňák.)

     

    Po dlouhé době jedna trochu odbytá, na rychlý konzum. A hlavně nácvičná, abych pak s tou Amélčinou ouplně nepohořela. Dlouho jsem bábovky neto. Netento.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (16.04.2016 06:34)
     
  • Status:

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 16.04.2016 07:45
     

    Olejové bábovky jsou dobré, ale já jsem se nyní dala na bábovku z másla.Rodina říká, že to máslo je v ní znát

    .

    Recept: svaříme l máslo

    hrnek pískového cukru

    6 pol. lžic vody

    2 lžíce kakao

    Vaříme, až začne houstnou - odstavíme z tepla a necháme vychladnout za občasného zamíchání.

    Do vychladlého přidáme žloutky ze 4 - 5 vajec-----M-5, L - 4

    1,5 hrnku hladké mouky smíchané s práškem do pečiva.

    Nakonec vmícháme sníh.

    Pečeme pomalu při 150 stupních asi 1 hodinu.

    Jako obměnu jí peču z třtinového cukru a nakonec jí mírně promramoruju kakaem.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 16.04.2016 08:04
     

    Alenko,dělám podobnou. Říkám jí "noční buchta", protože se přes noc vždycky kus záhadně vypaří winking smiley

    Povařím 1 heru,250ml vody,250g cukru a 3 lžíce kakaa. Odliju si trochu do skleničky. Po schladnutí tam vrazím 4 vejce, 250g polohrubé mouky, prášek do pečiva a rum. Peču ve formě vysypané kokosem. Po upečení jí poleju tím zbytkem, co jsem si odlila a znovu posypu kokosem.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.