sobota 27. dubna, 07:54 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: bábovka

Bábovka stokrát jinak

Datum: 09.05.2007 07:51
 

Olejová bábovka

3 žloutky

18 dkg cukru krupice

deci oleje

vanilkový cukr

citronová kůra

deci vlažného mléka

18 dkg polohrubé mouky

1/2 prášku do pečiva

 

Uděláme sníh z bílků. Žloutky třeme s cukrem, přidáváme po troškách olej, pak vlažné mléko, mouku a sníh.

Pečeme docela dlouho, vyndávám až ve chvíli, kdy se ten vršek skoro připaluje, aby byla opravdu uvnitř hotová, jinak spadne sad smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 20
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak-Otázčina jednoduchá hrnková

    Datum: 22.05.2015 17:41
     

    Pinko,já jsem buchtová,bábovku máme s mým taky rádi,skoro by jsme ji snědli na posezení,ale i jiné třeba štrůdl atd... mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bábovka stokrát jinak-Otázčina jednoduchá hrnková

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 22.05.2015 17:50
     

    ... je v ní 250 g másla mls smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 22.05.2015 21:54
     

    Kordulko, je pěkně dvoubarevná a určitě byla moooc dobrá mls smiley .

    Pinko, u nás jsou sež.ané všechny buchty rychle, dnes žádná nebyla a nějak stále něco chybělo. Do bábovky (ne piškotové) vždycky nastrouhám jedno větší nebo dvě menší jablka, není potom tak suchá a když je bez jablek, postavím vedle skleničku marmelády a kluci si podle chuti a potřeby namažou ukrojený díl.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 23.05.2015 17:03
     

    já bábovky i všechny ostatní třené buchty doslova miluju love smiley mls smiley, ale rači budu celý den vařit, než bych během půl hoďky upekla uplně jednoduchou hrnkovku, prostě mě to neba sad smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 23.05.2015 18:23
     



    babkaela napsal(a):

    Kordulko, je pěkně dvoubarevná a určitě byla moooc dobrá mls smiley .

    Pinko, u nás jsou sež.ané všechny buchty rychle, dnes žádná nebyla a nějak stále něco chybělo. Do bábovky (ne piškotové) vždycky nastrouhám jedno větší nebo dvě menší jablka, není potom tak suchá a když je bez jablek, postavím vedle skleničku marmelády a kluci si podle chuti a potřeby namažou ukrojený díl.

    Elo, mladý jsou tak zmlsaný, že by ani tuhle variantu nejedli. Říkám- hlad a bídu na ně. Jenom buchty kde je krém, nebo aspoň pudink a nejvíc mě vytočí syn, když přestal jíst jablečné koláče všeho druhu protože "má trauma z dětství, protože jsem je dělala furt" eye rolling smiley . Že jsem se na to nevybodla coffe smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 23.05.2015 21:26
     

    Pinko, občas, když mne kluci (no, spíš už chlapi) vytočí, si říkám - kde já jsem udělala chybu ? eye rolling smiley Asi jsem je moc rozmazlila ...

     
  • Autor: Lady.ska
    Status:

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 23.05.2015 21:53
     

    Banda mlsná je to, smiling smiley Babkoelo musíš je vyhnat do světa a uvidíš, že když ti sem tam přijedou domů na návštěvu budou tvoje pečení chválit až do nebe. Osobní zkušenost smoking smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 23.05.2015 23:29
     

    Tak, konečně moment pro mne, kdy mohu nabídnout své protislužby. Eli, pošli ty rozežrance nevděčný na převýchovu ke mně, do tří dnů je máš doma polomrtvé hlady zpět a až do konce života budou před tebou chodit ve vděčném předklonu.

    Guaranteed.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Hanule (23.05.2015 23:34)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 24.05.2015 09:21
     

    Hanule, můžu taky ? grinning smiley Já bych teda s dovolením poslala jen jednoho- toho s tím traumatem z dětství grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 24.05.2015 21:51
     

    Hanulko, poslala bych, ale asi to nepůjde .... jednak vím, že by se u tebe neměli špatně a pravděpodobně by se tam rozhodli zůstat a to ti love smiley nemůžu udělat, znám je eye rolling smiley a druhak, toho nejstaršího by se mi ani poslat nepodařilo ... zítra měl odjet na dvoudení seminář a exkurzi po přírodních zahradách coby závěr kurzu, ale pro jistotu se mu udělalo nedobře, tudíž nejede nikam.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 27.05.2015 10:05
     

    Holky, bábovky nepeku smiling smiley, většinou jsme je museli vyjídat lžící z formy, nevím, kde dělám chybu confused smiley. Věci, které se mi nepovedou více než dvakrát, odmítám zkoušet znovu, nejsem masochista, tak na bábovku jezdíme pro jistotu k babičce. mls smiley mls smiley mls smiley

    Ale v současné době "dezerty" řeším velmi rychle a úspěšně. Vezmu dvě sklenice, na střídačku naházím piškoty, oslazený jogurt, tvaroh, zakysanku, mascarpone, prostě co mi zrovna uvízne v lednici, nebo kombinaci různého a mezi to nějaké ovoce, co zrovna je - jahody, banány, mandarinky nebo něco kompotovaného. Navrch hojně posypu Grankem, které u nás jinak moc nejde na odbyt, a je vystaráno. Do pár hodin se to rozleží a potom jako když to najdem smiling smiley. Jen se po tom zapráší. Když jsem si udělala nedávno i pro sebe, měla jsem to natřikrát ke kávičce, chlapci to zvládaj jedním vrzem. eye rolling smiley A že toho je! Odhaduji to skoro na 400 g hmoty smiling smiley.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 27.05.2015 11:13
     

    Anavi - taky tak peču - v lednici, jediná jistota, že to nepřipálím grinning smiley grinning smiley grinning smiley, a likviduju tak třeba i zapomenuté jogurty , kterým se už blíží datum spotřeby a děťátka se pak bojí to sníst, raději si vezmou ty nové. Pokud nemám zrovna žádné ovoce, tak stačí i marmoška - tý mám dostatek grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 27.05.2015 11:27
     

    Přesně tak.. jak vidím, že se blíží "expirace", šup s tím do piškotů grinning smiley... a to je pak doba spotřeby téměř okamžitá! thumbs down thumbs down thumbs down winking smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 27.05.2015 11:55
     

    Anavko, to je divný, žes jí nikdy nevyklopila, mně se to ještě nestalo....

    hojně vymažu změklým máslem, všechny záhyby, prohlubně i ten chobot co je uprostřed a vysypu hladkou, popř. polohrubou moukou (takhle dělám i lité koláče, pokud nedám papír na pečení) a po upečení vypadne po otočení uplně sama....

    máme ale snad 100 let starou litinovou formu po tátově babičce...možná ty dnešní formy jsou taky na prd...já jsem ráda za tu, co máme, je i hezká tvarem..střídají se kulaté širší s užšími špičatými pruhy....

    dělám často i jablíčkovou, přidám skořici, ořechy....a samo nastrouhaná jablíčka...já dělám všechno od oka :-)

    a vždy vyšlehám bílky z vajec do sněhu...vyšlehám i žloutky s mlékem a olejem....přidám suchý přísady, ten sníh z bílků a dám do formy...a do trouby. Máme formu vysokou, takže pečeme hodinku...a pomalu, aby se propekla

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 27.05.2015 12:54
     

    romi, já si koupila i tu silikonovou formu a taky nic.. no asi mi není dáno smiling smiley. No nic, peču na plech a žádné stížnosti nejsou grinning smiley.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.