pátek 26. dubna, 12:45 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 13:47
     

    Kiko , to je jedna a ta sama - jinak mám celkem šest různých dřevitých . . bílá je nová a ještě nekvete . další budou šest bylinných - ty mají teprva malé poupata .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 14:44
     



    Kika napsal(a):

    O té koprovité jsem četla, že se velmi pomalu rozrůstá. Jak ji máš starou? Je krásná.

    Třetím rokem. První rok tři poupata, vloni 5, letos 9. winking smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 14:53
     

    Kájo, já myslela tu koprovitou i dřevitou. winking smiley ale těším se i na další tvoje dřevité.

     

    Gabčo, tak to se jí u tebe asi hodně daří flower smiley To se ti rozrůstá krásně.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 14:58
     

    koprovitá je nádherná, všechny jsou parádní love smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 20:14
     
    dscn9937.jpg
    Další fotografie:

    chtělo by to protrhat listí.. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 20:34
     

    Ty tmavé nejsou moc hezké, mě taky pokvete, kdyby si pro ni nekdo dojel dám mu ji, ta zas bude spálená naštěstí tam má jen pár poupat. lepší jsou světlé, hezky vyniknou a slunce jim nevadí.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 20:50
     

    moje je v polostínu a u zdi . už se nepálí , ale ony všechny dost rychle v tom teple odkvétají .. dnes je vnuk odstřihával . .

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 20:56
     

    Já na sytě růžové kytky moc nejsem, nejvíc se mi líbí bílá. Ale ta tmavá mi přijde taky hezká. Nešlo by před ni něco sadit, aby měla přes poledne stín? Nějaký muchovník, cokoli.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 21:51
     
    20220513_180349877_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Všude jsou to krásný kytky. Ty úplně tmavé, pokud je nepálí slunce, mají svůj velký půvab. Jsou takové tajemné.

    Byla jsem dva dny mimo, Alena se ptala na stáří růžového obříka. Jemu přes dvacet let. Velikost je ale daná kultivarrem. Je to nějaký čínský druh. Ty co jsou běžně nedosahují takových velikostí. Třeba bílá na obrázku je starší než obřík.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 21:59
     

    Regino, už jsem si říkala, že tu chybíš... flower smiley Co to máš za žlutou? To je itoh, nebo dřevitá, je to nádhera. ...těžko se vybírá barva, každá má něco do sebe. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 22:10
     

    Aleno, dva dny v Ikemu bádali, jestli už na mně mají něco opravit. Usoudili, že je ještě čas, což mě potěšilo. Teď je zahradní sezona a velké opravy by se nehodily. nono smiley grinning smiley

    Ta žlutá je překvapení i pro mě. Není to itoh, Byla koupená jako žlutá bezejmenná s obrázkem ale takových jsem měla několik. Žlutá zůstala jen jedna, ostatní byly žluté jen na obázku. A tím pádem ani pořádně nevím, kde jsem k ní přišla.Určitě není ani z žádného drahého zahradnictví jako je třeba Kastner. Prostě vyloženě náhoda.A co tvůj itoh? Doufám, že se květům už nic nestane. A Gabča stále taky ještě nekvete.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 22:23
     

    Alespoň to dobře dopadlo. love smiley

    Itoh narůstá, bedlivě sleduju a dostal i vodu, co bych pro něj neudělala, snad se mi odmění. winking smiley

    Rozkvetla mi dřevitá výprodej z Parkonu, krásná růžová, foto výše.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2022 22:27
     

    Aleno, povedla se. Ale v zásadě, která vlastně není povedená?

    Koprovky jsou tu k vidění taky moc pěkný. thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.05.2022 11:16
     
    dscn0026.jpg
    Další fotografie:

    po včerejším krátkém , ale vydatném lijáku jsou květy trochu slepeé .. a poslední fotka jsou normální pivoňky - ale s vloni vypletým plevelem . letos je tam jak rozmnožený .. ach jo smoking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.05.2022 11:24
     
    dscn0034.jpg

    tak jsem se opět vyplazila- chůze to není - a trochu pofotila.. za chvíli to odkvete , tak a´t mám v zimě co prohlížet . včera posečeno , kočičinec uklizený angry smiley

    nejhezčí je zahrada poránu ---

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.