pátek 26. dubna, 17:25 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.06.2023 21:12
     
    img_20230610_202534.jpg
    Další fotografie:

    Tahle jediná dřevitá mi kvete, ještě mám stejně růžovou jednoduchou, ale ta je ve stínu a nechce kvést, tmavá asi zajde na botritis.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (10.06.2023 21:23)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.06.2023 22:03
     
    dsc05846.jpg

    těch druhů pivoněk je hodně druhů, všechny jsou krásné thumbs down

    rozkvetla mi nová Krinkled White, tak na pokuk smiling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.06.2023 22:27
     

    Tak jsem byla dnes děvčátka ve Studenci a musím říct, že jsem byla unešená. Nádherná plocha, kde mají udělanou moc vkusnou výsadbu a vše z ní najdete o kousek dál v květináčích označených barevnou cedulkou. Každá ta barva je nějaká cena. Většinou větší kontejnery od 65 - 100,-. Samo že i míň nebo víc. Spustu květin, na které jinde nenarazíš. Nevíš kam dřív koukat a co si odnést. grinning smiley

    Ty vaše pivoňky mlokosewitse tam byly všude, bohužel už odkvetlé. Paní nám líčila kolik let trvá než vyroste rostlina, kterou dá k prodeji. Většinou 7 let. Pěstuje je ze semínek. Spousta se jich neujme. Cena kolem 700,-, ale měli i menší myslím za 500,-? Abych nekecala.

    Pán a paní ( maminka ) jsou oba moc milí, poradí, popovídají, i se na vás celou dobu usmívají. Syn dělá zahradního architekta, takže proto mají jen v pátek a sobotu. Ale jeho maminka by elánem strčila do kapsy spoustu mladších. Je to nezmar.

    Utratily jsme zas nějaký kačky. Kamarádka si koupila pivoňku Corale nebo tak nějak. Kvetla jim v zahradě a byla to nádhera. Jinak já chrastavec ( moc se mi líbil v té jejich výsadbě ), pak kuklík oranžový, baptísii, mochnu, a pak něco co už nevím jak se to jmenuje. Vypadá to květem jak ladoník, ale listy to má jak modřenec. Kvete bíle grinning smiley 

    Měli tam i liliochvostec, nádhera, obrovská rostlina kolem 2 m, ale odradily mě tu hnusný listy. Něco jako u juky nebo kleopatřiny jehly, jen ve větším. Ale ty květy koukaly z toho zahradnictví daleko široko. flower smiley flower smiley

    Tak se děvčata těšte, stojí to za výlet. Mám z dnešního dne radost. love smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.06.2023 22:46
     

    Gabčo grinning smiley , že jsme o tomto zahradnictví nikdo nevěděl...narazila jsem na to náhodou. V tomto zahradnictví je vidět pořádek, zájem o zákazníka, to taky není všude. S liliochvostci máš pravdu, listy to má hnusné. Něco za něco, hlavně že jsi byla spokojená.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.06.2023 06:52
     

    Gabco. dík za info. Pivoňku kamarádce pochval, bude určitě spokojená. Mám ji na chalupě. S názvem coral je jich víc ale myslím si, že obecně všechny se vyznačují pevnými, silnými stonky a i květy mají takovou tužší substanci.Jsou krásný na pohled. Bohužel nevoní.

    Když neuhynu tak se chystám v pátek.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.06.2023 13:21
     

    Dnes bylo na čt l v pořadu Polopatě o pivoních, náš největší odborník na ně, Pavel Sekerka.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.06.2023 13:52
     

    Dík za info, večer se k pořadu vrátím.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.06.2023 08:59
     
    20230613_081753.jpg

    Tak to je ta moje podnož dřevité, neodolala jsem a mám jí ve váze. Je nádherná, ta jednoduchost se mi líbí, pokud to půjde, na podzim odkopnu. I ta barva je pěkná, spíš mám růžové.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.06.2023 10:15
     

    Pinko, zadařilo se. Moc pěkná. thumbs down Já koukala tady a je to spíš jakoby na odrytí než kopání. A moje zkušenost, stačí tak konec srpna, to už nerostou ale není ještě taková zima.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.06.2023 10:43
     

    Tak srpen, já bych to stejně dýl nevydržela grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.06.2023 13:13
     

    Ta podnož je nádherná, tyhle jednoduché květy se mi líbí o moc víc.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.06.2023 13:22
     

    Podnož je nádherná, vůbec bych s ní nehýbala. S mojí podnoží hýbat nebudu, vypadá to to dobrý růst. Ať ti prosperuje. thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.06.2023 18:15
     

    Dík, mě se taky moc líbí, má hodně poupat. Myslíš, že nebude utiskovat tu dřevitou? Je totiž o hodně větší.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.06.2023 19:03
     

    U mne dřevitá odešla, tak to mám vyřešené. Ty máš obě? To by asi oddělit chtělo, zas tomu tak nerozumím, pocitově.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.06.2023 19:13
     

    Já to vyfotím. Koukala jsem, jak to vypadá u země, nevím, jestli má samostatné kořeny a nebo jde z boku. Nerada bych přišla ani o jednu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.