pátek 26. dubna, 09:18 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 20
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.08.2023 13:15
     
    20230815_094633.jpg

    Tady si potřebuju zanadávat. Takhle mi popraskaly plody nashi po těch lijácích, letos poprve plodila, těšila jsem se , že ochutnám sad smiley A ráno jsem přijela na zahradu a vidím, že polovinu aronie už mi sklidili ptáci a to ještě nemá všechny kuličky tmavé. Kousek keře se mi podařilo omotat záclonou, ale dokážou se dostat i pod ní. Mám pocit, že nepěstuju , ale jen bojuju aby aspoň něco zbylo taky pro mě . angry smiley winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.08.2023 16:32
     

    Pinko, nasaď si mišpuli, tu nežere nic (ani lidi u nás). Plody drží až do jara. Ale třeba ti zachutná, nebo z nouze... grinning smiley

    Nechci působit škodolibě. Manžel má rád třešně. Když jsme se přestěhovali na vesnici, útěchou mu bylo několik stromů. Brzy vystřízlivěl, jsou roky, kdy není nic. Většinou počasím, někdy špačci. Je to prostě tak. Zahradničím pro radost a sklizeň je takový náhodný bonus.

    Letos je poprvé málo i kdoulí, ale chybět nebudou.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 08:09
     

    Manco, v mém věku si asi víc vážím vynaložené práce, protože s každým rokem dávám víc síly na to, abych tu zahradu nějak zvládla. Proto mě ten "boj" se slimáky a jinými neúspěchy dost štve. Ale naštěstí nejsem sama, okolní sousedé to mají stejně smiling smiley prostě to tak asi se stářím přichází.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 12:08
     

    Poraďte, mám trochu řidší rybizovou marmeladu. Co s tím?

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 12:28
     

    Asi ještě znovu provařit. Já teda dělám úmyslně část trochu řidčí, mám ji na promazání perníku, na roládu...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 12:34
     

    Na talířku mi ztuhla, ve sklince malinko teče. Asi to nechám, je to jen na linecký cukroví

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (16.08.2023 14:04)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 13:32
     

    Tak to bych asi nechala. Maximálně udělat hodně hustou ostružinovou a případně ji pak před použitím pokud by tekla smíchat. Vařím bězně ostružinu s rybízem a dávám i na linecký, je taky pěkně navinulá. Já si tu řídkou dělám hodně řídkou, z lineckého by vytejkala,na plát roztírám stěrkou a ona se trochu vsákne.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 14:03
     

    Tak jsem jí znovu přešla varem a přidala trochu gelfixu

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 14:18
     

    Asi lepší, budeš mít jistotu, že je OK, něž si pak drbat hlavu, že to není ono. flower smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 14:36
     

    Lado, ráada tě čtu love smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 22:43
     



    iriska napsal(a):

    Tak jsem jí znovu přešla varem a přidala trochu gelfixu

     

    Babička dávala na skleničky s marmeládou celofán a ono to trošku vysychalo, takže po čase by se některé daly krájet na kousky jako želatinové cukroví. grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 22:45
     

    Moje babička to dělala taky s celofánem, nic se ji nezkazilo. Ono stačí trochu vařící vody zředit a je to dobrý. Nestihla jsem dnes otrhat althanovu renklodu, tak to bude po ní. Odpoledne bylo tak hnusně, že jsem byla nemožná, tak jsem odpočívala....

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 23:03
     

    Já mám letos výhodu, není téměř nic, zavařovat a marmeládovat nemusím, hurá. Pár jablek co bylo už je také na zemi. Ostružiny vypadají slibně, začínají zrát a to je vše ...

    Althanola renkloda měla letos dva plody, spadly ještě nezralé.

    U babičky taky celofán na marmeládu, ale nepoužívala se žádná želírovadla, marmeláda svařena "na cestičku", u nás se ještě dávalo na sluníčko, do podzimu marmelády strašily někde na zápraží, potom na verandách, vždy tak kde nejdýl svítilo slunce, nechávaly se "dozrát" . Dělávám to (krom letoška, zatím ani sklenička, nevadí, zásoby jsou velké) taky tak, dávám na balkon, teprve před mrazy jsou do spižírny. Ale jsem lína hospodyňka, želírovadla používám.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 23:26
     

    Elenko, taky dávám želírovadla, protože mě vytáčelo, když jsem kontrolovala vychladlé marmelády a ony tekly jako voda. Sázím na jistotu.

     

    Ten celofán mě vždycky fascinoval. dával se mokrý a po uschnutí se krásně vypnul.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 23:57
     

    Hlásím, že marmoška o moc víc nezhoustla. Ale nevadí, je dobrá

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.