pondělí 29. dubna, 13:58 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 20
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.07.2023 09:37
     
    img_20230705_093508.jpg

    Takhle dopadnou poslední léta moje jahody. Co mám dělat? Už mě to štve

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.07.2023 10:49
     

    Irisko, dopadla jsem letos téměř stejně - nooo, pár jich na sezobnutí zůstalo, ale jen těch, které dozrály brzo - a to jsem nechala obří záhon původně určený k likvidaci, ale než jsem se dohrabala kvetly, kdybych zlikvidovala, bylo by míň vzteku teď - asi příliš teplo, málo vody (zalívám, nepomohlo) - květopas asi. Neeebo, mozná přihnojit, nehnojila jsem, jen čerstvo vysázené - ty mi zase vyhrabali špačci a kosáci - celé sazenice, asi tam byly nějaké brebery v zemi.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.07.2023 11:11
     

    Hnojila jsem už od února , zalévám buď každý den nebo ob dva dny hodně. Štve mě to. Lítám okolo nich od jara a pak nemám ani na marmeládu skoro angry smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.07.2023 11:58
     
    img_20230626_203819.jpg
    Další fotografie:

    Každý den nezalévej, tak nejvýš dvakrát týdně. Škoda práce a bují pak nemoci

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.07.2023 12:17
     

    Když já tu mám hrozný sucho, leží to vše na zemi jak když už je po nich sad smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.07.2023 21:35
     

    Rostliny všeobecně posílají kořeny tam, kde je voda. Pokud je jí nejvíc na povrchu, dolů už nejdou. Je dobré zem důkladně zalít a pak pár dní nechat. Pokud je půda písčitá, přidat kompost, ten vodu zadrží líp. Mně tu letos pár jahod taky leželo a pak zašly, ani po zalití se nechtěly zvedat. Myslím, že to není suchem. Mamka má zahrádku na kopci na větru, jahody vůbec nezalívá a žádná neležela. Když je sucho, jsou jen menší plody.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.07.2023 21:53
     

    Zkusím tolik nezalevat.... uvidím příští rok winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.07.2023 22:14
     
    358573387_243543205108915_8623887543471576691_n.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem natrhla malou misku borůvek. Na druhém keři jsou větší, ale ještě zelené.

    Josta teprve začíná chytat správnou barvu, budou z ní dobré koláče.

    Višní jsem postupně sklidila dvě misky (první úroda).

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.07.2023 22:46
     
    p1040221.jpg
    Další fotografie:

    Já byla se ségrou na borůvkách v sobotu. nasbírala jsme každá litr, ale byly jsme asi 1,5 h, takže nic moc. Ale chtěla mamka.

    Já si vyškemrala kynutý knedlíky. Jednou do roka je mám u ségry, u nás to smradi nechtějí.

    Dneska jsem posbírala bílý a červený rybíz a udělala 5 skleniček marmelády.

    Ještě tam je černý. Dělám ho za studena, fifty fifty s cukrem. Letos ho asi svařím s gelfixem 2:1, ať to není tak sladký.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.07.2023 18:39
     
    img_20230726_140556.jpg

    Děti chodí na tyhle ostružiny. Byly by hezké i na ozdobu, jak se lesknou. Josta zbyde pro mě. Na nějakou buchtu.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.07.2023 21:44
     

    Mančo, ty teda jsou thumbs down ,. Jostu už máme sklizenou, ostružiny jsou ještě zelené.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.07.2023 22:49
     

    Já si koupila ranější (Loch Tay myslím), u rodičů jsou taky zelené. Josta zraje teď, prvním rokem, je ve stínu jabloně.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 06.08.2023 11:08
     
    img_20230806_110150.jpg

    Letos poprvé plodí mladá jabloň. Hodně jsem protrhávala, i tak jich bylo dost a jsou dobrá, šťavnatá, nakyslá. Piros

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 06.08.2023 11:46
     

    Manco, hned bych si dala. mls smiley U nás dopadly jablka špatně. Vrhli se na ně špačkové, i do zimních. To se nám snad ještě nestalo. Nedalo se uhlídat. Teď začínají švestky, už byly včera buchty. Borůvky jsou ještě taky. letos byla velká úroda (taky se starám)... V rámci uzdravování jsem ještě v pátek 2 přikoupila, ty ale půjdou do květináčů. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 06.08.2023 13:10
     

    Špačci tu lítají ve velkém hejnu. Říkala jsem si dobře, že jsme třešně stihli sníst. To mě nenapadlo, že by mohli na jablka, se budu bát nono smiley

    Zatím je nenašli. Já myslela, že ovoce nebude, ale na dvou starých stromech něco vidím. Pytle do palírny a na mošt jak loni to nebudou, ale na nějakou buchtu to snad dá. Tahle mladá jabloň je u nádrže na vodu.

    Jo a mám blízko ní růžové lilie a hrachor, tak s nimi ladí, z dálky vypadají jablka růžová.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.