úterý 7. května, 00:11 Svátek má Stanislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 20
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.07.2023 21:53
     

    Zkusím tolik nezalevat.... uvidím příští rok winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.07.2023 22:14
     
    358573387_243543205108915_8623887543471576691_n.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem natrhla malou misku borůvek. Na druhém keři jsou větší, ale ještě zelené.

    Josta teprve začíná chytat správnou barvu, budou z ní dobré koláče.

    Višní jsem postupně sklidila dvě misky (první úroda).

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.07.2023 22:46
     
    p1040221.jpg
    Další fotografie:

    Já byla se ségrou na borůvkách v sobotu. nasbírala jsme každá litr, ale byly jsme asi 1,5 h, takže nic moc. Ale chtěla mamka.

    Já si vyškemrala kynutý knedlíky. Jednou do roka je mám u ségry, u nás to smradi nechtějí.

    Dneska jsem posbírala bílý a červený rybíz a udělala 5 skleniček marmelády.

    Ještě tam je černý. Dělám ho za studena, fifty fifty s cukrem. Letos ho asi svařím s gelfixem 2:1, ať to není tak sladký.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.07.2023 18:39
     
    img_20230726_140556.jpg

    Děti chodí na tyhle ostružiny. Byly by hezké i na ozdobu, jak se lesknou. Josta zbyde pro mě. Na nějakou buchtu.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.07.2023 21:44
     

    Mančo, ty teda jsou thumbs down ,. Jostu už máme sklizenou, ostružiny jsou ještě zelené.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.07.2023 22:49
     

    Já si koupila ranější (Loch Tay myslím), u rodičů jsou taky zelené. Josta zraje teď, prvním rokem, je ve stínu jabloně.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 06.08.2023 11:08
     
    img_20230806_110150.jpg

    Letos poprvé plodí mladá jabloň. Hodně jsem protrhávala, i tak jich bylo dost a jsou dobrá, šťavnatá, nakyslá. Piros

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 06.08.2023 11:46
     

    Manco, hned bych si dala. mls smiley U nás dopadly jablka špatně. Vrhli se na ně špačkové, i do zimních. To se nám snad ještě nestalo. Nedalo se uhlídat. Teď začínají švestky, už byly včera buchty. Borůvky jsou ještě taky. letos byla velká úroda (taky se starám)... V rámci uzdravování jsem ještě v pátek 2 přikoupila, ty ale půjdou do květináčů. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 06.08.2023 13:10
     

    Špačci tu lítají ve velkém hejnu. Říkala jsem si dobře, že jsme třešně stihli sníst. To mě nenapadlo, že by mohli na jablka, se budu bát nono smiley

    Zatím je nenašli. Já myslela, že ovoce nebude, ale na dvou starých stromech něco vidím. Pytle do palírny a na mošt jak loni to nebudou, ale na nějakou buchtu to snad dá. Tahle mladá jabloň je u nádrže na vodu.

    Jo a mám blízko ní růžové lilie a hrachor, tak s nimi ladí, z dálky vypadají jablka růžová.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.08.2023 13:15
     
    20230815_094633.jpg

    Tady si potřebuju zanadávat. Takhle mi popraskaly plody nashi po těch lijácích, letos poprve plodila, těšila jsem se , že ochutnám sad smiley A ráno jsem přijela na zahradu a vidím, že polovinu aronie už mi sklidili ptáci a to ještě nemá všechny kuličky tmavé. Kousek keře se mi podařilo omotat záclonou, ale dokážou se dostat i pod ní. Mám pocit, že nepěstuju , ale jen bojuju aby aspoň něco zbylo taky pro mě . angry smiley winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.08.2023 16:32
     

    Pinko, nasaď si mišpuli, tu nežere nic (ani lidi u nás). Plody drží až do jara. Ale třeba ti zachutná, nebo z nouze... grinning smiley

    Nechci působit škodolibě. Manžel má rád třešně. Když jsme se přestěhovali na vesnici, útěchou mu bylo několik stromů. Brzy vystřízlivěl, jsou roky, kdy není nic. Většinou počasím, někdy špačci. Je to prostě tak. Zahradničím pro radost a sklizeň je takový náhodný bonus.

    Letos je poprvé málo i kdoulí, ale chybět nebudou.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 08:09
     

    Manco, v mém věku si asi víc vážím vynaložené práce, protože s každým rokem dávám víc síly na to, abych tu zahradu nějak zvládla. Proto mě ten "boj" se slimáky a jinými neúspěchy dost štve. Ale naštěstí nejsem sama, okolní sousedé to mají stejně smiling smiley prostě to tak asi se stářím přichází.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 12:08
     

    Poraďte, mám trochu řidší rybizovou marmeladu. Co s tím?

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 12:28
     

    Asi ještě znovu provařit. Já teda dělám úmyslně část trochu řidčí, mám ji na promazání perníku, na roládu...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.08.2023 12:34
     

    Na talířku mi ztuhla, ve sklince malinko teče. Asi to nechám, je to jen na linecký cukroví

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (16.08.2023 14:04)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.