pátek 26. dubna, 12:28 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Oslavy - co u vás nesmí chybět

Datum: 30.08.2021 14:59
 

Co u vás v žádném případě nemůže chybět na stole při větší oslavě?

 

U nás česneková pomazánka na x způsobů, zelenina a něco sladkého ke kávě. winking smiley

 

Nedávno jsme byli na oslavě, měli tam nespočet chlebíčků, jednohubek, pečené maso, miniřízečky... ale - nic ke kafi!!!! Dort oslavenec nechtěl nakrojit, což byla samo jeho volba, ale většina dámského osazenstva trpěla. winking smiley coffe smiley Bůček se mi ke kafi nehodí... grinning smiley

 

Čeká mě nachystat občerstvení pro 40 lidí, tak budu vděčná za každý tip. thumbs down

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (30.08.2021 15:05)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 3 z 6
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 02.09.2021 08:11
     

    Věrko, mám v plánu. Udělám jen jednohubky, chlebíčky já moc nemám ráda, člověk se bojí, aby mu toho půlka nenapadala do klína winking smiley. Jednohubku vezmeš a jdeš. thumbs down

    Plánuji česnekovou, celerovo-mrkvovou, ze sýra a majolky a taky chci zkusit jednu novou ze sušených rajčat. Tak uvidíme, jaký to bude mít (ne)úspěch. winking smiley

    Potom chci zkusit nakrájet zeleninu na proužky a k tomu vyrobit nějaký dip. Nejraději mám ty česnekové, včera jsem to testovala k večeři a byla to teda velká dobrota - žervé + bílý jogurt + česnek, sůl a to jsem toho do sebe natlačila solidní dávku. winking smiley thumbs down mls smiley K tomu jsem měla na proužky mrkev, v troubě pečené brambory a cuketu a to jsem si teda pošmákla.

    Minule na oslavě měli hostitelé buchtu s rybízem, švestkami a s drobenkou a jak šla na odbyt! thumbs down Ty buchty mají výhodu, že se dají na stůl a každý si vezme podle chuti. Dort se krájí většinou "na přání", bývá někde v lednici a už je to takové složitější, když se pak lidi rozlétnou do stran a povídají ve skupinkách.

    My budeme mít kejtu (kejty), takže přísun masa bude, jen vím, že v tom mezičase, než se jde zase okrajovat, pak lidem "lítá pusa". winking smiley

    Pro děti bych chtěla udělat ovocné špízy - na špejli různé druhy ovoce - hroznové víno, jahody, borůvky, může se k tomu kombinovat i sýr. Nápadů mám spoustu, jen pomocné ruce budou chybět. winking smiley

     

     

    SPIKE napsal(a):

    Já dělám na oslavy pomazánky - v létě osvěžující z celeru a mrkve, potom z krabích tyčinek (někdy s kousky ananasového kompotu), česnekovou (strouhaný eidam s česnekem a majolkou nastavenou zakysankou). Někdy to mažu na veku jako chlebíčky, jindy upeču malé rohlíčky a každý si nandá pomazánku na talířek. Pro rodinné sešlosti obvykle vařím i teplé jídlo. Teď byla svíčková, před tím řízek a br.salát, jindy kuřecí čína nebo pečené skopové...Vím, co mají děti rády a taky dělám to, co se nevyplatí dělat pro pár strávníků.

    Jako drobné zakousnutí dělám často miniškvarkovky, buď normální nebo bramborové. Nikdy nezbydou.

     

    Sladké mám raději něco na plech než dort, ten se setjně většinou nesní. Udělám klidně i štrůdl, protiže vím, že ho mají všichni rádi. Nebo buchtu s pudinkem a zakysankou (to hlavně v létě).

     

    Někde mám schovaný tip na zajímavé občerstvení - do vydlabané půlky melounu se nahází různé ovoce nakrájené na kousky a zalije se to želatinou. Potom se to krájí jako meloun na plátky. Ještě jsem to nezkusila, ale připadá mi to fajn.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 02.09.2021 14:33
     

    Ivčo, pokud budou kluci v té domě ve tvé péči, předpokládám, že radí pomohou ... nech jim volnou ruku tak nějak v experimentech, oni vědí, co jim chutná ... a budou za hvězdy, nezapomeň chálit (ale to víš, učím kosa tahat žížalu) ... na chlebíčky se vykašli, máš pravdu, že padá - jednohubka je sice ználnlivě pracenější, ale ono tomu ve finále tak není ... stačí třeba pomaz. máslo, trošku, kolečko kobásy, kosek jakéhokoliv sýra (na hody - to se tady vystřídalo mraky strávníků během půl hodky) jsem na tenhle základ dala buď kuličku hroznu nebo kousek pidi rajčete, či kousek papriky, okurky, prostě co pod ruku přišlo --- ty byly během chvilky pryč (u nás nebyla jediná :"zastávka" stárků, muzikantů a všech co šli kolem) ... úspěch, docela velký, i když byly malé koláče, měl makový a ořechový štrůdl (tak 5cm průměr) - nehodlám a nikdy jsem neměla ambice dělat nějaké rohlíčky, šátečky, překládané koláčky - na mne zbytečně moc crcátí s nejasným výsledkem - neumím, vždycky jsou to "rozpičky" jak říkala moje mamka. Rcp. na tohle nekynuté kvasnicové těsto pošlu večer, pečivo z něj drží vláčnost dlouho, na svatby v naší rodině se z něj pekly svatební koláče dva dny předem, musím dohledat. Moje teta s něj děávala i takové miniuzly, jen sypané knínem a solí, bývaly úúúúúúžasné.

    Šneci z listového se dají udělat taky dopředu, jen pozor, nedopečené budou čerstvé super, později už to nebude úplně ono, nedělej velké.

    Víš, jeden z našich známých vždycky říká - v jednoduchosti je síla

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 02.09.2021 15:00
     



    Anavi napsal(a):

    Myslím, že šneky stvořím určitě-z listového těsta, v Lidlu mají to těsto dokonce už i na pečícím papíře, takže je to šup na šup. Dá se to udělat pár dní dopředu? Budu toho dělat hodně, potřebovala bych si někde udělat náskok. winking smiley

    cancourek napsal(a):

    Anavi, já dělám pizza šneky. To jest kupované těsto na pizzu, potřít rajčatovým pyré a barbecue omáčkou, na to oregano (pokud možno čerstvé) plátky šunky a nastouhanou goudu. Celé se to zaroluje a nakrájí na cca 2cm silné plátky. Pak jen potřít vajíčkem a šup s tím do trouby. Moc velká dobrota mls smiley

    Ivčo, nezkoušela jsem, ale nedělala bych to. Studená pizza taky stojí za prd winking smiley natož několik dní stará.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil cancourek (02.09.2021 15:01)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 02.09.2021 15:22
     

    Eli, jo,kluky to docela i baví - dost jídel už si připravují sami a dost experimentují winking smiley, ale budou pryč, možná se jen na chvilku zvládnou večer přijet podívat... to já mám takhle vždycky, že když potřebuju, tak jsou všichni v čudu (celodenní turnaj atd.).

     

    Přemýšlím, že vyrobím jájou nepochopené winking smiley grinning smiley , ale dětmi milované nepečené řezy z Lotus sušenek a Tiramisu. To má vždy úspěch u všech. A když to udělám na malé řezy, tak se to ani nemusí jíst lžičkou, ale rovnou se to dá do papuly. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 02.09.2021 17:41
     

    Ivčo, sice Jájou nepochopené ... já taky podobné řezy taky jaksi nene, ale tisíc lidí, tisíc chutí .... kdysi v pradávnu, zcela nečekaně přišlo mraky lidí přát mojí kolegyni (víno tak nějak v zásobě bylo od našeho šéfa s vlastním vinohradem v kancelářské ledičce vždycky dosti a nebyl, jak říká moje kamarádka dnešní, "šalom", taky "kounicovice"- pálenka z meruňkového kvasu, byla k volnému použití - vypilo se překvapivě málo), ale ... kantýna téměř před koncem prodejní doby, moc nebylo k mání, pár rohlíků, paštika, kyselé okurky, naložené kapie - jednohubky s Majkou, navrch kousek okurky či kapie, několik balení brambůrek a slaných tyček - v cukuletu sežráno vše .... nikdo nepomluvil, blbá paštika, že a tolik radosticonfused smiley .

    Pokud nevíš co s jablky, nadělej jablkový štůdl ... ten je vděčný, nikdy se nepřejí. A nevymýšlej ovocné špízy. Max. na talířky hroznové víno, ovoce tak nějak na kousky, k volnému použití párátka, aby si nááááhodou neumazali tlapky, pár rolek kuchyňských papírových utěrek ... s prominutím ... opravdu bych se s tím zas tak nes.ala ... a jak píše TAK kešu oříšky (kurňa, za ty už nevědí co by chtěli), pistácie ... to nepodá jen tak někdo ... a opravdu bych se přimnlouvala, zvlášť ke "kejtám" 2-3 druhy zeleninových salátů - příp do větších misek zeleninu každnou zvlášť, několik "dipů" a ať si každý namíchá jak chce ....

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (02.09.2021 21:27)
     
  • Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 02.09.2021 19:48
     

    Proč robíjet sušenky a pak je zase tláskat do podoby placky? Americký nesmysl. To nic je jich víc, nechápu hambáč v housce a k tomu hranolky. Parádní nesmysl a chvíli přemýšlet najdu další. No nebo vyzbrojit nenápadně talibán nejmodernějšími zbraněmi, že? Američané nemají logiku.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.09.2021 22:47)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 02.09.2021 22:14
     

    Jájo, máme velice podobné myšlení ... proto třeba nechápu vánoční "marlenka koule" .... když už jednou upeču placky na medové řezy, proč bych je měla nějak drolit ..... A hambáče v housce už jdou úplně mimo ... jo, kdysi v dávnověku ... už mraky let zpět, ale opravdu hooooooooodně dávno, Svitáček v Hoverech H by řekl "šůůůůajrááááá", jsme si s kolegyněmi vzájemně při mimořádných pochůzkách (tak 1x za měsíc) kupovali na "Svoboďáku" smažený hermelín v housce nebo bramborák s uzeninou - bývalo k mání jen v zimních měsících -do práce při svižném kroku se doneslo ještě vlažné ... my si tak vždycky pochutnali ... asi atmosféra byla důležitější než samo jídlo.

    A tvoje svatební koláčky či překládané koláče ... mls smiley mls smiley . Umíš thumbs down . Já už se nehodlám crcat ani se štrůdlem - peču těsto - jabko - těsto, někdy přidám ořechy, příště třeba tvaroh, jindy nějaké ryngle .....

    Nějak se mi nechce a taky rukám se nějak nechce pracovat (dobrá výmluva ... nevím jaký smajlík - dnes jsem upustila, byla jsem červená snad i na pr.eli, u pokladny v Globusu šampon, litrový, víc jak půlka na zemi, uzávěr snad na tisíc kusů, syn se mnou hodku nemluvil - připomněla jsem mu ovšem, že jeho "já spěchám" řeší už tři dny - 10l benzinu vylité - převrhl se mu špatně ukurtovaný kanystr - v dodávce, smradu se nemůže zbavit ) .......... Probůh ... už jsem zase mimo mísu stydlin smiley

    Zpět - Ivčo ... pokud se ti chce, perníčky tak nějak dobrá volba - nejsou vánoce, všichni padnou na pr ... na znak, že v tuhle dobu ... Slaný štrůdl jsem dělala, ovšem ne listového těsta, nekupuju, neumím bo ani nechci dělat domácí, z pivního .. všem, kromě mojí smečky (to jsou neskutečné konzervy) opravdu chutnal .

    Moje sestřenice na rodinné sešlosti, drobné, tak 12 lidí + nějaké děti, musí dělat fleky-flíčky (těstoviny) se zelím - ono ve finále vypadá jako jídlo nic moc, ale zabere mraky času s přípravou (oni to všichni vědí a proto se těší, že vyrobí babička, teta, sestra) - asi jako lasagne-jídlo z jednoho plechu a příprava téměř na celý den - Drahuška (kde je jí konec, chybí mi tu) by mohla o "Lasaních" vyprávět - Sisa Sklovská kdysi kdesi povídala, že na její obr sešlosti vařívá halušky s brynzou ......... jak jsem psala výše ... někdy v jednoduchosti (zdánlivé, pro neznalé) je krása .......................

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (03.09.2021 08:27)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 03.09.2021 10:05
     

    Perníčky jsem vždy pekla na nějakou oslavu, kde byly děti a nikdy nezůstal jediný, bez ohledu na roční období. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 14.09.2021 14:21
     

    Abych vás poinformovala a měli jste představu, co se na takové oslavě dokáže spořádat... winking smiley

    Cca 45 lidí, postupně přicházeli v sobotu od 15 hod, někteří statečně zůstali do 4 hodiny ranní.

    Vypilo se 200 piv, asi 50 ochucených nealko piv (puboši dnes překvapivě nepijí alkohol), nepočítaně vodky a rumu různých druhů-od "obyč" Božkova, až po Republiky, Heffrony a jiné...Do džbánu jsem dala vodu s citronem, přihodila tam hrst malin, borůvek a plátky limetky "na efekt", vypadalo to moc hezky a šlo to na odbyt. Z práce jsem měla půjčený kávovar a to teda byla výhra, musím říct. Bylo to rychlé a žádané. winking smiley thumbs down

    Nakonec jsem udělala různé sýrové rolády - ač jsem dělala poprvé, byly chválené mls smiley a hned pryč. Zlepšovák ve formě "rozpečení" sýru na plechu a ušetření si tím pádem práci s rozvalováním sýra vařeného v sáčku v horké vodě, se velmi hodil. thumbs down

    Dělala jsem vepřové řízečky z několika kilo, dostali jsme plech kuřecích, takže miniřízečků bylo dost.

    Jednohubky jsem nakonec vypustila, bylo dost vedro, nechtěla jsem, aby to bylo oschlé. Takže jsem dělala obložené mísy - spotřebovala jsem x balíčků nivy, hermelínů, různých miniklobás i klasických maďarských klobás, různé druhy salámů a sýrů (mrzí mě, že jsem nestihla nafotit, myslím, že i esteticky to bylo velmi povedené thumbs down - odpusťte mi trochu té pýchy stydlin smiley love smiley).

    A co mě překvapilo - snědlo se kvantum zeleniny - římský salát, ledový salát, snad 3 kila mrkve smiling smiley, 3 kila cherry rajčátek, kilo paprik, několik okurek. Měla jsem pocit, že se uloupu a ukrájím k smrti grinning smiley , ale obzvláště ženská část strávníků to hodnotila velmi kladně.

    A taky se snědlo dost ovoce-hroznové víno, banány, borůvky, maliny.

    Kýta měla 18 kg, téměř se snědla, zbylo na decentní oběd. A to už jsme to všem ke konci doslova vnucovali, všichni byli přejedení winking smiley.

    Neustále jsem vše doplňovala, sbírala talíře a těšilo mě, že tam nic nezůstávalo. Nerada jídlo vyhazuju. Takže jsem zjistila, že je nejlepší, když si každý může vybrat a nejsou to žádné míchaniny. Známí měli na oslavu připravené různé saláty, ale někomu v té směsi nechutnala paprika, někomu balzamiko, někomu vadí vůně olivového oleje nebo různé zálivky. Na jednohubkách nebo chlebíčcích lidi někdy taky hledají "mouchy", jeden nemusí to, druhý ono, něco se někdo ani neodváží ochutnat. Takže nakonec se tohle jevilo jako nejlepší způsob, každý si sáhl po tom, co má rád.

    Měla jsem upečené dvě buchty, drobenkovou se švestkami - s tím jsem počítala spíš na snídani pro ty, co přespávali, potom Kremeše s pudinkem, Be-be sušenkami a čokoládovou polevou, to mělo velký úspěch, dokonce i přítomní puboši mi to chodili chválit, potom se nastěhovali do kuchyně a sami se tam obsluhovali, takže to poměrně rychle mizelo. grinning smiley

    Upekla jsem koláčky z taveného sýra - rychlovka a nikdy nezklamou: hladká mouka, celé máslo, 2 čtverce taveňáku nebo 3 trojúhelníčky. Skvělé nelepivé těsto, jen uděláte malé kuličky, promáčknete opačným kusem vařečky - dala jsem tvarohovou náplň a švestková povidla, obalí se v másle s rumem a moučkovém cukru. Udělala jsem ze dvou dávek, bylo to hned v čudu.

    Pro "haranty" winking smiley grinning smiley jsem napekla ze třičtvrtě kila medovníky (ač byly ze špaldové mouky, zmizely raketovou rychlostí) thumbs down .

    Kamarád dovezl dvě obří šišky sekané, ta se tam rozkrájela a nezbyl doslova ani drobeček. winking smiley grinning smiley

    Chleba kupodivu mizel pomalu, ten byl spíš na otření rukou winking smiley, spořádaly se snad jen dva bochníky. Rozkrájela jsem asi 10 velkých baget různého druhu, ale to taky mizelo velmi decentně, maso je maso. grinning smiley mls smiley

    Na "zobání" byly v miskách různé směsi oříšků, slané tyčinky a preclíky. Brambůrky jsem vynechala, na akci od práce se toho nikdo ani netkl, když byly jiné "dobroty".

     

    Neměla jsem pocit, že by něčeho bylo málo, vše, co průběžně mizelo, jsem zase úspěšně doplňovala, ať už salámy, sýry nebo sladké. thumbs down Takže pokud měl někdo hlad, není normální winking smiley nebo je to nějaký pomlouvač.grinning smiley tongue sticking out smiley

     

    Dámská část ocenila výzdobu - hortenzie na stolech v malých vázách a večer rozsvícené lucerny se svíčkami. love smiley winking smiley flower smiley

     
    Upraveno 6 krát. Naposledy upravil Anavi (14.09.2021 14:43)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 14.09.2021 16:15
     

    Ty Wole tak to bylo něco.....tolik jídla a lidíeye popping smiley

    . Jak jsi to všechno zvládla confused smiley thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 14.09.2021 21:06
     

    Ivčo, můj "hlubokosklon" (jak by napsala Quendery - už tu dlouho nebyla) a "kloboukusmeknutí" jak jsi zvládla - inspirace pro další - zelenina a sekaná je vždycky mls smiley , nechápu - u nás sekaná byla vždy braná jako " z nouze cnost" ... na druhou stranu ... při svatbě mé sestry i bratra (oba měli svatbu nejen na radnici, ale i v kostele, v jeden den, dááávno tomu, pan farář byl pozván na posezení a oběd, neskutečně příjemnej pán) - můj strýc, zarputilý komunista, takový ten z přesvědčení, ne z prospěchu a pan farář si chodili "potají" (než na stůl přišlo - bylo mraky jiného, měli jsme vše doma, sekaná byla ve vedlejší místnosti) zakrajovat sekanou - asi trošičku jinou, než donesl tvůj kamarád - vepřová paneka uvnitř, sekaná jako obal (ale dost), zamotané v "závoji" - vepřové bránici [www.reznictvibrabec.cz] a povídali si u toho - většina svatebčanů nakonec neseděla u stolu a chodila je poslouchat, bavili se všichni náááááramě (někdy o lidech, někdy o "žvanci" ... tady se sešlo asi obojí) ...

    Ptala jsem se proto, že mne čeká "grilovačka", asi tak půlka oproti tvé "oslavě" - jen tak pokec, posezení, původně jen rodina, Tonda domluvila v so i "vlastně" s přítelkyní a jejím synem, žádnej mlaďoch ... dám to ... vše se odvíjí i od ročního období .... jednohubky taky ne, zeleninu samostatně, zálivky dle uvážení ... ať si každý namíchá ... upeču krom štrůdlu z pivního těsta i "tyčky" z kupovaného listového těsta (nekoupila jsem snad 20 let), ale Tonytáta o jich "básní" snad už půl roku (dělávali je se Sašou na různé kamarádosešlosti) .... a co dál, krom masa na grilu a špekáčků pro dědka a Tondu ..........

    A na výzdobu ... naštěstí ta nutná není

     
  • Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 14.09.2021 21:39
     

    Jééé sekaná v bránici, delikatesa, panenka tam být nemusí.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 14.09.2021 22:09
     

    Ivčo, vy jste blázni...to takhle slavíte 45 ? eye popping smiley To by mě mohlo....ale klobouk dolů. grinning smiley

    Já už tak nějak ty oslavy nemusím jako dřív. Je to furt na jedno brdo. Dřv jsme slavili i svátky a narozeniny, takže nebyl víkend, co by se něco neslavilo. Pak už jsem po těch skoro 25 letech, co se kluci narodili šprajcla, že svátky ne a narozky jen s rodičema a se švagrovýma a jejich rodinama jen kulatiny. Oni ať se klidně schází.

    Tady to pak bylo vše na mně a mi to jaksi přestalo bavit. Stejně si nesedneš, furt jen lítáš kolem hostů.

    Já už přemýšlím, až budu mít 50, tak radši našetřím, pak je někam pozvu a bude... grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 14.09.2021 22:23
     

    Gabčo, nejlepší je ... až budeš mít 50 ... zaplatit si někam z našetřeného min. týdenní wellness a všichni okolo ať si to vyřeší jak chtějí a hllavně ať ti dopřejí užít si to ..... zasloužíš si to love smiley flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 14.09.2021 22:25
     

    Anavi, to sis tedy mákla!

     

    Připojuji se ke Gabče - už mě moc ty oslavy nebaví, zejména ty velké. Padesátku jsem slavila ještě dost (asi 50 hostů).

    Další kulatiny jsem pojala mnohem decentněji - jen nejužší rodina, oběd v restauraci a potom každý domů. I tak nás bylo asi 15.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.