pátek 26. dubna, 16:40 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.04.2023 21:38
     

    Dnes jsem stříhala rozmarýn na terase, lilo. Předtím ustřihla pár větví z hrušky. Tráva roste jak zběsilá, brzy se bude sekat. No jo, práce bude a my nebudem.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 12.04.2023 08:27
     

    Máš recht. Včera jsem letěla z práce, abych ostříhala růže, svítilo sluníčko. Přijela jsem domů, najednou černo, vichr a liják jako hrom. Tak jsem udělala zase velký kulový.

    Manca napsal(a):

    Dnes jsem stříhala rozmarýn na terase, lilo. Předtím ustřihla pár větví z hrušky. Tráva roste jak zběsilá, brzy se bude sekat. No jo, práce bude a my nebudem.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 12.04.2023 18:42
     
    img_20230412_181533.jpg

    Dnes jsem si hrála se záhonkem na čemeřice, mezi růžema

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 12.04.2023 19:52
     

    Kordulko, nestačily by tam dvě ty čemeřice? Když se jim daří, tak se dost rozrostou a blbě se přeazují

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 12.04.2023 20:42
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, nestačily by tam dvě ty čemeřice? Když se jim daří, tak se dost rozrostou a blbě se přeazují

    souhlasím, taky bych dala 2. ...když se daří, jsou to velká kola a taky potřebují kvůli nemocím trochu vzduchu....

     

    snažila jsem se dnes trochu dohnat čas, alespoň 1/2 růží přihnojeno a trochu pokopáno, samozřejmě i přes klacík lilie useknuta....je to dost mokré a prognoza je velký déšť i u nás...preventivně jsem vylila plné sudy vody pod ovocné stromy a rybíz....škoda že nemáme udělané záhony pro zeleninu, stále je to mokré, ...co roste je tráva a hlavně plevel..

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 12.04.2023 21:50
     

    Já dnes nasázela tři řádky cibule a nasela rajčata. K chlubení to moc není, no, snad Lada nečte grinning smiley. Ale ještě mám hotový druhý záhon - druhým rokem - rostou tam bílé narcisy a vypadá to, že jich je víc než loni. Teď ještě jestli vylezou nějaké mečíky, záměrně jsem je tam nechala.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 12.04.2023 22:24
     
    received_767930988158761.jpeg



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, nestačily by tam dvě ty čemeřice? Když se jim daří, tak se dost rozrostou a blbě se přeazují

    Moc hustý? Víte jakou mě to dalo práci. Musela jsem srovnat i obrubníky. Nemám je kam dát, leda k těm ostatním k potůčku , ale tam pere celý den slunce.

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 13.04.2023 07:39
     

    Kordulko, tak ještě chvíli přemýšlej. Vrátila jsem se k první fotce s růžemi a odhadla na vzdálenost podle obruby tak na 60cm až 7Ocm mezi růžemi. U nějaké vzrůstnější by možná stačila dokonce jedna.

    Plevel jen bují. Letos to bude nějaký opožděný.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 13.04.2023 08:09
     

    Manco, prosim vis jmeno tech bilych narcisu? Mi prijde, ze je to s nima tezke a vsechny spis mizi, nez pribyvaji..



    Manca napsal(a):

    Já dnes nasázela tři řádky cibule a nasela rajčata. K chlubení to moc není, no, snad Lada nečte grinning smiley. Ale ještě mám hotový druhý záhon - druhým rokem - rostou tam bílé narcisy a vypadá to, že jich je víc než loni. Teď ještě jestli vylezou nějaké mečíky, záměrně jsem je tam nechala.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 13.04.2023 09:40
     

    Nejodolnější a dobře se množící je asi tento

    [www.zahradnictvikrulichovi.cz]

     

    Babičkovský, voňavý. love smiley love smiley love smiley flower smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 13.04.2023 21:14
     

    Venku není uděláno v zeleninové zahradě vůbec nic, nezaseto. Ale dnes jsme zasadili rajčata do skleníku, doma už moc vybíhaly, tradičně Sonet F1, jiné už roky do skleníku nedávám. Přikryla jsem 2x netkankou, kdyby byla zima. Už ten pocit, že se začalo. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 13.04.2023 22:09
     

    Tak jsem googlila a myslím, že to jsou bridal crown. Každopádně to byl velký pytel z Lidlu. Ještě nekvetou, vlastně nevím, jestli to nebude jen listí, ale jsou to pěkné řádky bez mezer. Jsou pozdnější, ale to celá zahrádka, ještě mi tu nekvetou ani modřence.

    Betas napsal(a):

    Manco, prosim vis jmeno tech bilych narcisu? Mi prijde, ze je to s nima tezke a vsechny spis mizi, nez pribyvaji..

     

    Manca napsal(a):

    Já dnes nasázela tři řádky cibule a nasela rajčata. K chlubení to moc není, no, snad Lada nečte grinning smiley. Ale ještě mám hotový druhý záhon - druhým rokem - rostou tam bílé narcisy a vypadá to, že jich je víc než loni.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 13.04.2023 22:16
     

    Manco, stříháš listí modřencům? Hodně jim tím pomůžeš. Brzo z jara, když ještě nejsou moc vidět květy, jde to rychle a modřence tím vyniknou. I když mám bílé modřence, tam listí roste později a tzv. trčí, ani se moc nemnoží.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 13.04.2023 22:19
     

    Aleno, nezoufej, já ještě nemám ani vše poryto stydlin smiley . Rajčata konečně začala klíčit (měsíc téměř zpoždění ve výsevu), jsem neschopná asi, papriky by potřebovaly přepikýrovat, celer jakbysmet - ale kam s nimi, ve skleníku zima a jinde místo není ... zaseto nic. Aaaale - na Velký pátek jsme měli k obědu noky s vajíčkem a náš salát ... skoro bez mého přičinění ... nechala jsem záměrně vysemenit trhací salát ve skleníku a kousek neporyla, přes zimu a začátek jara narostl na ... jak říká Lada "berný".

    Dnes jsem měla našlápnuto, že půjdu udělat výsevy majoránky, anýzu, koliandru a nějakých kytek ... prdlačka ... bylo mi milejší sedět s vnučkou - mám jen jednu - a pindat o úplných nesmyslech ... jak dlouho ještě bude mít chuť s babkou si povídat ... užívám si to, co je teď ... co bude, bude, co nebude, svět se qůli tomu nezboří ... a asi ani nezchudnem ... aaa - včera byla naše Tonda na okresním kole matematické olympiády (možná - jsem asi příliš sebestředná, že si myslím, že mám na tom trošku podíl ... asi ne, včera zrovna řešila, že jen ona a Vráťa měli správně test na shodu podmětu s přísudkem, říkám jí, že je dobrá a ona na to - kdybys mě furt neprudila, nevěděla bych to) - z ušlápnutého, za babkou se schovávajícího "káčátka" (říkala jsem vždycky - "Tondo, to dáš, a když nedáš, o hovno jde, ale máš na to") je najednou seběvědomé, občas trochu drzé, stvoření - asi puberta.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 13.04.2023 22:53
     

    Já vím, že stříháte, ale mně se ty ustřihlé špičky nelíbí. Z dálky to není vidět, ale i tak. Jinak by na to teď byla vhodná doba, kdesi hluboko se květy objevují. Počkám si.

    alenak napsal(a):

    Manco, stříháš listí modřencům? Hodně jim tím pomůžeš. Brzo z jara, když ještě nejsou moc vidět květy, jde to rychle a modřence tím vyniknou. I když mám bílé modřence, tam listí roste později a tzv. trčí, ani se moc nemnoží.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.