sobota 18. května, 09:24 Svátek má Nataša
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co vám nepřežilo letošní zimu?

Datum: 07.04.2011 22:26
 

Tak jak jste na tom? Máte nějaké ztráty?

 

Mě hlavně mrzí ty vřesy, vypadají opravdu na vyhazov.

Pak mi vymrzly obě šalvěje, jedna léčivka a druhá kvetla růžově ( názvy nevím ).

Dost mi vymrzly i astry ( aster alpinus ) a některé třapatky. Ale ty jsou pokládány za krátkověké trvalky.....

Taky jedna hortenzie ( ale stejně kvetla zmetkovitě ), tak šla dnes ven. A růže jsou taky kaput. Zbyla mi jedna New Dawn. Ale měla jsem jen 4.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 19
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 17.05.2012 19:51
     

    Tak vypadá to, že letos poprvé to nerozchodila ta má mučenka ala venkovní...zatím nikde neleze. Dala jsem na to místo tři květináče s těma, co přezimovaly na verandě.....a jedna už má poupě. eye popping smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

     
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 17:15
     
    p1000387.jpg

    Neříkej hop, dokud nepřeskočíš nono smiley

    Takhle vypadá komule davidova po dnešní noci angry smiley

    Jak jsem se panečku radovala, že po těch velkých mrazech nádherně obrostla sad smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 18:31
     

    Arturko, tak to je škody, ale určitě ještě obrazí.

    To moje mladá z loňska to vzdala hned po zimě. Stejně jako pokus číslo jedna sázený předloni. Moc jsem na tom místě komuli chtěla, ale třetí pokus už dělat nebudu, jedině na jiné místo. A místo komule zvažuji nasadit šeřík Palibin (pokud ho seženu), ten snad nezmrzne a hned brzy na jaře je pěkný.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 19:56
     

    Tak úplně to sem nepatří, ale tchánovi do rána zmrzly všechny brambory. Jak jsem je tam viděla thumbs up thumbs up thumbs up leží, zvadlé a to už byly tak velké, že je měl už ohrnuté angry smiley angry smiley angry smiley byl parádně nas.aný. eye rolling smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 19:58
     

    To se nedivím. Jeden se nadře a pak tohle angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 19:58
     

    Můj tatínek říká, že brambory se můžou sázet nejdříve na prvního máje, dřív ne a letos to spousta lidí nedodržela.

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 20:01
     

    Jajo tchýňka říkala i na Josefa...to už pamatuji. Sázeli jsme do peří grinning smiley tedy

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 20:02
     

    ani nevím, kdy je sadil, ale byly už tak půl metru nad zem confused smiley prostě velké, rozrostlé.

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 20:03
     

    No právě, ony by rostly dřív to jo, ale zmrzlí je pak sejmou sad smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 20:05
     

    Jajo tchýňka říkala i na Josefa...to už pamatuji. Sázeli jsme do peří grinning smiley tedy do země kam se dalo nejdříve peří připravené z oškubaných brojlerů, které se dříve tak hojně kupovali. Po zasázení a uválcování pak trčely k nebi brka. grinning smiley a tehdá nic nezmrzlo. Dneska to potkalo i nás. angry smiley angry smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 20:11
     

    Maco, to slyším poprvé. Peří grinning smiley grinning smiley grinning smiley My jsme obdělávalai zahradu taky až na začátku května. Ale lidi, když vidí, že je slušně, tak to uspěchají. Moje švagrovka sází a seje klidně v půlce května a nikdy nemá nic opožděné nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 20:12
     

    Nevím jak u vás, ale já si na zmrzlé pamatuju odvždycky tady u nás ničí pravidelně. Zajímavé je , že jasany už dnes mají listí, mrznout by tedy už nemělo, ale loni to poplely i jasany a namrzly. Taky tatínek říká, že zmrzlí přijdou vždycky a nikdy dřív vždycky spíš později a to on nepochází z hor, ale od Mladé Boleslavi tedy z "kraje" jak se u nás říká. No jak jsem jela z Prahy tak jsou tam pole zakrytá bílou netkankou celá celičká, takže i velkopěstitelé se báli a asi ne málo.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 21:13
     

    Brambory jsem v úterý nakopčila, dnes jsou thumbs up , taky tři hlavy vína. Dopr..., šel ten mráz pruhem. angry smiley

     
  • Autor: Xenie

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 21:48
     

    u nás všechno thumbs up brambory dýně okurky fazole vinohrady rajčata papriky prostě všechno co měli lidi venku i přikryté dokonce i 3m ořešáky sad smiley všude hlásily že tu bylo jen -2 ale na teploměrech jsme měli -6 prostě pohroma a to jsme prý nejteplejší místo moravy eye popping smiley v létě určitě ale těť na to příroda jaksi zapomněla kruci

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 18.05.2012 21:55
     

    Tak po dnešním mrazivém ránu, cca -3 °C jsou v prdeli švestky, saláty, jiřiny jsem přikryla a i přes netkanku jsou mírně načernalé, dokonce i levandule mi namrzla, čechravy, kapradí. No, co je namrzlé, snad znova obrazí, ale je to škoda.

    Ještě že jsem ty balkonovky uklidila. A dneska už jsou venku, tak ať mě už ti ledoví muži nes...u! angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.