sobota 18. května, 07:02 Svátek má Nataša
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co vám nepřežilo letošní zimu?

Datum: 07.04.2011 22:26
 

Tak jak jste na tom? Máte nějaké ztráty?

 

Mě hlavně mrzí ty vřesy, vypadají opravdu na vyhazov.

Pak mi vymrzly obě šalvěje, jedna léčivka a druhá kvetla růžově ( názvy nevím ).

Dost mi vymrzly i astry ( aster alpinus ) a některé třapatky. Ale ty jsou pokládány za krátkověké trvalky.....

Taky jedna hortenzie ( ale stejně kvetla zmetkovitě ), tak šla dnes ven. A růže jsou taky kaput. Zbyla mi jedna New Dawn. Ale měla jsem jen 4.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 19
  • Autor: Dasa56
    Status: nováček

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 06.05.2012 19:28
     
    Irisko,je fakt,že chlastá jak duha a mám ho na západ.Ale teď nepotřebuje tolik vody,on si řekne
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 06.05.2012 19:45
     

    já ho mám zatím na východ, ale sluníčko na něj jde jen chvilku, uvidím, jak se rozroste

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 06.05.2012 19:58
     

    Všechny růže, dokonce mi hodně prořídla skalka a cibuloviny. sad smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 06.05.2012 20:05
     



    lostris napsal(a):

    tak buginy s největší pravděpodobností thumbs up můj obří šáchor thumbs up thumbs up thumbs up 2 mučenky thumbs up fuchsie thumbs up mimulus thumbs up a durmanové loňské řízky. Asi to všechno pomrzlo v těch extrémních mrazech sad smiley angry smiley

     

    Los, tos měla tyhle kytky v zimě venku???? eye popping smiley Ani jediná z nich nemůže mrazy přežít. nono smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 06.05.2012 20:26
     

    Odešly mi leycesterie, neobráží. Vřesovce taky nejeví známky života. Odešly nějaké trávy, ale ještě jim dávám šanci. Až k zemi šel jeden clematis - The President, ale něco vystrkuje ze země. Myslela jsem, že mi totálně odešel clematis montana, ale udělal mi radost, vyrazil ze země a dokonce má 4 výhony thumbs down spinning smiley sticking its tongue out . Měla jsem ho 1výhonový z řízku.

    Ještě nevím jak dopadlo Eupatorium - sadec Čokoláda. Zatím sedí a čouhají mu jen suchý loňský klacky. thumbs up sad smiley Některé Hydrangey - hortenzie vyráží ze země, některé už mají založené květy.

    Vzpamatovávají se skoro všechny růže, kromě 2, které mě samozřejmě dost mrzí. sad smiley 

    Za to až teď, při těch posledních mrazících, mi asi odešla broskev. Kvetla jak růžový pugét a teď je pouze 1/5 trochu živá, ale ani té nedávám moc naději. thumbs up

    Jo a Acantholimon je kaput úplně, už skončil na ohništi. sad smiley 

    Ono se ještě během roku najde (nenajde) asi víc kytek, které nepřežily. thumbs up

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 06.05.2012 20:41
     

    ... cedr, byl skoro celý rezatý, zmrzlý, prostě KO, už jsem měla kleště v ruce, ale včera jsem zírala, jak mezi tím rezavím jehličím začíná zelenat a je OK...je to hrdina .. love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (06.05.2012 20:52)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 06.05.2012 22:06
     

    tak já mám v pořádku skoro všechno thumbs down , jenom beztrné ostružiny obrážejí pouze od země thumbs up , ale to každoročně, nevyhodila jsem je jen proto, že vždycky obrazí naroste velké množství silných prutů a já si dělám nadějě, že tentokrát eye rolling smiley grinning smiley thumbs up

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 06.05.2012 22:31
     



    Anavi napsal(a):

    gabčo, co ten tvůj ibišek? Ožívá?

     

    Mateřídouška se krásně vzpamatovala, tak jsem ráda, vřesovce stále nic. Už ani nedoufám. Ale nevykopala jsem je, jen ostříhala, přehrnula zeminou a kůrou a nechám to tam zetlít.

    Anavi, to bylo vloni a plnokvětý bílý ibišek to nerozchodil. sad smiley

    Už mám jen obyčejný bílý a ten je letos ok. winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 06.05.2012 22:38
     

    Mně nepřežila zimu doma chryzantéma a venku bílá kopretina, záplevák, máky, mandloň, co jsem si vypěstovala na kmínek, vřesovce jsou suchý jen z půlky ( nevím, co s nima ), cypřiš rezavej taky jen z jedný strany a neobrazil Piilu. The Prezident snááád vyráží.

    Jo a nějaký narcisy.

    Ale jinak to celkově ujde. Mohlo být hůř.

    Myslíte, že už zmrzlíci nepřijdou? please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 06.05.2012 22:40
     

    Přijdou, uvidíš. Jasan ještě nemá listí.

     

    Jo abych nebyla mimo téma, mě nepřežily floxy, všechny je srnky sežraly, mrchy nohatý, taktéž maliny letos nebudu mít na výstavu, zajíci okousali do jednoho a půl metru většinu pupenů takže pruty raší jen sem tam :-( a bude jich málo.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (06.05.2012 22:42)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 07.05.2012 09:18
     

    jajo,kdyby z těch floxů zbylo aspoň něco, obrazily by... ale jestli to vzaly až ke kořenům, tak už se radovat nebudeš confused smiley

     

    Ten převislý bambus je nádherný!! Zdaleka jsem ho tak pěkný neměla a přes zimu celkem odešel, má hodně tenká stébla, asi ho zlikviduju...Objednala jsem od Lebiše dva nové. KOukám, že je asi nejlepší nechat ho samostatně,co? chci ho dát do závěsného samozavlažováku. Nebo myslíte, že by snesl nějakou konkurenci -třeba verbenu?

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 07.05.2012 09:46
     

    Mě nepřežily kromě jedné všechny fuchsie, pak cykas, několik maličkých oleandrů a převislý bambus...ten jsem koupila letos u Starkla nový.

    V loni jsem ho měla ve stínu, na slunku se mu nedařilo. A hlavně mu nesedlo větrné počasí...pokud bylo celý den větrno, tak lístky po okrajích zhnědly....Ale tak krásný jsem ho teda neměla....ale pokusím se.... grinning smiley . navíc taky moc rychle roste...dala jsem ho do většího závěsného květináče a to jen jednu rostlinku, protože v loni jsem dala 2 a květináč byl za měsíc úplně plný a už by se tam nevešlo ani stéblo.....A myslím si, že je tak zdobný, že se k němu už nemusí sadit vůbec nic.... winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 07.05.2012 10:23
     

    No tak jo, dám jen jeden do jednoho závěsného samostatně a ať se předvede. Hnojíte něčím?

     
  • Autor: Dasa56
    Status: nováček

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 07.05.2012 22:03
     
    Já bych k bambusu nic nedávala,když se podíváš o stránku zpátky,tak ho mám samostatně a myslím,že by ostatní kytky zahlušil.On totiž fakt roste strašně rychle.Hnojím tak jednou týdně s ostatníma kytkama.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.05.2012 06:43
     

    Jo...vymrzla mi máta... eye popping smiley takový plevel!! A jeden trs oregána.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.