pátek 3. května, 17:09 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

Datum: 08.01.2010 14:23
 

Ahoj všichni zahradní nadšenci,

koukám z okna, jak se tam sype sníh a říkám si, že nám ty zahradní diskuse nějak v zimě usínají.

Je to logické, zahrada, kytky, vřesoviště, stromy atd. jsou v hlubokém limbu (taky bych si dala dvacet, to nezapírám grinning smiley )....., ale napadlo mě, jak se máte a co děláte právě teď. Studujete literaturu? Hledáte inspiraci? Objednáváte rostlinky? Sypete ptáčkům? Nebo něco úplně jiného? V každém případě vás všechny zdravím flower smiley a těším se, jak to tady s nadcházejícím jarem zase začne žít!!

PS - máte-li hezké fotky svých zimních latifundií - podělte se smiling smiley.

A abych nezapomněla - do nového roku vše NEJ a skvělé výsledky v zahradě i všude jinde!

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 9
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 08.01.2010 19:42
     

    Drahuško beru.....už jsem je párkrát měla...vydržely mi tak 3 roky, udělala jsem krásný keříky a pak mi bez rozloučení odešlysad smiley . Tak s tím počítám

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 08.01.2010 19:46
     

    O.K.

    Někomu jsem na jaro slíbila i kany a nevím, komu confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 08.01.2010 20:05
     

    drahu, ty nemáš červenolisté, viď?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 08.01.2010 20:29
     

    Anavi nemám. Mám jen klasiku a mám, protože docela dobře přežívají zimu (kupodivu) Letos jsem je poprve na podzim ostříhala a tyhle plnokvětí krásně zakořenily. Ty druhé, s modrou plnou sukýnkou se mi nechytly. Nechám je trošičku narůst a ostříhám zjara. Pak se chytnou, doufám. Anavko ty chceš taky tu červenobílou?

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 08.01.2010 21:26
     

    U Petro je lepší osobně. Co vím z nářků zahradních fanynek, tak poštou to většinou nějak nevyšlo.

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 08.01.2010 23:41
     

    Stín mám taky, tak jestli ti Drahuš vydrží, tak zkusím, budu ráda.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 00:31
     


    Evita napsal(a):

    Když jsme tak v tom povídání a těšení - ráda bych v trávníku vysadila nějakou hezkou skupinku jehličnanů - ne nějaké obry, to by se mi tam nevešlo. Nemáte pro mě nějakou inspiraci please smiley? Aby k sobě hezky ladily tvarově a byly barevně různorodé.


    Je tam vlhko, sucho, výsluní či stín? Jak je ten prostor velký. jenom jehličnany nebo s něčím zkombinovat?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 10:39
     
    drahus napsal(a):

    Anavi nemám. Mám jen klasiku a mám, protože docela dobře přežívají zimu (kupodivu) Letos jsem je poprve na podzim ostříhala a tyhle plnokvětí krásně zakořenily. Ty druhé, s modrou plnou sukýnkou se mi nechytly. Nechám je trošičku narůst a ostříhám zjara. Pak se chytnou, doufám. Anavko ty chceš taky tu červenobílou?

    červenobílou fuchsii? Klidně, beru smiling smiley Ony chtějí polostín, že?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.01.2010 10:41)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 11:03
     

    jo polostín, ale měla jsem je i na sluníčku a taky neprotestovalynono smiley winking smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 11:08
     

    RAM: Je to volný prostor (zatím trávník) v zahradě. Z JZ roste vzrostlý modřín, z jihu středně velký ovocný strom, z ostatních stran je volno (trávník a cesta) ,místo je suché, může to být cca 12 m2 volného prostoru slunce tam bývá od odpoledne do večera, ale není tam úpal v vzhledem k těm okolním stromům.

    Moje představa je udělat tam ladnou skupinku jehličnanů (nějaký do výšky, něco plazivého a něco ve střední úrovni), která by byla různých barev a tvarů, v popředí by mohly být i nižší traviny, aby to byla dominanta při pohledu z domu. Nechci vysoké jehličnany, nejvýše cca 3 metry, ani nijak extrémně široké, aby to nezabralo půl zahrady.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 17:16
     

    Už to skoro začínám mít před očima.

    Doporučoval bych nezůstávat jen u jehličnanů (i když i ty samotné umí vytvořit kompozici, která dovede na zimu měnit barvy a rozhodně nezevšední. Rozhodně bych to doplnil třeba o skalníky, jejichž malé zářivě červené kuličky dovedou rozveselit podzimní pohled, a některé vzrůstné trávy například zebrinu či ozdobnici, která tomu ubere na strnulosti a dodá pohyb. Další prvek, který nesmí chybět jsou kameny. Nejlépe něco místního co zapadne do celkového rázu. Evito pošli prosím pár fotek, z různých úhlů, kde je vidět trochu okolí, já se pokusím na to něco namalovat a navrhnout. (ota.beran(zavináč)bmprofit.cz).

    Poslední věcí, která by mě zajímala je vztah k exotičnosti dřevin. (vadí, nevadí, preferuji) a případně přibližný názor na cenu jednotlivé sazenice. (průměr, maximum)

    Zatím přeji hezký den a těším se na odpověď

     

    Ota

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 17:24
     

    Ram: odpověď dle mého gusta!!! thumbs down thumbs down

    Traviny tam určitě patří, přimlouvala bych se ještě za dochan psárkovitý. Moc hezky "kvete".A na podsázení (a mezi kameny) klidně třeba kostřavu medvědí. Udělá krásné polštáře.

    Skalník teď mám v záhonu taky, červené kuličky to na podzim krásně prozáří.

     

    viz odkazy:

    [www.katalog-rostlin.cz]

     

    [www.zahradnictvikrulichovi.cz]

     

     

    [www.garten.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 17:26
     
    2791-picea-abies-little-gem-smrk-ztepily.jpg

    Ze zakrslých jehličnanů mám slabost pro smrček "Little Gem"

    [www.profizahrada.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 17:27
     

    Evito, hodně jsme toho přemleli tady:

    [www.week.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 17:29
     

    S jehličnany s citem
    Jak tedy používat stálezelené jehličnaté dřeviny v zahradě tak, abychom dosáhli efektního, nijak extrémně nevybočujícího účinku? Především si musíme uvědomit, že i světlé či barevné kultivary jehličnanů působí v konečném důsledku tmavě. Toho lze využít pro vytvoření pozadí pro světlejší či kvetoucí rostliny a před stěnu z jehličnanů vysadit například kvetoucí keře, trvalkový záhon nebo vyset trávník. I opačný efekt je žádoucí: pohled z prostředí tmavých jehličnanů do zahrady rprozářené sluncem či barvami je mnohem působivější.
    Pokud se rozhodnete vysadit z jehličnanů skupinu, je třeba si uvědomit, že v místech, kde se budou rostliny vzájemně dotýkat, vzniknou na většině druhů holé plochy, které po případném probrání či pokácení některé dřeviny již nikdy neobrostou! Protože jehličnany můžeme použít v zahradě také jako dominanty, je třeba jejich rozmístění věnovat náležitou pozornost. Vhodnější je výsadba do skupin vytvářející jeden výrazný celek, než solitérně roztýlené, kdy tříští pozornost a v zahradě vzniká optický chaos.
    A rada na závěr: že méně znamená více platí u jehličnanů obzvláště. Nikdy se nenechte svést k tomu, abyste vedle sebe sázeli ostře odlišné tvary a barvy - štíhlé vysoké vedle nízkých kulovitých, výrazně modré vedle zlatožlutých.

     

    Zdroj:

    [www.profizahrada.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.