sobota 21. září, 03:05 Svátek má Matouš
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

Datum: 08.01.2010 14:23
 

Ahoj všichni zahradní nadšenci,

koukám z okna, jak se tam sype sníh a říkám si, že nám ty zahradní diskuse nějak v zimě usínají.

Je to logické, zahrada, kytky, vřesoviště, stromy atd. jsou v hlubokém limbu (taky bych si dala dvacet, to nezapírám grinning smiley )....., ale napadlo mě, jak se máte a co děláte právě teď. Studujete literaturu? Hledáte inspiraci? Objednáváte rostlinky? Sypete ptáčkům? Nebo něco úplně jiného? V každém případě vás všechny zdravím flower smiley a těším se, jak to tady s nadcházejícím jarem zase začne žít!!

PS - máte-li hezké fotky svých zimních latifundií - podělte se smiling smiley.

A abych nezapomněla - do nového roku vše NEJ a skvělé výsledky v zahradě i všude jinde!

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 9
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 15:36
     

    Anny, já taky. ale upřímně řečeno, moc nadějí jim nedávám, i když jsou z nich přes zimu pěkně vzrostlé cypřišosmrčky grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

     
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 16:07
     
    anny napsal(a):

    No,já už pomaly brouzdám po nete,nakoukam na aukro a premýšlam,s akými semenami by som to mala zkúsiť toho roku.

    Moji tohoročný kandidáti:

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    hlavne ten posledný ibišek ma dosť láka.

    Anny, k tvým tužbám :

    pod prvním se zřejmě skrývá Paulownia

    2. Poncirus trifoliata

    3. Ipomea, letnička

    4. sazaník ( calycanthus )

    5. Lagerstroemia indica ( ? )

    6. zmarilka/ zmarlika nebo-li cercis, bůhví jaký.

    7. Hibiscus mutabilis

    Mrazuodolnost : 1 + 4 + 6 tuti, 2 + 5 ( s otazníkem, u tebe... možná... možná .. s problémy )

    Ibišek je zajímavý, uvádějí u něj mrazuodolnost až do -17 st.

    na přil. odkaze je, že ho pěstují ( s nakrytím ) v zoně 7b ( tj.-14.st ) a roste jim tam. Otázkou je, jak by se choval v naší zimě.

    [davesgarden.com]

     

    Nebudu se vyjadřovat k prodejcům na aukru, jen uvedu, že kdybys chtěla ( např. ) vše ze seznamu, pak dtto nabízí p. Rézl, balení semen stojí 24 Kč a platíš jen jedno poštovné. ( Salta Seeds )

    [www.bambusarium.cz]

    Ibišek pak Koexflor, za dvácoše.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (10.01.2010 16:12)
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 16:52
     

    Květko,som rada,že ťa tu vidím-po tak dlhej dobe. Nebudeš mi veriť,ale keď som brouzdala po aukru,tak som si na teba párkrát spomenula,že Ty by si iste vedela,čo a ako s nimi.winking smiley

    Za odkaz na bambusárium ďakujem,já som si cca pred 10 rokmi z neho dokonce objednávala a do dnešných dní mám z tej objednávky na záhrade lespedéziu a leycestriu.

    Prosím ťa,si si istá s tým ibiškom? Já som sa dívala na Koex.fl. ale ibišek s meniacou sa farbou kvetov som tam nenašla.Tak neviem,či neviem hladať,alebo si sa ty prehliadla. Našla som tam len obyčajné semená sýrských ibiškov,ale také obyč. ibišky už mám,dokonce sa mi dosť vysemeňujú,tak musím i likvidovať.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 17:32
     

    Anny, tady, snad se nejedná o nějakou starou nabídku

    [www.koexflor.cz]

     

    [www.koexflor.cz]

     

    jsou i plnokvěté

    [www.onalee.com]

     

    + tady ti přikládám strojový překlad o Hibicsus mutabilis

    [fficial%26sa%3DG">translate.google.cz]

     

     

    za mrazuodolnost neručím, většina z reakcí na Daveś Garden je z oblastí s daleko mírnější zimou ( zona 8 + 9 ). Ale jsou tam i reakce právě ze zony 7 ( což ty splňuješ winking smiley )

    ( dívala jsem se na nabídku pána, kt. tento ibišek nabízí, teda mrská to.. thumbs up.. a ty názvy, pod kt. chce lidi nalákat, chjo )

     

    ke zbytku, to, co mám : Paulownii jsem měla loni ze semen od p. Rézla ( podárek od kámošky, měla jich moc ), nechala jsem ji přes zimu venku, byla malá, zmrzla ( měla jsem hodně nízké teploty ). Jinak je to poměrně velký strom, není až tak vzácný, norm. v ČR roste ( parkový, uliční ). Má obr listy.

    Sazaník ( dtto původ, roste pomalu ze semene, lépe řízkovanec ). Pěkný, ale že bych nad ním až zas tak plesala, to nikoliv.

    Cercisy mám dva ( tmavolistý a snad čínský ). Ty mám moc ráda, líbí se mi. Dají se koupit sazenice, jako mladý je náchylný k omrznutí ( což u tebe asi neplatí ). Nesmí se řezat, neumí hojit, rád v místě řezu chytá houbu.

    citronečník + Lagerstroemii nemám, u mne by nepřežily. Citronečník měli v Troji v Bzahradě, už není..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 17:33
     

    koukám, jak jste se rozjely!! eye popping smiley winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 17:51
     

    Bahenní ibišky mám z Koexfloru, semínka vzešla a i přes chemické ošetření proti padání mladých rostlin, rostliny padly. No, prostě jsou padlý mrchy! I těch padesáti korun je škoda (měla jsem je v rašelinových tabletách, svítila jim a nahřívala ze spodu) thumbs up

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 18:27
     

    Aha,tak to nie je sýrský! Tieto mám, a to dokonca vo viacerých farbách,ale najväčší je rúžový. Mám ich už cca 4 roky,zatial vždy prezimovali.

    no,ešteže si ma upozornila,že to nie je sýrčan,lebo já som jaksi automaticky predpokladala,že to bude on.

    Mňa práve najviac láka ta Lagerstroemia. Pred pár rokmi som sa o ňu pokúšala,ale zhnilo mi to ešte vo fáze prvých klíčných lístkov-takže som to prekliala. Lenže už ma tá naštvanosť opustila a opäť ma svrbia prsty.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 11.01.2010 14:52
     
    p1110017.jpg
    Další fotografie:
    Hm.....a aj nafotila :
    - ze som vytiahla prvu tohorocnu burinu - dve pupavy....na okraji skalky, lebo som bola vonku len v papuciach...Tej buriny( v skutocnosti drobnej) je tam viac - bude to chciet na nu nabehnut, lebo takto sa aj z hustych trsov odstranuje uzasne lahko - poda je vlhka a nakyprena mrazmi..
    - na niektorych miestach vyliezaju krokusky...tieto najvacsie maju 4-5cm
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 11.01.2010 14:53
     

    Keria u Tebe se už snad hlásí jaro?eye popping smiley neskutečnýýýýýeye rolling smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 11.01.2010 15:06
     
    Irisko...neboj, vy neskor uz budete mat jar naozaj...a my budeme na nu este dlho cakat( casto sme pozadu aj 2 tyzdne )...
    U nas to tak chodi..casto ujeto, ale zvycajne v tom negativnom zmysle..
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 11.01.2010 22:16
     

    Keri, myslíš, že přežijí - mně takhle "koukaly", než začaly ty sněhy... Přihrnula jsem je trochu kůrou, nic lepšího jsem nevymyslela. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 11.01.2010 22:38
     

    Ivčo přežijí, vždyť kvetou i ze sněhu neboj:-)

     
  • Autor: drnda
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 12.01.2010 08:29
     

    Taky mi takhle vykukovaly ještě než napadlo....eye rolling smiley , myslím že to byly ty, co jsem na podzim sázelaconfused smiley Jinak jen na zahradě oklepávám sníh ze stromků.Ale přišly katalogy...tak listuji a mají tam pěkné novinky, které by se šikly....flower smiley

     
  • Autor: drnda
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 12.01.2010 08:33
     

    Jo ale už několik dní se chystám na semínka katalpy a millionek, ale kvůli sněhu nebyl čas, zkusím uvidím, jak budu úspěšnáwinking smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 16.01.2010 19:40
     
    pclar.jpg

    Dnes som preliezla Hornbach a Baumaxeye rolling smiley- potrebovala som nejake drobnosti a tak som nakukla aj do zahradnej casti...Hm, ale zatial NIC!...Jedine co vyzeralo k svetu boli police s primulkami - uzasneeeee farby a cyklameny, ale to mi mmt. netreba...

    Tak som si kupila 2 saciky semienok ( hihiiii...dufam, ze nie zase len do zbierky) - planujem urobit taku ruzovo-cerveno-bordovu skupinku...Jedno je bordovy laskavec a druhe godetia grandiflora( syn.clarkia - lokanka)...

    Tu lokanku som pestovala aj pred rokmi - mala som parkrat bohato zakvitnute trsy - take, ze vyzerali az neskutocne - ako umele gycovite kytky...flower smiley Tak sa na ne zase moc tesim... laskavec pocitam len 2-3 ks len ako pozadie pri plote ..

    ( foto je z netu, ja som mala aj ovela krajsie trsy...a rozne odtiehne od bielej cez ruzovu... az fialovocervenej..)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (16.01.2010 19:53)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.