sobota 4. května, 02:40 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

Datum: 08.01.2010 14:23
 

Ahoj všichni zahradní nadšenci,

koukám z okna, jak se tam sype sníh a říkám si, že nám ty zahradní diskuse nějak v zimě usínají.

Je to logické, zahrada, kytky, vřesoviště, stromy atd. jsou v hlubokém limbu (taky bych si dala dvacet, to nezapírám grinning smiley )....., ale napadlo mě, jak se máte a co děláte právě teď. Studujete literaturu? Hledáte inspiraci? Objednáváte rostlinky? Sypete ptáčkům? Nebo něco úplně jiného? V každém případě vás všechny zdravím flower smiley a těším se, jak to tady s nadcházejícím jarem zase začne žít!!

PS - máte-li hezké fotky svých zimních latifundií - podělte se smiling smiley.

A abych nezapomněla - do nového roku vše NEJ a skvělé výsledky v zahradě i všude jinde!

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 9
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 17:31
     

    Pokud jsi příznivce "kmínkových" kultivarů, můžeš to třeba oživit i něčím takovým... jestli Ram souhlasí winking smiley

     

    [www.profizahrada.cz]

     

    [www.profizahrada.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.01.2010 17:34)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 17:35
     

    Navrhuji přemístit se do tématu Jehličnany... please smiley Tady to pak nikdo nenajde a možná by ta vaše diskuze zajímala i ostatní. Díky,Evito, Rame a případně ostatní...

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 19:40
     

    Já postupně vyhazuju, slabší jedince, kteří nepochopily smysl zimování.angry smiley thumbs up eye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 19:55
     

    lostris tak, tak......dnes letěly 3 vrhlíky s troskama kytiček....no jo no.....ale kdyby vše šlo pořád, bysme neměly co kupovat neee?grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 20:02
     

    já se jako každiričně chystám něco vyset, aby to jako každoročně nevzešlo a jako každoročně to pak na poslední chvíli půjdu stejně koupit, ale baví to.grinning smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 23:54
     

    No,já už pomaly brouzdám po nete,nakoukam na aukro a premýšlam,s akými semenami by som to mala zkúsiť toho roku.

    Moji tohoročný kandidáti:

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    [sz.aukro.cz]

    hlavne ten posledný ibišek ma dosť láka.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 09.01.2010 23:58
     

    anny, tak ty jsi fakt nadšenec!!! winking smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 00:03
     

    anny si to u nich může dovolit, jsou to většinou teplomilné druhy mě by to ani nevyklíčilo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 00:14
     

    Mně by nevyklíčilo nic bez ohledu na podmínky grinning smiley.

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 00:43
     

    Anavi -Little Gem je fakt krásný. thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 09:14
     

    eye popping smiley anny to jsou všechno super rostlinky......parádathumbs down a držím palce ať se vedewinking smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 10:29
     

    Irisko,já sa len rozhodujem,či to objednať alebo nie. Jak píše Jájinka,bývam na juhu a tak by som chcela len tie ,ktoré by som mohla prezimovať vonku.lenže už párkrát sa mi stalo,že som si naobjednávala podobné exoty a nič mi nevyklíčilo. Alebo aj vyklíčilo,vyrástlo ,ale malo to iný zádrhel-napr ako Tulipánový strom. Ten mám už 4 roky v kvetináči,zimujem v sklepe-na obrázkoch je síce krásný ,ale v skutočnosti je to strom a kvitně až v dospelosti. Takže kvetov sa asi nedočkám,ale už mi je ľúto rastlinku vyhodiť.

    Takže som podobné nákupy zančne omezila. Ten ibišek ma moc láka,ale zdá sa mi,že to bude nejaký divný druh-aspoň listy mi typicky ibiškovské nepripadajú.

    Ešte musím napísať,že som dosť zvedavá,jak mi prezimujú exoty,čo som pokusne nechala vonku. Na chránenom mieste som nechala fíkovník od Missinky a granátové jablčko. To je potvora,čo mám už aspoň 7-8 rokov a ešte nikdy nekvitlo. Keď si spomeniem,jak v Chorvátsku u zaprášené silnice rastie a kvitne,tak ma ide šlak trafiť. Toho roku som mu dala na rozhodnutie,buď bude kvitnúť,alebo pojde von,do volnej pody. Som zvedavá,či po takejto zime,konečne nezakvitne.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 12:16
     

    Já si kdysi na Aukru koupila semínka nějakého nádherného keře.... mám pár rostlin už tři roky, pracně zimuju u oken na chodbě, keříky rostou pomalu a po květech ani "Ň" Letos naposled a jdou!

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 12:21
     

    No práve! Drahuško ,podobné zkúsenosti mám aj ja. Na obrázku to vypadá nádherne,podľa popisu by pestovanie mala byť brnkačka,ale v skutočnosti to má furt nejaký zádrhel. Buď je kvet na obrázku značne zväčšený,alebo v našich podmienkách nekvitne,alebo rastie len v nejakej špec.zemine,alebo niečo iné.

    Som zvedavá ,čo tvoj oleander.

     
  • Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte lednu?

    Datum: 10.01.2010 13:13
     

    no tak vidím,že sa už tiež neviete dočkať,mám teraz(teda ako každý rok) na začiatku roka toho času strašne málo,stále len papiere a paiere,dane,DPH,inventúry na všetkých prevádzkach,ale už som stihla urobiť objednávku u Basíka na ľalie asi 25ks a neaké gladioly,ešte by som chcela neaké aj v lukonbulbs,ale najskôr musím rozmyslieť, kde to vôbec zas nasadímwinking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.