neděle 28. dubna, 02:17 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 18.02.2012 21:13
     

    u magora.jpg

    vyrkaz napsal(a):

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Neboj, Evi, i za dva měsíce bude z čeho vybírat - jsem důsledný megaloman smoking smiley

    eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley to snad není možný eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley ... seš fakt troškař smoking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 18.02.2012 21:16
     

    Verčo mám dotaz ... pěstuješ taky něco na zahradě? A ve stejném množství? winking smiley

    Teda musíš mít barák jak hrom a závidím že rodina nenadává.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 18.02.2012 21:17
     

    tady někdo zakládá zahradnictví?eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 18.02.2012 22:17
     

    grinning smiley Missi, když si dlouholetý rostlinný megaloman, tak rodina časem vyměkne a přestane remcat, nějaký ten rok je to remcání baví, pak zjistí, že je to zbytečné a tradááá, pak můžeš řádit smoking smiley

    ...a k zahradě, je to spíš zahrádka - taky je totálně plná smiling smiley možná spíš přeplněná winking smiley , ale já bych asi spíš potřebovala nějaké slušnější pole grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 19.02.2012 15:12
     

    Joo Verunko, přesně tak. Nebudu machrovat, když o tom nic nevím a začínám to pěstovat. Tak se zeptám zkušenějších .. Chlap nechlap. Šetří mi to čas, nervy a hlavně náklady. Takže pokud vyloženě neotravuju s blbostma, tak jsem rád za každou radu. No a naopak, pokud něco vím a mám zmáklý, nebo na něco zajímavého narazím, tak se taky rád podělím s ostatními. Od toho to tu je :-). Takže jsem rád, že jsi tak hodná a radíš co a jak a kde nemáme naletět. Takže díky za to thumbs down flower smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 19.02.2012 19:27
     

    Vláďo, díky za povzbudivá slova grinning smiley To vždycky bodne smiling smiley

     
  • Autor: kive
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 22.02.2012 19:59
     

    Vyrkaz - Verčo,

    prosím radu - asi pozdě, ale ať vím. Objednala jsem si jednu plumerii - semínka - jen zkusmo. Mám naději, že mi v našich podmínkách pokvete tento druh?

    PLUMERIA - Frangipani ORANGE

    Jinak - teda - super množárna - tleskám! thumbs down thumbs down

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 22.02.2012 21:27
     

    Kive, jestli je to ta "Orange" od paní Majrichové - Finnigan s.r.o., tak takový kultivar prostě žádný není, na fotce je výsek z často užívaného obrázku plumerie Imperial Topaz, respektive takhle jí říkají Thajci, registrovaná je u APS jako India. To je vzrůstný kultivar, prostě jedna z těch velkých mršek, které radši volnou půdu. Je to semenáč, takže je možné, že se zvrhne a zmákne zakvést i v květináči, ale to spíš opravdu velkou náhodou winking smiley

    Pokud by si nakupovala kultivar "Orange" od pana Neorala - Neoseeds, tak ten má na fotce pro změnu kultivar "Kapalua", což je zase klasická Hawaiiská vzrůstná mrška, takže viz. výše smiling smiley

     

    Jediný, ke komu tě teď s čistým svědomím v téhle republice můžu poslat nakupovat osivo plumerií je pan Mitiska - Koexflor s.r.o. [www.koexflor.cz] , který má pár kousků ze své nabídky osiva plumerií taky od skvělého šlechtitele Kukiata, před dvěma měsíci bylo to osivo čerstvé, takže teď je ještě ve slušné klíčivosti.... a Kive, díky, že ses nebála zeptat grinning smiley smoking smiley

     
  • Autor: verunkavon
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 23.02.2012 09:27
     

    Veru, tak mě tak zaráží, proč to prodávájí, když to vůbec neodpovídá. Spoléhají na to, že tomu nikdo nerozumí?! sad smiley Nevím hrůza. Já jsem ty své zasela. Jen se chci zeptat, za jak dlouho asi klíčej. smiling smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 23.02.2012 12:10
     

    Verunko, odpověď a) asi jo, spoléhají na to, že tomu tady v Evropě rozumí jen velmi málo lidí, ale řekla bych, že na to spoléhají spíš Thajci, co to prodávají, a prodejci, co to prodávají tady, ti jsou v té situaci, že tomu opravdu nerozumí, většinou reprodávají z eBay. Z lidské stránky to chápu, kdybych prodávala šedesát kategorií osiva, taky bych asi nebyla odborník na každou z nich. Z obchodní stránky to nechápu, pokud něco prodávám, musím přece vědět co, a svým zákazníkům za pravost zboží do určité míry ručit eye rolling smiley

    Odpověď b) jakžtakž čerstvé osivo Plumerií začíná klíčit do týdne, co ho dáš do substrátu, zhruba do tří týdnů je venku komplet. Starší osivo neleze o moc déle, ale má horší klíčivost smoking smiley

    ...což je vlastně pro mě další neuchopitelné téma, většina osiva Plumerií klesá dost s klíčivostí i při ideálních podmínkách skladování už po cca třech měsících, tak nechápu, jak tady může prodejce prodávat to stejné osivo třeba rok tongue sticking out smiley

     
  • Autor: kive
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 23.02.2012 12:23
     

    Verčo, díky za odpověď. Kupovala jsem u p. Neorala. Tak je mi to jasné ... budu pěstovat nějakou nekvetoucí rostlinu. Já jsem si ji jen tak zkusmo vzala - naštěstí jen jednu. Pokud budu chtít objednat někdy znova - už vím, že ti to raději tady napíšu a pomůžeš vybrat. Máš pravdu, že v tom se tady málokdo vyzná - já se moc ráda zeptám, když mám koho. Hlavně když je někdo tak ochotný a poradí. Proto moc díky!

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 23.02.2012 12:31
     

    Kive, není zač, rádo se stalo smiling smiley Když jsem s Plumies začínala, tak mi taky pomohli, já bych to všem těm mým Plumiesholics ráda oplatila alespoň tím, že pomůžu dalším winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 23.02.2012 12:42
     

    Věruš, jak dlouho už plumérky pěstuješ? A jen tak pro sebe a pro radost nebo i prodáváš či vystavuješ?

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 23.02.2012 13:03
     

    Los, já mám Plumerky teprve třetím rokem, předloni jsem poprvé zasila - stejně jako většina z vás tehdy ještě nepoučená nesmysly koupené na českém Aukro, těhle pár semenáčů jsem už použila pod rouby, loni jsem si poprvé dovezla roubovance a řízky z Thajska a Ameriky, jen pár rostlin, abych viděla, jestli na původních podnožích budou v pohodě, nebo jestli je lepší lupnout je na semenáče tady zapěstované (tohle se ukázalo jako lepší varianta smiling smiley ) Zatím není co vystavovat grinning smiley Loni jsem měla první dva květy na semenáči Daeng Udonu a jeden první kvítek na roubovanci Mardi Gras, než jsem je stihla vyfotit, tak mi je "očesalo" naše štěně tongue sticking out smiley Letos, doufám, bude úroda lepší, ale žádný šlágr ještě nečekám, to až přes rok.

    Na prodeje se zatím nechystám, dřív, než nějaký případný přebytek vypustím do světa, tak bych chtěla mít jistotu, že ty holky jsou plně květuschopné i v klasických českých domácích podmínkách (nejenom ve skleníku nebo v zimní zahradě), chci zkusit taky experimenty s výsadbou do volné půdy (na podzim vykuchnout a šup do sklepa - jako jiřiny) atd. Prostě to bude chtít ještě čas grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 23.02.2012 13:26
     

    Verunko, jako všechno chce čas.. Tak to budu sledovat. Super rady a zkušenosti. Plumerky ještě nemám. Ještě mi prosímtě řekni, co škůdci? Mají stejné jako Oleandry? Předloni jsem měl puklice, dost trvalo než jsem se jich zbavil. Musel jsem je ostříhat, takže vloni kvetly jen dva, co jsem nestříhal a co nebyly napadený. Letos snad už zase všechny. Ale ty mrchy jsou děsný. Určitě bych chtěl zkusit taky Plumerky do volné půdy. Podmínky na uskladnění mám, tak by to nemuselo být špatný.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.