sobota 27. dubna, 16:10 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 14.03.2012 19:00
     


    Vladik napsal(a):

    Anoo prosím.. Strepsík tam je taky. Je to Nerus konkrétně.

    to víš, gesnerkářka má oči všude grinning smiley

    P.S. je to asi spíš Nerys, že jo? winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 14.03.2012 19:07
     

    Já si říkal, že si jich někdo jistě všimne. Mnooo, tak teď nevím, dostal jsem ho jako Nerus.. Tak asi to bude Nerys. Musím to opravit.. Děkuji :-).

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 15.03.2012 19:20
     

    grinning smiley A já začínám se slíbenou zprávou ze zimování:

    Roubovanci vs. semenáče:

    - semenáči zimnění v 13-15C mají za jedna, ani jeden nešel do kopru (byli to ovšem semenáči, kteří léto strávili pod širým nebem, a ti neměli problémy ani se zimováním při "trenkové teplotě" (24-25C) mého dobrého mužíka v pracovně, tihle semenáči vypadají jako naprosto nejodolnější kategorie Plumerií grinning smiley )

    - semenáči, kteří v létě venku nebyli, významně lépe přezimují při 18-19C, trenková teplota jim dává zabrat (tak 20-30% úhyn)

    - původní roubovanci jsou při klasické pokojové teplotě zimovatelní obtížně, při "trenkové teplotě" téměř vůbec (museli by být asi nonstop drženi mimo houbové choroby silnými fungicidy, jejich dužnaté terminály rychle ztrácejí hutnost, při zvýšení vlhkosti zas narůstají ataky houbami atd., prostě kolečko bláznů grinning smiley ), takže pokud si někdo chcete pořídit klasického hotového roubovance, tak šup s ním na zimu do skleníku, zimní zahrady nebo nevytápěné ložnice, pokoje pro hosty či něčeho podobného

    - roubovanci na vlastních semenáčích (ty dvouletí semenáči všichni byli přes léto venku) nemají problémy se zimováním téměř žádné, jen při trenkové teplotě ty jejich rouby nevypadají úplně vitálně, ale jakmile jsem je šoupla do pokojové teploty - nějakých 21C a trochu vyšší vlhkosti, tak se dali zase dohromady grinning smiley

     

    ...takže můj závěr kauzy zimování - roubovanci vs. semenáči zní - pokud máte skleník nebo zimní nebo prostě nějaké hodně světlé chladnější místo pro zimování, pořiďte si klidně původního roubovance, pokud chcete rostlinku, která s vámi žije i v zimě v teple a stojíte o nějakou odrůdu, zapěstujte si semenáč, vyletněte ho a za dva roky ho naroubujte, a pokud prostě rádi sledujete své semenáče jako dětičky, jak pěkně rostou, a stejně jako já pak uroníte kroupu dojetí, až vám semenáč vykvete, tak sijte, letněte a tyhle semenáčky pak s vámi vydrží všechno grinning smiley

     
  • Autor: verunkavon
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 09:19
     
    plumerie.jpg

    Tak to je Veru super. Moji semenáčci, zatím tři, uvidíme..... šetřím místo na ibichygrinning smiley Doufám, že až vykvetou, tak mě to nechytne jako tebe, fakt už neni, kam to dávat.grinning smiley tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 12:24
     

    Pěkné, věřím, že kdybych začal, tak už taky neskončím , jako s orchidkama, jako s ibiškama , jako s adeniema , jako.....grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 13:03
     

    Jo, souhlasím, je to mor... ale když máme takovou rádkyni jako je Verunka, no tak to pak je paráda. I Ty Plumerky pak budou co k čemu :-). Verunko, máš je krásný. Mě vylezl zatím jeden. Tahám očima další.

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 13:11
     

    Veru smiling smiley super thumbs down Jdu objednávat ještě naposled letos odrůdové osivo Plumerií, jakou máš ráda barvu? grinning smiley ...zakrslík se ti domů ještě určitě vejde grinning smiley

     

    Franti grinning smiley , když máš Adenia, tak už máš k Plumerkám jen pidikrůček grinning smiley ...a jak tě znám, tak to pak bude rošambo ve velkém grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 13:13
     

    Jo jo a kolik je druhů............................grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: verunkavon
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 13:16
     

    Veru chci je zkusit spíše jak jsi říkala, v létě ven a pak jako jiřiny, nebo mečíky uschovat pod schody. Jsem na to zvědavá

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 13:27
     

    Taky to tak chci. Akorát je nebudu vyndavat ze zeminy. Ale dám na půdu, je tam světlo a bezmrazo :-). Ale to předbíhám, klíčí mi zatím jen jedna.. :-).

    Verčo, jakou nejmenší teplotu pak snesou?

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 13:57
     

    Veru winking smiley OK, když si to rozmyslíš, víš kam grinning smiley

    Vladi, já je měla v zemině na verandě letos i v osmi stupních a nic jim to neudělalo, s holými kořeny jsem letos ještě nic nezimovala, ale ti kluci z Texasu mi hlásili, že ty jejich garáže jsou temperované v mrazech většinou tak na pět stupňů smoking smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 14:14
     


    Frantisek napsal(a):

    Jo jo a kolik je druhů............................grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley


    Franti, hodně, trpaslíků, zakrslíků a miniatur je míň, ale abys jen ty registrované posbíral, budeš potřebovat skleník asi jako fotbalové hřiště grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 14:46
     

    Já tam mám, Oleandry. Nevím kolik tam bude, ale nemrzne tam určitě. thumbs down

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 15:43
     

    Verčo - a jak je velká nejmenší plumerie?

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 16.03.2012 16:17
     
    minisunstar.jpg

    No nejmenší jsou miniatury, ty mají většinou v dospělosti do 30-40cm, ale některé i jen 25 cm - jako ta na obrázku - Mini Sunstar - květy mají v různých barvách - od bílé, přes růžovou a fialovou, žlutou, oranžovou po tmavě červenou (čerstvá loňská novinka má barvu červeno-černou), listy mají většinou dost ozdobné - běžné jsou u nich různé druhy panašování smoking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vyrkaz (17.03.2012 18:06)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.