neděle 28. dubna, 18:01 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 09.03.2012 19:41
     

    Drago, pěkný sazeničky thumbs down je vidět, že jim nic nechybí a zdravím kypí smiling smiley

     

    Franto, a pro tebe mám extra zprávu - existují i miniplumerie (jsou ještě menší než trpasličí plumerie) - v dospělosti mají tak do padesáti centimetrů - to je menší než ibišek nebo adenium, co ty na to? grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 09.03.2012 19:55
     

    Verunko, to jsi mu ani neměla psát :-DDDD spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 09.03.2012 20:27
     

    Tak to jsi opravdu neměla psát Verčo. Ale nebudu, čekám ibi od G , tak už jsem v mínusu.angry smiley angry smiley angry smiley

     

    Dodatek : Ale beru na vědomí tongue sticking out smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (09.03.2012 20:27)
     
  • Autor: verunkavon
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 09.03.2012 22:13
     

    Veru, prosím mohla by jsi mi napsat, taky mi vzešly tři plumerky a potřebovala bych je přesadit. Mám použít zeminu na kaktusy a nebo substrát pro oleandry. A je lepší dát do většího květniku, nebo postupně přesazovat. Díkysmiling smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 10.03.2012 04:04
     

    Veru, lepší bude zemina pro oleandry smiling smiley

    ...a já jsem lenoch na přesazování, takže jsem cpala Plumerky většinou rovnou od semene do litrových kontejnerků, kromě lenosti (další dva roky nebudu přesazovat) mě k tomu vedlo to, že Plumies jsou taky lenoši na kořenění grinning smiley , tak jim dělám pohodlíčko (ubyde jim "otřepávání se" po přesazení, pro kořeny dost místa atd.)

    Běžná praxe ve školkách je stejná u Plumerek i u ibichů - malé nádoby na množení ze semen pak přesazení do malé nádoby na zapěstování sazeničky, po jejím prokořenění do větší nádoby atd.

    Experti na malé nádoby jsou sousední Němci - viděla jsem u nich kvetoucí Plumerie přes metr sedící v květináčku, který neměl ani třičtvrtě litru grinning smiley

     
  • Autor: verunkavon
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 10.03.2012 09:29
     

    Veru díky, přesadím,

    Jinak jseš blázínek, psát příspěvek ve 4,04 hod. já tedy tvrdě spímsmiling smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 10.03.2012 11:56
     

    Já jsem sila v noci ibišky smiling smiley Zkoušela jsem to už večer, ale naběhla rok a půl stará barbarka Conanka a u prvních třech křížů mi přeházela cedulky, tak jsem to nechala až na noc, navrch jsem včera nafasovala kšeftík na dramaturgii jednoho Tv pořadu, tak jsem prostě v noci "makala jak černá", jindy není klid, ropuchy mám doma nonstop tři, chlapa už jsem doma týden neviděla (točí na Slovensku), jedna babka kaučuje farmu, druhá je na Slovensku, takže mám ty dračice, psa, kočky ad. nonstop ve správce já grinning smiley

    ...u květníků Plumerek nezapomeň na dobrou drenáž winking smiley a květníky dole ideálně ty děrované jak řešeto smoking smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 10.03.2012 12:28
     
    dscn1431.jpg

    A můžou být děravé jako řešeto takto, jak je mám na orchideje grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley ????

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 10.03.2012 13:34
     

    thumbs down Franti, máš jedničku za správné uchopení tématu "děrovaný jako řešeto" grinning smiley

     

    ...ty kontejnerky, co používám, mají dole větší díry grinning smiley , takže jako drenáž používám sklasický žulový štěrk, protože většina prodávaných drenáží v zahradnictví mi propadala dírkami ven smoking smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 14.03.2012 15:53
     
    pl14032012.jpg

    Veru, tak už se klube první. A zrovna Mardi Gras Mmmmm... mám radost. Vypadá to na pěknou silou rostlinku.

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 14.03.2012 16:12
     

    A, Vladi, shodila tahle kráska semenný obal sama, dělal si porodní bábu, nebo jsi loupal předem? grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 14.03.2012 16:58
     

    Verčo grinning smiley , předem jsem neloupal, ale porodní bábu dělal :-D Stáhl jsem jí to dneska a šlo to v pohodě. thumbs down

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 14.03.2012 17:25
     

    Vláďo, množíš i strepsy, koukám winking smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 14.03.2012 17:28
     

    A, Vláďo, jsi šikovná porodní bába, rostlinka vypadá výborně, čisté děložní lístky, pěkná vitální rostlinka, jši šikula Plumieholic thumbs down

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Plumerie

    Datum: 14.03.2012 18:52
     

    Anoo prosím.. Strepsík tam je taky. Je to Nerus konkrétně. No, měl jsem vyfotit ten porod co? Hihi..

    No a Verčo, mám výbornou rádkyni, tak aby to pak nešlo :-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.