neděle 28. dubna, 02:18 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 05.02.2012 02:58
     


    Missi napsal(a):

     

    vyrkaz napsal(a):

    Franti, teď jsem z vísky v kopcích Posázaví smiling smiley V Úvalech na mě čeká pozemek jedenáctset metrů, tam se mi vejde regulérní skleník winking smiley , tedy až na to mužíkovi zbudou síly grinning smiley

    ...a Plumerky budou jednou lemovat alespoň půlku pozemku místo živého plotu grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    No supééér, budem od sebe "co by kamenem ...." winking smiley , pozvu se na exkurzi.

    Ten živej plot z plumerek ale bude dost řídkej, bude tam foukat.smoking smiley grinning smiley


    JJ, tak za dva roky otevřu výletní trasu thumbs down a bo budou jiřino-plumerky bezpečnější v závětří, tak jim na záda budou funět tůje, to je přeci jasný grinning smiley

    ...a druhou půlku pozemku budou lemovat všeliká ibišková křoví grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 05.02.2012 18:52
     

    mám plumérky pestované zo semienok, už viacročné, rôznych veľkostí, mix farieb. V žiadnom prípade to nie sú žiadne trpazlíčie sorty, tá najvačšia má už asi jeden meter. Držia sa celkom dobre, cez leto sú vyhodené na letnú terasu, v zime pod oknom v svetle. Zeminu mám s pieskom, pestujem zhruba jak trop. ibišky. Len na rozdiel od nich nekvitnú, čím ma dosť iritujú, ale ja som trpezlivá. Možno sa raz dočkám

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 05.02.2012 19:07
     

    Budu držet palce, Jani, jen doufej, že sis do těch květníků nepořídila ty vzrůstné kultivary určené pro volnou půdu, to by ti taky nemusely kvést vůbec, respektive, musela bys jim dát květník velikosti malého bazénu winking smiley

    Ten výběr kultivaru je, holky, opravdu hodně důležitý smiling smiley, respektive asi to nejdůležitější.

    Jani, a jestli ti na jaře některá vykvete, tak sem nezapomeň, prosím, lupnout foto smiling smiley

     
  • Autor: verunkavon
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 08.02.2012 11:31
     

    Veru, můžu se zeptat, jak se sejou Plumerie, včera jsem si semena koupila k adeniím, ale nepíšou, jak je zaset. Dík please smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 08.02.2012 12:55
     

    Veru, semínko plumerie namoč do vody s něčím protiplísňovým (Previcur, manganistan ad.) tak na dvě tři hodinky (podle proschlosti osiva můžeš i déle, semeno by mělo klesnout ke dnu), pak ho píchni našikmo špičkou dopředu do substrátu, já zapichuju semeno tak maximálně do půlky. Pak to chce celé přikrýt - semínko nesmí přeschnout smiling smiley

     
  • Autor: verunkavon
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 08.02.2012 13:54
     

    Díky, jakmile přijdou, tak jdu na to

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 08.02.2012 17:07
     

    Dneska večer budu objednávat z Ameriky výborné odrůdové osivo Plumerií, máte někdo nějaká speciální přání ? grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 08.02.2012 19:58
     

    Já zůstanu u Adénií, mám 3 malé semenáčky, až jak letos porostou, uvidím dále. Zatím mě nijak nechytají, květy sice krásné, ale moc velké keře. Děkuji za nabídku. Počkám, až jak se budou u tebe dařit

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 08.02.2012 21:16
     

    Ivi, já pěstuju většinou malé "keře" grinning smiley - trpaslíky a polotrpaslíky winking smiley, neměla bych je kam v domácí botanické zahradě dát, velké hawaiiské a thajské keře pěstují jen neznalí věci, a to především díky místním prodejcům osiva, kteří o tom vědí houbeles, a tudíž si pěstitelé nejsou sto spočítat, že jim to doroste do metru za tři roky, a protože bude mít plumerie pro volnou půdu kořeny v květináči, tak jim pokvete málo nebo vůbec grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 08.02.2012 21:41
     

    Tak když ti to pokvete, taky to zkusímsmiling smiley. Květy jsou nádherné. Jaké mám já, nemám tušení, dokonce ani barvu nevím, semena jsem dostala

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 09.02.2012 00:43
     

    Taky doufám, že se letos holky předvedou, Thajky i Američanky - roubovanci a pravokořenné řízky - by měly mít za sebou aklimatizaci (přijely v létě a na podzim) smiling smiley Většina semenáčů začne kvést až třetím rokem, tak to si ještě rok počkám, ale uvidíme, jeden semenáč, co trávil celé léto venku, má oházenou celou hlavu květními poupátky, jen doufám, že ho to "nesejme", jednoho takového přirychleného magora už jsem měla a ten svoji hormonální pubertu neunesl eye rolling smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 09.02.2012 10:48
     

    Verčo tak podávej průběžně zprávy jak se zadaří, podle toho bych se nechal pokusně zlákat.Ale to výhledově.grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 09.02.2012 12:22
     

    Franti, schovám ti u mě jednoho Plumeria trpaslíka (v půl roce 5-8cm) smiling smiley , časem třeba poměníme - třeba za rok - za ibiroub nebo odřezek z Adénka, až se ti sbírka zvetí grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 09.02.2012 12:25
     

    Souhlasthumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 09.02.2012 16:01
     

    Tady na plumerkách jsem vám ještě nepoděkovala - takže děkuju vám moc pěkně,že jste mě uvrtali do pěstování dalších kytek ...grinning smiley grinning smiley grinning smiley že já sem lezu ...eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.