sobota 27. dubna, 16:42 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - nepečené

Datum: 24.11.2006 17:42
 

 Tak já začnu s receptem a doufám, že budou následovat další.

 

Roláda z Esíček

1,5 krabice Esíček,
150g cukr moučka
2 lžíce kakaa
vařená silná a vychlazená černá káva

náplň: 120g másla, 50g cukr moučka a 1 žloutek.

Esíčka rozdrtíme nebo nameleme na jemno a smícháme ingredience. Kávy tolik, aby vzniklo vláčné těsto. Když je moc tuhé, roláda praská.
Vyválíme placku max.1cm silnou (stačí 1/2 cm, lépe se to dělá) mezi mikroten. sáčky, spodní ještě posypeme pískovým cukrem, natřeme náplň, pomocí spodního sáčku srolujeme, mírně přitlačíme a dáme ztuhnout. Pak krájíme na úhledné plátky.

Fakt je výborná, rychle hotová. Do náplně je možné přidat rum (vaječný koňak).



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 16.12.2013 23:15
     

    nevím, jestli tady někde podobný recept není, ale tak ho sem dám... je to náš starý recept, co vánoce pamatuju....

    VOSÍ HNÍZDA

    Těsto :

    20 dkg mletých ořechů

    20 dkg mouč.cukru

    1 vejce

     

    Vše smíchám, vytvoří se tužší těsto, z kterého dělám kuličky, ty obalím v cukru, vložím do formičky na hnízda a prstem vytvaruju ve fomičce hnízdo. Mám dvojdílnou umělohmotnou formičku se včelkou, na tu nedám dopustit, jde to moc dobře. Dříve jsem dělávala v klasické formičce ze dřeva, to bylo rámusu, než jsem vyklepala 100 hnízd grinning smiley grinning smiley grinning smiley.

    Já je nechávám den usušit a teprve potom plním karamelem a zalepím piškotem. Já mám ráda v hnízdech klasický kávový krém, ale děcka milují s tím karamelem, tak je dělám s karamelem. Z této dávky jich je 40 - 50.

    Já musím dělat z dvojité dávky, protože to je nejoblíbenější cukroví celé rodiny. Ty jsou vždycky první pryč.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

     
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 17.12.2013 08:43
     

    Já dělám tyhle :

    200d rozemletých piškotů

    100g cukru moučky

    80g másla

    2 lžíce kakaa

    2 lžíce mléka

    2 lžíce rumu

     

    Náplň

    1 žloutek

    50g cukru moučky

    60g másla

    půl balíčku vanilkového cukru

    2 lžíce rumu

     

     

    Je s tím sice s*aního, ale mizí jako první grinning smiley

    Jo a když vám ujede ruka s rumem, tím líp winking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 17.12.2013 08:53
     

    na úly jsem za 14 let pečení nesebrala odvahu, ale silně jste mě nalomily. Jenže už nemám ořechy, leda ty neořechové... hmmm. Přede mnou je poslední druh, nepečené rumové, děláte někdo? To je zase mega ultra hit u nás, ale nic pro abstinenty:

     

    1 bal. hrozinek, 100 g cukru, 100 g ml. ořechů, 100 g nadrcených piškotů.

    Hrozinky se pokrájené naloži do rumu, aby byly úplně zalité, a min. po noci v lednici, aby nacucly, se smíchají se zbytkem surovin. Vytvořené kuličky máčím do čokolády (dělám opravdu hořkou), na alobal a do chladna s tím.

     

    Kuličkuju rovnou ze tří dávek (na tři balíky hrozinek to je 0,5 l Rumu) a i tak je to hned pryč. Není těžké se tím naprat, mamka to kdysi kvůli nám dětem šidila rumovou esencí a vodou, jenom krapet rumu, aby se to nekazilo. No, není nad pořádného frťana v čokoládě, že thumbs down

     
  • Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 17.12.2013 20:49
     
    17122013661.jpg

    ... tak jsem uplácala huhuláky a stromečky ... formičky super, jen příště nebudu upravovat těsto, nějak jsem to nevychytala a nemělo tu správnou konzistenci ... angry smiley

     

    ... a zítra máčet v čokoládě, to bude asi taky švanda grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ejka (17.12.2013 20:50)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 18.12.2013 20:01
     

    Ejko, ty jsou krááááásní mls smiley love smiley .

    Pro Franiška - karamelkový salám :

    2 balíčky mléčných karamel - kupuji v Lídlu 200 gramové

    12,5 dkg tuku

    2 polévkové lžíce kakaa

    1 balíček burizonů

    Tuk, karamelky, kakao - pomalu rozpustit - přimíchat burizony - pocukrovat /cukr moučka/ vál - vytvarovat válečky o průměru cca 4 cm - zabalit do alobalu, šoupnout do chladna. Krájí se po ztuhnutí na kolečka. Vypadá to dobře, chutná skvěle.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 18.12.2013 20:54
     

    ...... holky vy jste tak neuvěřitelně pracovité, až mě je hanba, s těma dvouma druhama, ale děda nechtěl abych ještě něco pekla, ale ty karamelky, to mě láká mls smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 18.12.2013 21:29
     

    Kordulko, je to šupšup.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 18.12.2013 21:30
     

    Elo moc a moc děkuji, toto zvládnu i mé tělo /snad/ matně si pamatuji že něco podobného před 10 ti lewty dělávala ex na celý plech, ale bylo to v troubě a tvrdé.

    Okopíroval jsem si a zítra jdu s dárky za ex a dcerou a tak hned v Kaufu se podívám na věci . No ale to musím přes tržiště boha jeho , je čtvrtek.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 18.12.2013 22:59
     



    skrblice napsal(a):

    nevím, jestli tady někde podobný recept není, ale tak ho sem dám... je to náš starý recept, co vánoce pamatuju....

    VOSÍ HNÍZDA

    Těsto :

    20 dkg mletých ořechů

    20 dkg mouč.cukru

    1 vejce

     

    Vše smíchám, vytvoří se tužší těsto, z kterého dělám kuličky, ty obalím v cukru, vložím do formičky na hnízda a prstem vytvaruju ve fomičce hnízdo. Mám dvojdílnou umělohmotnou formičku se včelkou, na tu nedám dopustit, jde to moc dobře. Dříve jsem dělávala v klasické formičce ze dřeva, to bylo rámusu, než jsem vyklepala 100 hnízd grinning smiley grinning smiley grinning smiley.

    Já je nechávám den usušit a teprve potom plním karamelem a zalepím piškotem. Já mám ráda v hnízdech klasický kávový krém, ale děcka milují s tím karamelem, tak je dělám s karamelem. Z této dávky jich je 40 - 50.

    Já musím dělat z dvojité dávky, protože to je nejoblíbenější cukroví celé rodiny. Ty jsou vždycky první pryč.

    Podobný recept jsem měla na vyklepávací formičce na ořech. Jednou jsem to zloušela, ale bylo to nějaký ulepený. Asi jsem zvorala poměry sad smiley Tak tohle někdy zkusím, až bude příležitost. flower smiley coffe smiley

    Skrbličko please smiley a kde je recept na ten karamel????

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (18.12.2013 23:03)
     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.12.2013 00:30
     

    Helenko, ten karamel je klasické slazené kondenzované mléko v plechovce vařené 2 hodiny ve vodě. Oni dnes už prodávají přímo karamelové kondenzované mléko, ale to není tak dobré jako to klasické vařené ve vodě, tedy aspoň mně se zdá.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.12.2013 09:36
     

    včera už se mi nechtělo kuličkovat s rumovou směsí, tak přemýšlím, jak to zkrátit. Vyndala jsem papírové košíčky a do nich nacpala větší množství hmoty. Bylo to ošklivé, tak jsem na to prskla karamelový krém, jakože spirálku. Poodešla jsem od stolu, a říkám si, Bože, vždyť to vypadá jako ho...na! Tož jsem to zalila čokoládou, sypla pár ozdobných kuliček a vzniklo mi chuťově nejlepší cukroví thumbs down . A příští rok už budu v práci, takže max. vanilkové rohlíčky a čao!

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.12.2013 09:51
     

    Ty ořechové úlky děláme taky.(jiné ne) Nevím z hlavy recept, myslím že dáváme jen bílky..Také prastarý recept od babičky. Ono to je takové lepivé, ale stačí mít nacukrované ruce a vál.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.12.2013 15:47
     

    Tak jsem koukala na ty hnízda...téměř jako Skrblajda..kolik ořechů tolik cukru..ale pouze bílky..- 25 dkg ořechů, 25dkg cukru a 2 bílky..si to přispůsobím podle bílků..přidám nebo uberu.tak aby to bylo akorát

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.12.2013 15:58
     

    Tak jsem neuspěl zatím, kdeže v Penny , Kaufu a Bille sehnat mléčné karamely ???!!!! confused smiley nono smiley nono smiley Jedině ovocné.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.12.2013 21:43
     

    Fando, to je boží znamení, že se na to máš vyprdnout nono smiley Ať ženský něco dovalí winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.