neděle 5. května, 00:45 Svátek má Klaudie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - nepečené

Datum: 24.11.2006 17:42
 

 Tak já začnu s receptem a doufám, že budou následovat další.

 

Roláda z Esíček

1,5 krabice Esíček,
150g cukr moučka
2 lžíce kakaa
vařená silná a vychlazená černá káva

náplň: 120g másla, 50g cukr moučka a 1 žloutek.

Esíčka rozdrtíme nebo nameleme na jemno a smícháme ingredience. Kávy tolik, aby vzniklo vláčné těsto. Když je moc tuhé, roláda praská.
Vyválíme placku max.1cm silnou (stačí 1/2 cm, lépe se to dělá) mezi mikroten. sáčky, spodní ještě posypeme pískovým cukrem, natřeme náplň, pomocí spodního sáčku srolujeme, mírně přitlačíme a dáme ztuhnout. Pak krájíme na úhledné plátky.

Fakt je výborná, rychle hotová. Do náplně je možné přidat rum (vaječný koňak).



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 14.11.2012 17:24
     

    jdi se bodnout s cukrovím, . grinning smiley ..............ale vanilkové rohlíčky mám podobné / vlastně dělám jen rohlíčky winking smiley

    .............10 dkg mandlí

    .............. 7dkg cukru

    ..............22 dkg másla

    ..............28 dkg hl. mouky

    .. těsto zpracuji a uštipuji kousky, mezi dlaněmi udělám kuličku, dlaň rozevřu a prstama pravé z kuličky udělám váleček a rovnou na plech , je jeden jako druhý a jsou výborné mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 14.11.2012 17:25
     

    Už jsem to napravila a pečené přesunula na správné místo winking smiley

     

    Jen vás tu tak popichuju, protože já péct (i nepéct) nejspíš nebudu vůbec.... smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (14.11.2012 17:25)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 14.11.2012 17:27
     



    SPIKE napsal(a):

    Už jsem to napravila a pečené přesunula na správné místo winking smiley

     

    Jen vás tu tak popichuju, protože já péct (i nepéct) nejspíš nebudu vůbec.... smiling smiley


    ....... a já jsem sem pečené hned mrskla také smiling smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 14.11.2012 19:19
     

    Každý rok si říkám, že není nutné abych pekla. Pak si zase řeknu, vždyť jsou vánoce, provoním dům love smiley Tak jenom pár druhů a ty mě pod rukou užírají.. Mají to dovolený, protože já jsem na sladký a musela jsem jako dítě cukroví krást z komory sad smiley A pak přijde dcera, abych udělala její oblíbené a manželovi taky chutná něco jiného a taky, aby bylo dost do krabiček, aby si mohly odvést.... smoking smiley Kdy jindy bych tak vypíkala. Jen na vánoce, velikonoce a pouť winking smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 14.11.2012 19:24
     

    angry smiley už je to tu zase ...cukroví ...jak já to nesnášííííím !!!!!!! Já totiž nepozřu nic sladkého, takže pro mně je vánoční pečení cukroví doslova utrpení sad smiley ještě že to je jen jednou za rok grinning smiley

    To jsem ale přispěla do diskuse, co ? Pardon stydlin smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 14.11.2012 20:39
     

    Mě to náhodou někdy i baví grinning smiley ale peču vždy jen z jedný dávky a pár druhů. Letos mám v plánu jen perníčky, linecký, išelský dortíky a vosí hnízda...pracny a rohlíčky dostanu od mamky a tím končíme winking smiley ty jo dala bych si hned! mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.11.2012 10:30
     

    Arturko, kvůli provonění bytu peču perníčky a římovské hady - recept jsem sem někam dávala. V obojím je perníkové koření, vůně úžasná. Tím mám splněno a končím smiling smiley. Ono než se pak ty perníčky z dvojité dávky ozdobí, tak to stojí za to, takže po mně nemůže nikdo nic dalšího chtít smiling smiley. Nepečené jsem dělávala taky, ale zase žádná hitovka to nebyla, jedině Rafaelo kuličky šly na odbyt, ale jsou tak sladké, že je asi letos vypustím.

    sju, no jo, vlastně, teď to dočítám - tak vosí hnízda vlastně dělám téměř každý rok taky... a ty sním skoro sama stydlin smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.11.2012 10:31)
     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.11.2012 12:44
     

    Radko, nejdřív se dělají perníčky, potřebují odležet a dlouho vydrží (pokud se nesní, jako u nás grinning smiley )

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.11.2012 13:02
     

    Radko, taky dělám perníčky jako první (a vlastně zároveň i skoro poslední druh smiling smiley ), abych měla pak dost času na zdobení. Ale jednou jsem je tuším zdobila až v lednu smiling smiley. Prostě nebyl čas.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.11.2012 13:06
     

    Holky, vy jste prdlý grinning smiley v listopadu nám blbnete hlavu nono smiley grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.11.2012 13:09
     



    555 napsal(a):Holky, vy jste prdlý grinning smiley v listopadu nám blbnete hlavu nono smiley grinning smiley

    A ještě v nepečenejch melou o perníčkách winking smiley . Začínám vč.pern. tak kolem 15.12. a změknou !

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.11.2012 13:14
     

    Peču ty, co jsou měkké hned, takže my s tímto problém nemáme smiling smiley, my je můžeme v klidu sežrat už v listopadu winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.11.2012 13:15
     

    No právě, upeču v listopadu-sežeru a budu muset v prosinci dělat znova grinning smiley Tak neprovokujte spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 19.11.2012 15:07
     

    Já informovala Radku, co se nejdřív peče. Ale nepeču je, pečou mladí a podarují thumbs downU nás se sladké moc nejí, peču kvůli mladým a to až těsně před vánoci

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - nepečené

    Datum: 12.12.2012 15:14
     



    Anavi napsal(a):

    Kdysi jsem dělala kuličky Rafaello ze stoprocentního tuku, vůbec ta směska, mrcha, netuhla sad smiley, loni jsem našla na L. tento recept a fakt výborný!!!!

     

     

    Trochu "dietnější" kuličky Rafaelo.
    Smíchám 20 dkg kokosu s plechovkou kondenzovaného slazeného mléka.Nechám půl dne uležet,pak spařím a oloupu mandle a ty obaluju hmotou.Kuličky obalit v kokosu.jsou lepší než se 100% tukem

     

    Jajo, tak ta esíčková roláda, co byla loni vychvalovaná, je od tebe?? Tak to musím zkusit smiling smiley, mám na to koupený už i ty sušenky smiling smiley.

    Hele, díky, tohle je cukroví, které by mohlo bavit děti (perníčky s babi už jsou zřejmě ohrané, babi si stěžovala, že ropuchy nechtěly spolupracovat) grinning smiley - pořídím nějaké barevné doplňky a holky budou vyrábět kokosové sněhuláky grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.